x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Tümünü Temizle
En Yeni
En Eski
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Puanına Göre

En İyi Emzik Markaları

Dünyaya geldikleri andan itibaren çok güçlü bir emme refleksine sahip olan bebekler, beslenme hâricinde emme ihtiyaçlarını emzikler ile giderir. Silikon, plastik ve lateks gibi farklı malzemelerden üretilen emzik çeşitleri, oral dönem olarak anılan 0 ila 2 yaş döneminde dünyayı emme davranışından yola çıkarak anlamlandıran bebekler açısından çok önemlidir. En kaliteli emzik markalarının ürettiği en güvenilir emzik modelleri bebeklerin emme duygusunu tatmin etmesini sağlar. 

Sektörünün güvenilir ve önde gelen isimlerinden biri olan DermoDr, bebek bakım ve beslenme sürecinde ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünlere tek bir çatı altında erişmenizi sağlar. En kaliteli markaların %100 orijinal ürünlerini sizlerin beğenisine sunan dermodr.com'u ziyaret ederek bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun emzik ve biberon çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesi açısından son derece önemli olan bebek beslenmesi sürecinde ihtiyacınız olan her tür ürünü de DermoDr üzerinden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bebeğime Emzik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bebek emziği alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bebeğin ihtiyaçlarıdır. Bebeğinize emzik alırken aşağıda sıralanan unsurlara dikkat ederek doğru bir seçim yapabilirsiniz.

 

  • Bebek emziği seçimini etkileyen en önemli unsurlardan biri, bebeğin kaç aylık olduğudur. Bebeğin ayı ve gelişim dönemine uygun emzikler seçilmeli, seçilen emzik aynı zamanda bebeğin ağız yapısıyla uyumlu olmalıdır.

  • Satın alınacak bebek emziği kaliteli markalar tarafından üretilmiş olmalıdır. Üretiminde kullanılan malzeme bebek sağlığına uygun olmalı ve BPA içermemelidir.

  • Emziklerin damaklı, damaksız, ortodontik gibi farklı çeşitleri vardır. Bunlar arasından seçim yapılırken yine bebeğin gelişim dönemi ve kullanım alışkanlıkları gözetilmelidir. 

  • Ortodontik emzikler bebeklerin diş ve çene gelişimini destekleyebilir. Ucunda hava delikleri bulunan emzikler, ağızda vakum oluşmasını önler ve emme sırasında bebeğin rahat nefes almasına yardımcı olur. Kalkanında delikler olan emzikler ise emzik altında salya toplanmasını ve hassas bebek cildinin tahriş olmasını engeller. 

 

Emzik Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Emzik kullanmak bebeklerin doğal emme iç güdüsünü tatmin ederek güvende hissetmelerini sağlar. Doğumla birlikte en güçlü refleksi emmek olan bebekler emzik sayesinde sakinleşir ve uykuya dalma süreci kolaylaşır. Aynı zamanda emzik kullanmak, özellikle prematüre bebeklerde daha zayıf olan emme refleksinin güçlenmesine yardımcı olur. Bu sayede, prematüre bebeklerin beslenme süreci de kolaylaşır.

Kaliteli markalar tarafından üretilen ve bebeğin ihtiyaçlarına uygun olarak seçilen emzikler, bebeklerin emme ve yutma koordinasyonunun artmasına katkıda bulunur. Uçak yolculuğu sırasında basınç değişikliğinden kaynaklanabilecek rahatsızlık hissinin giderilmesi için bebeklerin emzik emmesi önerilir. Diş çıkarma döneminde bebeklerin diş etlerindeki ağrının hafifiletilmesi ve diş etlerinin rahatlatılması noktasında da emzik kullanımının bazı olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Emzik Çeşitleri DermoDr’de

Bebeklerin emme güdüsünü tatmin etmeye, sakinleşmelerini ve rahatça uyumalarını sağlamaya yardımcı olan en kaliteli emziklerin pek çok farklı çeşidi vardır. Bu çeşitlilik arasından doğru seçim yapmak, bebeğin yalnızca emme refleksini tatmin etmesini değil, aynı zamanda ağız ve diş gelişiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini de sağlar. 

Emzikler farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. Kullanımı en yaygın olan emzik türü, silikondan üretilen emziklerdir. Yapay bir maddeden üretilen silikon emzikler kokusuz, tatsız ve hipoalerjenik olmasının yanı sıra temizlenmeleri ve sterilize edilmeleri kolaydır. Doğal bir madde olan ve daha doğal bir his veren kauçuk, ısırmaya karşı dayanıklıdır. Bu sayede uzun kullanım ömrü sunar. Daha yumuşak ve esnek yapıları sayesinde özellikle diş çıkarma döneminde bebeklerin konforunu artırabilir.

Emziklerin damaklı ve damaksız çeşitleri vardır. Damaklı emzikler genellikle 1 yaşın üzerindeki bebeklerde kullanılmakta olup damağa destek sağladıklarından emzirmeye yakın bir his sağlar. Daha küçük ve hafif olan damaksız emziklerin genellikle yenidoğan döneminden itibaren kullanılması tercih edilir.

Philips Avent SCF085/17 Ultra Air ekstra geniş hava delikleri sayesinde hassas bebek cildinin nefes almasını sağlar. BPA içermeyen ve ortodontik özelliğe sahip olan emzik, mikrodalgada sterilize edilebilir. Bambino Damaklı Kapaksız Emzik bebeklerin konforu ve güvenliği gözetilerek üretilmiştir. İlk kullanımdan önce 5 dakika boyunca suda kaynatılması ve her kullanım öncesi temizlenmesi önerilir. Siz de bebeğinizin ihtiyaçlarına ve kullanım alışkanlıklarına uygun, aynı zamanda bütçe dostu emzik çeşitlerini incelemek ve kaliteye avantajlı fiyatlarla erişmek için DermoDr’yi ziyaret etmeyi unutmayın!

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.