Göğüs Bakımı

Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
559,50 TL
424,90 TL
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Göğüs Bakımı

Kadınlarda ilerleyen yaşlarla birlikte, ciltte yaşlılığın ilk belirtilerinin ortaya çıktığı yerlerden biri göğüslerdir. Yüzümüz ya da göz çevremizdeki cilt kadar hassas bir yapısı olan göğüs ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar ve yaşlanma diğer bölgelere göre hızlı ilerler. Göğüs bölgesinin cildin diğer bölgelerine göre hızlı yaşlanmasının nedenlerinden biri, fiziksel olarak diğer bölgelere göre daha çok baskıya maruz kalması. Yeni doğum yapan kadınlarda göğüs bakımı ise ayrı bir önem taşır. Zira bebekle çok önemli bir bağın kurulduğu emzirme sürecinde, göğüs uçları başta olmak üzere göğüs çevresinde bakım ihtiyaçları doğabilir. Göğüs bakım ürünleri arasında birçok seçenek yer alsa da, en çok tercih edilen ürünler arasında göğüs ucu kremi, göğüs pompası ya da süt pompası, göğüs kalkanı ve göğüs ucu koruyucu yer alıyor. Her biri farklı bir fayda sağlayan bir bakım ürünleri sayesinde, göğüs bakımınızı sağlayabilirsiniz.  

Göğüs bakımı ürünlerini neden kullanmalısınız? 

Kadınlar için bakım konusunda öne çıkan bölgeler içinde, göğüs ve dekolte bölgesi her zaman ön planda. Bununla birlikte zaman içinde, göğüs bölgesinde daha önce tanık olunmayan sorunlarla karşılaşılabilir. Göğüs ve gerdan bölgesinde zaman içerisinde oluşabilecek doğal kırışıklıklara ek olarak lekenelmeler görülebilir. Bu lekelenmelerin nedeni, 50’li yaşların ardından yaşanan menopoz ve ilgili hormon değişiklikleridir. Göğüs bölgesindeki kırışıklıkların nedeni gelirsek bu genellikle, güneş ışınlarının etkisinden ötürü ortaya çıkar. Kırışıklıkların diğer nedenleri içinde gebelik ve sonrasındaki emzirme süreci, vücudun kolajeni yeterince üretmemesi ve kolajen desteğinin alınmamasıdır. Bununla birlikte kilo alma ve verme süreçlerinin çok hızlı gerçekleşmesi de, göğüste kırışıklığa neden olabilir. Bu gibi durumlara karşı göğüs ucu kremi ya da diğer göğüs bakım ürünlerini tercih etmek, hassas bir cilt yapısına sahip olan göğüslerde en iyi deneyimi hissetmenizi sağlar. Göğüslerinizde kırışıklık olmasını istemiyorsanız ve göğüs sarkması gibi sorunlarla boğuşmak istemiyorsanız günlük yaşamda dikkat etmeniz gerekenler içinde, özellikle güneşin etkilerine karşı göğüsler için güneşe karşı koruyucu krem kullanmak, solaryum gibi işlemlerden uzak durmak olabilir. Bununla birlikte, orta yaşlara yani 30’lu yaşlara adım attığınızda, göğüs bakım ürünlerini tercih etmek daha iyi bir göğüs formuna sahip olmanızı sağlar. 

Göğüs bakım ürünleri nasıl uygulanır? 

Vücudumuzda en geniş yeri kaplayan yapı olan deri, her bölgede farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor. Göğüs ve dekolte bölgesinde yer alan derimiz, esasen en ince dokuya sahip ve bu nedenle dış etkilere en çok açık kısımdır. Bu bölgede yer alan deri, zaman içinde çeşitli nedenlerden ötürü gevşediğinde sarkmalar meydana gelebilir, bunun nedenlerinden biri hassas cilt yapısının elastik formunu kaybetmesidir. Göğüslerde yıllar içinde, sarkık bir yapı meydana gelebilir ve dik bir göğüs, yerini sarkık bir göğüse bırakabilir. Kas yapısı içermeyen göğüslerde bunun nedeni kilo alma ve verme süreçleri, hamilelik ve emzirme, sütyen kullanımında yanlış tercihlerde bulunma yer alabilir. Bu gibi durumlara karşı özellikle 30’lardan itibaren kadınların en çok tercih ettiği kişisel bakım ürünleri içinde, göğüs bakım seçenekleri yer alıyor. Göğüs bakım ürünleri, içeriğinde vitamin, mineral gibi doğal yapıları barındırır ve masaj teknikleri ile birlikte göğüse uygulanır. Göğüs ucu kremi gibi bakım ürünleri uygulanırken, kan akışını hızlandırma amaçlanır. Krem, maske ya da serum gibi ürünler, dermatolojik testlerden geçmiş ve cildiniz için herhangi bir risk içermeyen ürünlerdir. Genellikle bu bakım ürünleri içinde birçok farklı doğal bileşen yer alsa da en çok öne çıkanlar, kolajen gibi yaşlanmaya karşı cildin yanında olan yapılar, A ve E vitamini başta olmak üzere vitamin açısından kompleks yapılardır. Bununla birlikte doğum yapmış annelere, hamilelik sürecinin hemen ardından göğüs kalkanı ya da süt pompası, göğüs pompası gibi ürünlere ek olarak silisyum içerikleri bakım ürünleri uygulanabilir.  

Göğüs bakım ürünleri nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız krem formunda ürünlerin kullanımı ürüne ve amaca göre değişse de, genel olarak günde 2 kere uygulama yapılır. Göğüs temizlendikten sonra, kan akışını hızlandıracak ölçüde bir masajla uygulanır. Düzenli bir şekilde bakım yapıldığında, göğsünüzde vitamin, mineral ve kolajen üretimini teşvik edecek yapıda etkili doğal bileşen içeren formülleri ile bu ürünler, farkı hissetmenizi sağlayacaktır. 

Göğüs bakım ürünleri markaları ve fiyatları 

Kadınların en çok tercih ettiği ürünler içinde yer alan göğüs bakım ürünleri, geniş bir dünya. Göğüs ucu kremi alanında Lansinoh ya da Mustela gibi markaların ön plana çıktığı bu bakım ürünlerinde, Incia ve Uni Mom gibi markaları da bulabilirsiniz. Göğüs bakım ürünü tercih ederken dikkat edilmesi gereken birçok konu var, bunların başında doğru doğal bileşenlerin yer alması, ürünün dermatolojik testlerden başarı ile geçmesi yer alıyor. Herhangi bir zararlı bileşen ya da sağlığınız açısından tehlikeli bir alerjen yapı ortaya koymayan ürünleri seçmelisiniz. DermoDr olarak en kaliteli ve etkili göğüs bakım ürünlerini sunuyoruz. En uygun fiyatlı bakım ürünleri için, sitemizde fiyata göre arama yapabilirsiniz. Hızlı ve güvenli ödeme, Türkiye’nin her noktasına kargo gönderimi ile en iyi göğüs bakım setleri ve markaları, ucuz fiyat avantajı ile sizlerle.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.