x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • Bugüne Özel Tüm Ürünlerde Kargo Ücretsiz !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Tümünü Temizle
En Yeni
En Eski
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Puanına Göre

En Kaliteli Biotin Takviyeleri DermoDr’de

B7 vitamini olarak da bilinen biotin, B vitaminleri ailesinde yer alır. Biotin suda çözünen bir vitamindir. Vücudun enerji metabolizması, amino asit metabolizması, yağ asidi sentezi ve glukoz üretimi gibi pek çok önemli biyolojik sürecinin bir parçasıdır. Özellikle karbonhidrat, yağ ve proteinlerin enerjiye dönüşümü süreçlerinde yer alan biotin hücresel fonksiyonların düzenlenmesini destekler.

Siz de en kaliteli biotin takviyelerini en avantajlı fiyatlarla satın almak için DermoDr’yi ziyaret edebilirsiniz. DermoDr’nin zengin ürün çeşitliliği içerisinde ihtiyaçlarınıza uygun seçenekleri bulabilirsiniz. En kaliteli markalar tarafından üretilen %100 orijinal mineral çeşitleri, vitamin çeşitleri ve takviye çeşitleri ile sağlığınıza yatırım yapabilirsiniz.

Biotin Ne İşe Yarar?

Diğer B vitaminleri gibi enzimlerin bir bileşeni olması nedeniyle biotin, insan vücudundaki sayısız metabolik süreçte görev alır. Kardiyovasküler sistem, sindirim sistemi ve sinir sisteminin yanı sıra metabolizmada da önemli işlevleri vardır. B kompleks vitamini biotin, kişinin aldığı besinlerin enerji formuna geçmesine yardımcı olur. Amino asitlerin, yağ asitlerinin ve glikozun işlenmesi sürecinde yer alarak protein, yağ ve karbonhidratları enerjiye dönüştürür.

Biotin aynı zamanda kan hücrelerinin ve sinir dokusunun bakımına katkıda bulunur. Kan şekeri düzeyinin optimize edilmesine ve diyabetin önlenmesine yardımcı olabilir. Kötü kolesterolün düşürülmesini teşvik ederek kalp hastalıklarına karşı koruyucu etki sağlayabilir. Aynı zamanda doku oluşumunu ve yenilenmesini destekleyen biotin; cilt, saç ve tırnak oluşumu sürecinde temel protein olan keratin üretiminde kritik bir role sahiptir.Biotinin en önemli özelliklerinden biri hem kozmetik hem sağlık açısından fayda sağlamasıdır. 

Biotin Nelerde Vardır?

Biotin vücutta depolanmadığı için besinler yoluyla alınmalıdır. Baklagiller, maya, fındık, yumurta sarısı, yer fıstığı, soya fasulyesi, ıspanak, buğday, yulaf gevreği, dana ciğeri ve mantar en iyi biotin kaynakları arasında sıralanabilir. Özellikle dana ciğeri ve yumurta sarısı gibi hayvansal gıdaların biotin açısından zengin kaynaklar olduğu bilinmektedir. 

Bitkisel kaynaklı gıdalardan sağlanan biotin, doğrudan vücut tarafından işlenebilir. Hayvansal ürünlerden elde edilen biotinin emilmesi ise önce vücuttaki protein bileşikleri yardımıyla parçalanması sayesinde mümkündür.

Biotin suda çözünen bir vitamin olduğundan sebzelerin çok fazla suyla ya da çok uzun süre pişirilmemesi gerekir. Bu durum çoğu vitamin için geçerli olup vitaminlerin özellikle ısıya, ışığa ve oksijene karşı hassasiyeti bulunduğu bilinmektedir.

Günlük Biotin İhtiyacı Ne Kadar?

B7 vitamini yani biotin doğadaki pek çok besin maddesinde bulunur. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı uygulanması hâlinde günlük 35 ila 70 mikrogram alınması mümkündür. Bazı kişilerde biotin metabolizmasını etkileyen bir sağlık sorunu olması ya da biotin bakımından yetersiz bir beslenme programı uygulanması gibi nedenlerle biotin eksikliği yaşanabilir. Hamilelik ve emzirme döneminde biotin gereksinimi artabilir. Bu tür durumlarda doktor kontrolünde olmak kaydıyla biotin takviyesi alınması ihtiyacı doğabilir.

Biotin eksikliği sık görülen bir durum değildir. Bu nedenle, günlük biotin ihtiyacının belirlenmesi zor olabilir ve biotin için yeterli alım miktarının belirlenmesi söz konusu olur. Yetişkinler için yeterli alım miktarı biotin için günlük 30 mikrogram olarak kabul edilir. Emzirme döneminde ise kadınların günlük 35 mikrogram biotin alması önerilir.

Biotin Çeşitleri ve Fiyatları

Biotin takviyesi farklı markalar tarafından üretilir. Piyasadaki çeşitlilik arasından seçim yapılırken kaliteli markaların ürettiği güvenilir ürünler tercih edilmelidir. Aynı zamanda biotin takviyesinin satın alınacağı platformun güvenilirliği de önemlidir. Sektörünün güvenilir ismi DermoDr, ürün yelpazesinde yalnızca en kaliteli markaların %100 orijinal ürünlerine yer verir.

VeNatura ve Orzax Ocean en kaliteli biotin markaları arasında ilk sıralarda gelir. Siz de en kaliteli biotin takviyelerini en avantajlı fiyatlarla satın almak için DermoDr’yi ziyaret edebilir, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun en iyi seçeneklere erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.