Yaşa Göre Kolajen Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yaşa Göre Kolajen Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

31 Mart 2023

Vücudumuzdaki en yaygın protein olan kolajen, sağlığımızı korumak için gereklidir. Kaslar, kemikler, cilt, tendonlar ve bağlar hepsi onu içerir. Kollajen üretimi yaşlandıkça doğal olarak azaldığından, birçok insan kolajen seviyelerini yükseltmeye yardımcı olmak için takviyeler kullanır.

Her yaş kolajenden yararlanabilir. Ancak yaşlanma etkileri yaşamın ilerleyen dönemlerinde ortaya çıktığından, kollajen takviyesinin 20'li yaşların başında başlaması önerilir. Yorucu bir yaşam tarzı sürdürürseniz, yaşlanmanın etkilerinin daha hızlı başladığını görebilirsiniz.

Yaşa göre kolajen alımı değişiklik gösterecektir. Bu nedenle bu yazımızda sizin için her yaşta kolajen alımı hakkında bilgilendirme yapacağız. Çünkü cilt durumunuz ve yaşınız günlük kolajen kullanımı üzerinde etkili olacaktır.

30’lu Yaşlarda Kolajen Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

30'lu yaşlarınızda cilt yaşlanmasının ilk belirtileri, kurutucu cilt, pigmentasyon, ince çizgiler ve sıkılık kaybını içerebilecek şekilde gösterilmeye başlar. Çalışmalar 34 yaşına kadar cildin kolajen içeriğinde bir zirve göstermiş olsa da cildinizin pürüzsüzlüğünü, parlaklığını ve esnekliğini arttırmanın birçok yolu vardır. Burada 30 yaş kolajen kullanımı çok önemlidir.

Cildin hücresel döngüsünü uyarmak ve kollajen üretimini teşvik etmek için kolajen üretimini destekleyecek uygulamalar, yaşam stili ve kolajen takviyesi almalısınız. 35 yaş kolajen kullanımı ile birlikteyüksek kaliteli takviyeler ve doğru gıdalar bakımından zengin bir diyet, oksidatif stresle savaşan, iltihabı azaltan ve vücudunuzun kollajen üretimini artıran antioksidanları artıracaktır.

40’lı Yaşlarda Kolajen Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Deniz bazlı bir kolajen takviyesi almaya başlamadıysanız, 40'lı yaşlarınız başlamak ve artan hidrasyonun ve azalan kırışıklıkların faydalarını görmek için harika bir zamandır. Bu durumda 40 yaş kolajen kullanımı için deniz bazlı seçenekleri değerlendirin. Bu aynı zamanda kollajen seviyelerinin% 30 oranında düştüğü menopoza hazırlanmaya başlama zamanıdır.

45 yaş kolajen kullanımı için deniz bazlı kolajen takviyesi alıyorsanız günlük 10-15g arasında alım yapabilirsiniz. Bu süreçte kolajen kullanımı ile birlikte cildinizin esnekliğini koruyacak ve canlı görünmesini sağlayacak bazı ek işlemler, ürünler ve tedaviler kullanabilirsiniz. 30’lu yaşlardan itibaren kolajen kullanımına başlar ve 40’lı yaşlarda devam ederseniz cildinizin yaşlanma etkilerini önemli ölçüde ortadan kaldırabilirsiniz.

50’li Yaşlarda Kolajen Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Menopozu takiben vücudunuzun kolajeni önümüzdeki 2 yıl boyunca her yıl % 20 oranında azalmaya devam edecektir. 50'li yaşlarınızda, cildinizin kolayca yırtıldığını ve morluklar olduğunu ve iyileşmesi hızlı olmadığını fark edebilirsiniz. Bu cildinizin katmanlarının inceldiğini gösterir. 50 yaş kolajen kullanımı için deniz bazlı bir kollajen takviyesinin günlük dozunu 10-20 grama yükseltmeyi düşünün.

Hücresel düzeyde cilt sağlığını geliştirmek için yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman gibi kalp pompalama aktivitelerinin yanı sıra yoga gibi stres giderme aktivitelerinin düzenli bir egzersiz rutinini benimseyin. 50’li yaşlarda düzenli kolajen kullanımı ve cilt bakımı ile cildinizi hala nemli ve canlı tutabilirsiniz.

60’lı Yaşlarda Kolajen Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

60'lı yaşlarınızda, vücudunuz kolajeninin yaklaşık% 50'sini kaybetti ve doğal üretim seviyeleri düşük, ancak vücudunuzdaki kolajeni arttırmanın birçok yolu var. Bu noktada güzellik ritüeliniz tamamen cilt bariyeri fonksiyonunu korumak ve güçlendirmekle ilgilidir. Bu da cildin güzel görünmesine ve hissetmesine yardımcı olur.

Bu yaşlarda eklemlerin, kıkırdakların, kasların ve kemiklerin yanı sıra cilt, saç ve tırnakların bütünlüğünü destekleyen tam spektrumlu bir kollajen takviyesi almayı düşünün.

Özellikle kuru kış aylarında nemlendirici kullanmak, vücudunuzun nemli kalmasına yardımcı olabilir. Cilt bakımı söz konusu olduğunda, liberal ve sık sık uygulanan doğal, nazik ve derinlemesine nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş :
DermoDr Blog
Yüz Kırışıklığı Neden Olur? Kırışıklığa Ne İyi Gelir?
Kırışıklık, sağlıklı ciltte oluşan, cildin zamanla sıkılık ve elastikiyet kaybından kaynaklanan doğal bir çizgidir. Kırışıklıkların en sık oluştuğu alanlar yüz, boyun, eller ve...
Yaşa Göre Kolajen Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Vücudumuzdaki en yaygın protein olan kolajen, sağlığımızı korumak için gereklidir. Kaslar, kemikler, cilt, tendonlar ve bağlar hepsi onu içerir.
Probiyotik Takviyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Probiyotikler, insan vücudunda doğal şekilde yaşayan iyi canlı bakteri ve mayalardan elde edilmektedir.  İnsanların vücudunda iyi ve kötü bakteriler sürekli yaşarlar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.