x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Tümünü Temizle
En Yeni
En Eski
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Puanına Göre

Konforunuzu Artıracak Sıcak Su Torbası Çeşitleri

Termofor olarak da adlandırılan sıcak su torbası çeşitleri, içerisine konulan suyun ısısını uzun süre koruyan bir yapıya sahiptir. Soğuk kış günlerinde kullanımı sıklıkla tercih edilen sıcak su torbası çeşitleri, kas ve eklem ağrılarının giderilmesi gibi çeşitli amaçlarla da kullanılabilir. Kauçuk ve benzeri materyallerden üretilen en iyi sıcak su torbası çeşitleri en çok kullanılan medikal sağlık ürünleri arasında yer alır.

Siz de soğuk günlerde ısınmanızı kolaylaştıracak, karın ağrılarınızı ve sancılı kramplarınızı hafifletmeye yardımcı olacak en kaliteli sıcak su torbası çeşitlerini DermoDr’de bulabilirsiniz. Genel sağlık durumunuzu optimize etmek için kullanabileceğiniz mineral takviyesi ile vitamin ve takviye çeşitleri de dermodr.com'nin geniş ürün yelpazesinde en uygun fiyatlarla satış sunulur. Ayrıca kişisel bakım ürünleri seçeneklerini de DermoDr’de inceleyebilir, hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sıcak Su Torbası Yararları

Her evde bulunması gereken medikal sağlık ürünlerinden biri olan sıcak su torbaları sağladığı pek çok farklı fayda nedeniyle sıklıkla kullanılır. Ancak, özel bir rahatsızlığı olan kişilerin sıcak su torbası kullanmadan önce doktorundan onay alması gerekir.

Hamilelik döneminde meydana gelen kasılmalarda sıcak su torbası içerisindeki ılık suyla kompres yapmak, ağrılı noktaların rahatlamasını sağlayabilir. Annelerin ya da bebeklerinin konforlu bir uyku uyumasını sağlamak için yataklarının ısıtılmasında, en kaliteli sıcak su torbalarından faydalanılabilir. 

Kasları ısıtan ve kan dolaşımını hızlandıran sıcak su torbası üşümeyi önleyerek soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltabilir. Spor aktiviteleri sonrası vücutta hissedilen ağrıları ve kasılmaları gidermek için ağrılı bölgelere sıcak su torbası uygulanabilir. Bel ve boyun ağrıları yaşayan kişilerin sıcak su torbası uygulaması, kasların rahatlamasını sağlayabilir. Kaslardaki spazmları ve gerginliği gevşeten sıcak su torbası kas ağrılarının hafifletilmesine katkıda bulunur. Bu nedenle, özellikle boyun, sırt ve eklem ağrılarında kullanımı tercih edilir.

En kaliteli sıcak su torbası çeşitleri geniş kullanım alanıyla dikkat çeker. Sıcak su torbasını kullanabilmek için öncelikle su ısıtıcısında ya da farklı bir kapta su kaynatılır. Su kaynadıktan sonra sıcak su torbasının pimi açılır ve sıcak su dikkatli bir şekilde içerisine konulur. Sıcak su doldurulduktan sonra sıcak su torbasının kapağı dikkatlice kapatılır ve suyun dökülmesi önlenir. Daha sonra istenilen alana sıcak su torbası uygulanabilir.

Sıcak Su Torbası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıcak su torbası kullanırken, içerisine çok sıcak su doldurmamaya özen gösterilmelidir. Çok sıcak suyla doldurmak olası bir yanık riskine neden olabilir. Sıcak suyun torbadan damlaması ya da sızması çok ciddi yaralanmalara neden olabildiği için kaliteli sıcak su torbalarının kullanımı tercih edilmelidir. Ayrıca sıcak su konulduktan sonra herhangi bir sızma ya da damlama olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

Sıcak su torbası doldurulduktan sonra içinde hava kalmaması önemlidir. Sıcak su torbasının içinde hava kalırsa, torba ısıyı eşit şekilde dağıtamayabilir. Olası bir cilt yanığını ya da tahrişini önlemek için sıcak su torbası doğrudan ciltle temas ettirilmemelidir. Temiz bir bez, havlu ya da ince bir örtüyle örtülmeli ya da kılıflı sıcak su torbası modellerinin kullanımı tercih edilmelidir.

Satın alınan sıcak su torbası kaliteli kauçuk malzemeden üretilmiş olmalıdır. Böylece sıcak su torbasının delinme riskini azaltmak söz konusu olabilir. Ayrıca sıcak su torbasının üretiminde kanserojen bir plastik kullanılmamalıdır. Bundan emin olmak için ise en kaliteli markalar tarafından üretilen sıcak su torbalarının kullanımına özen gösterilmelidir. 

Sıcak su torbası kullanılırken üzerine basınç uygulanmamalıdır. Aksi takdirde sıcak su torbasının patlaması gibi riskli ve istenmeyen durumlar yaşanabilir. Baş ağrısı gibi rahatsızlıklarda ağrıyı hafifletmek için sıcak su torbalarının içerisinde soğuk su koyulması mümkündür. 

Sıcak su torbası açık yara olan bölgelere uygulanmamalıdır. Ayrıca sıcak su torbasının göğüs ya da mide üzerinde uzun süre tutulmaması gerekir. Çeşitli yaralanmalar nedeniyle ciltte hassasiyeti azalan bölgelere de sıcak su torbası uygulanmamalıdır. 

Bütçenize Uygun Sıcak Su Torbası Çeşitleri DermoDr’dek

Sıcak su torbalarının farklı markalar tarafından farklı boyutlarda üretilen pek çok türü vardır. Bu çeşitlilik aynı zamanda her bütçeye uygun sıcak su torbası seçeneklerine erişme imkanı verir. Siz de hem ihtiyaçlarınıza hem bütçenize uygun en kaliteli sıcak su torbaları arasıdan seçim yapmak istiyorsanız, DermoDr’yi ziyaret edebilirsiniz. DermoDr’nin geniş ürün çeşitliliği içerisinden en kaliteli sıcak su torbası çeşitlerini inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.