x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Tümünü Temizle

En Kaliteli Kolajen Tip 1 ve Tip 3 Çeşitleri

Zamanın durdurulamaz etkisi insan vücudunda birçok değişikliğe neden olur. Yaş almayla birlikte ciltte elastikiyet kaybı, eklemlerde zayıflama ve daha pek çok farklı durum ortaya çıkar. Bu aşamada devreye giren kolajen; kemikler, kaslar, deri ve vücudun daha pek çok farklı kısmında bulunan önemli bir proteindir. 

Vücutta adeta bir yapı taşı görevini üstlenen kolajen, dokuları bir arada tutarak cilt sağlığının optimize edilmesine, kemik kaybının ve eklem ağrısının önlenmesine yardımcı olur. Ancak, yaş almayla birlikte vücuttaki kolajen üretiminin azalması hücre yapısında zayıflamadan ciltte incelmeye kadar çeşitli sorunlara yol açabilir.

Yaşlanmanın beraberinde getirdiği etkileri azaltmak ve vücut sağlığını iyileştirmek isteyen kişiler bu süreçte en kaliteli kolajen takviyelerinden faydalanmayı tercih edebilir. Ancak, vücuttaki kolajen tek tip değildir ve farklı dokularda bulunup farklı işlevlere sahip olan kolajen tipleri vardır. 

En kaliteli kolajen takviyesi markaları farklı tip kolajenler içeren güvenilir kolajen takviyelerini üretir. Bunlar arasından ihtiyaçlara ve kullanım alışkanlıklarına uygun seçimler yapmak mümkündür. En kaliteli markaların %100 orijinal ürünlerini aynı çatı altında toplayan DermoDr’yi ziyaret ederek pek çok farklı kolajen takviyesini inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun en kaliteli kolajen çeşitleri arasından bütçenize ve kullanım alışkanlıklarınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Kolajen Tip 1 ve Tip 3 Nedir?

Cildin birincil yapısal bileşeni olan kolajen; dokulara, organlara ve yapılara esneklik, canlılık, direnç ve hareket serbestliği kazandırır. Kemiklerin, dokuların, kasların, eklemlerin, tendonların, damarların, saçların ve tırnakların sağlıklı olmasında önemli bir rol üstlenir. Ancak kolajen tek tip değildir, şimdiye dek keşfedilmiş olan 28 tip kolajen vardır. 

Vücutta en çok bulunan kolajen tip 1’dir. Kolajen tip 1, genel olarak vücuttaki tüm dokularda bulunduğu gibi diğer kolajen tiplerine dönüşmesi söz konusu olabilir. Özellikle cilt, saç ve tırnak yapısına katılan kolajen tip 1; cilde sıkılık, nem ve elastikiyet kazandırır.

Kolajen tip 2 eklem kıkırdağının bir bileşeni olarak bağ dokularında kıkırdak yapımına ve eklem sağlığının korunmasına yardımcı olur. Kolajen tip 3 ise kolajen tip 1 ile birlikte ciltte, rahimde, bağırsakta ve büyük kan damarlarında bulunur. Ciltteki kolajenin yaklaşık %15’ini oluşturan kolajen tip 3, kolajen tip 1 ile birlikte yara iyileşmesi sürecini destekler, cilt elastikiyetinin korunmasına cilde esneklik ve sıkılık kazandırmaya yardımcı olur.

En İyi Tip 1-3 Kolajen Takviyesi Markaları

Tip 1-3 kolajen takviyeleri birçok marka tarafından üretildiğinden kolajen takviyesi satın almak isteyenler geniş bir çeşitlilik arasından seçim yapmak zorunda kalır. Diğer yandan kolajen takviyesi markalarının her biri aynı kalitede üretim yapmaz. Kullanılan tip 1-3 kolajen takviyelerinden optimum fayda sağlamak için satın alınan ürünün kalitesinden emin olmak gerekir. 

DermoDr piyasadaki en kaliteli kolajen tip 1 ve tip 3 takviyelerini bulabileceğiniz güvenilir bir platformdur. Çünkü DermoDr geniş ürün çeşitliliği içerisinde yalnızca en kaliteli markaların ürünlerine yer verir. Ayıca sizlere %100 orijinal ürün garantisi sunar. Siz de dermodr.com'u ziyaret ederek en güvenilir tip 1-3 kolajen takviyesi çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Voonka Collagen Beauty Plus șase formda üretilmiştir. Farklı aroma seçenekleri arasından beğeniye uygun tercih yapmak mümkündür. Şeker ilavesiz kolajen takviyesinin yetişkinler tarafından kullanılması önerilir.

Day2Day The Collagen All Body Takviye Edici Gıda tip 1,2,3 kolajen peptitleri içermesinin yanı sıra hyaluronik asit içeriğine de sahiptir. Toz formda üretilen takviye edici gıdanın her 1 ölçeğinde 9366,6 mg kolajen peptit, glutatyon, hyaluronik asit, vitamin ve mineral kompleks bulunur. Şeker içermeyen bir formüle sahiptir. Yetişkinler için günde 10 g’lık günlük kullanım dozu tavsiye edilir.

Suda Collagen Double Beauty Multiform, %100 sığır kolajen kaynağına sahiptir. Her servisinde 9600 mg kolajen peptit bulunan Suda Collagen Double Beauty Multiform tip 1-2-3 kolajenin patentleri formlarını bir arada sunar. Aynı zamanda helâl sertifikasına sahiptir. 

Tip 1-3 Kolajen Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

İnsan vücudundaki kolajen üretimi 20’li yaşlardan itibaren kademeli olarak azalır. Özelikle 30’lu yaşlardan itibaren artan kolajen kaybını telafi etmek ve yaşlanma belirtilerini azaltmak için en kaliteli kolajen takviyeleri kullanılabilir. 

Kolajen takviyelerinin farklı çeşitleri ve bunlardan her birinin farklı faydaları vardır. Bu nedenle, kolajen takviyesi satın almadan önce ihtiyaçlar belirlenmeli, daha sonra ihtiyaçlara ve kullanım amacına uygun kolajen takviyesi çeşitleri tercih edilmelidir. Kolajen takviyeleri farklı formlarda üretilebilir. Bunlar arasından kullanım alışkanlıklarına ve tercihlere uygun seçim yapılabilir. 

Kolajen sindirim sisteminde aminoasitlere parçalanıp kana karışır. En iyi emilim gösteren türü ise hidrolize kolajen peptittir. Cilde daha hızlı nüfuz edip ciltteki kolajeni oluşturan fibroblast hücrelerini uyarma görevini üstlenir. 

Tip 1-3 Kolajen Çeşitleri Nelerdir?

Tip 1-3 kolajen takviyelerinin toz, tablet, kapsül, sıvı ve saşe formlarında üretilmesi mümkündür. Toz kolajen tip 1-3 takviyeleri çeşitli yiyecek ve içeceklere karıştırılarak tüketilebilir. Aynı durum sıvı kolajen tip 1-3 takviyeleri için de geçerlidir. Toz ve sıvı tip 1-3 kolajen takviyeleri özellikle tablet ya da kapsül formdaki takviyeleri tercih etmeyenler için kullanım kolaylığı sunar.

Kapsül ya da tablet kolajen tip 1-3 takviyeleri suyla tüketilebilir. Saşe formundaki kolajen tip 1-3 takviyeleri tek kullanımlık üretilir. Hijyenik ve kolay bir şekilde taşınabilir, kolayca hazırlanıp servis edilebilir.

Tip 1-3 Kolajen Ne İşe Yarar?

En kaliteli tip 1-3 kolajen takviyelerini kullanmanın sağlık açısından pek çok faydası vardır. Tip 1 kolajen yaş almayla birlikte azalan kolajen sentezi nedeniyle kendine has elastik yapısını kaybedip hasar gören cilt hücrelerinin yenilenmesine, ciltteki kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerinin azalmasına katkıda bulunur. Saç derisindeki yeni hücrelerin sentezlenmesinde rol oynayan tip 1 kolajen sayesinde saç folikülleri beslenir ve sağlar sağlıklı bir şekilde uzar. Ağırlık antrenmanlarından sonra performansın, kas gücünün ve kitlesinin artırılması, aynı zamanda kas iyileşme sürecinin kısaltılması sürecinde tip 1 kolajının etkisi vardır. Tip 1 kolajenin diğer bir faydası ise kemik mineral yoğunluğunu artırarak osteoporoza yakalanma riskini azaltmasıdır.

Tip 3 kolajen kan damarlarını destekleme etkisiyle damarların bütüncül yapısının korunmasına yardımcı olur. Damar sertliğinin azalmasını destekleyerek kalp damar hastalıkları gelişmesi olasılığını düşürür. Tip 3 kolajen bağırsak astarında yoğun bir şekilde bulunur. Bağırsak duvarına destek olarak besinlerin bağırsak dışına geçmesini ve iltihaplanma oluşmasını engeller.

Tip 1-3 kolajen takviyeleri cilt hücrelerine yapı kazandırma özelliğine sahiptir. Cildin daha canlı ve pürüzsüz bir görünüm elde etmesine yardımcı olur. Ciltteki iltihaplanmanın, kuruluğun ve kızarıklığın azalmasına katkıda bulunduğu gibi cilt dokularını güçlendirir. Ciltte ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatabilir. Ayrıca saç ve saç derisi sağlığının korunmasına katkıda bulunur. 

Siz de en kaliteli tip 1 ve tip 3 kolajen takviyelerini incelemek ve en avantajlı fiyatlarla satın almak için DermoDr’yi ziyaret etmeyi unutmayın!

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.