Cilt Bakımı

Toplam 624 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 624 ürün görüntüleniyor.

Cilt bakım ürünleri

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak adına cilt bakımı ürünleri, kişisel bakım ürünleri içinde olmazsa olmazlardan. Cilt bakım serumları ya da cilt arındırıcı maske gibi ürünlerin yer aldığı bu ürünler, cildimize ihtiyacı olan doğal bileşenleri sunuyor. Dermatolojik açıdan test edilmiş, her cilt tipi için özel geliştirilmiş ve içerdiği mineral ve vitamin gibi besleyici formüllerle cildimiz için en iyisini veren ürünler arasında cilt maskeleri, nemlendiriciler ve yüz temizleme ürünleri yer alıyor. Yaz ve kış gibi dönemlere özel, cilt tiplerine uygun ürünlerle iş yerinde, evde ya da ihtiyacınız olan her yerde aradığınız cilt formuna kavuşabilirsiniz.

Cilt Bakım Serumu

Cilt temizleme neden önemli?

En iyi cilt bakımı için, ilk olarak cildinizin tipini doğru bir şekilde tanımlamanız gerekiyor. Kuru ya da yağlı bir cilt tipi için farklı bakım ürünleri kullanılabilir. Makyaj gibi ürünleri kullanmak, cildinize belli bir noktada zarar verebilir. Bu anlamda cilt temizleme ürünleri, makyajın etkilerini etkili bir şekilde cildinizden arındırır ve size pırıl pırıl bir cilt sunar.

  En İyi Cilt Bakım Ürünleri

Cilt temizliği nasıl yapılır ya da cilt temizleme ürünleri nasıl kullanılır sorusunun yanıtına geldiğimizde, hem kullanılacak bakım ürünü hem de uygulama tekniği öne çıkıyor. Farklı cilt tiplerinin bakımında, istenilen sağlıklı formu yakalamak için bakım merkezlerinde hizmet alabileceğiniz gibi, evde cilt bakımı yapmak da günümüzde çok tercih ediliyor. Cilt bakımını düzenli bir şekilde yapmak, ona ihtiyacı olan mineral ve vitamin gibi yapıları vermemizi sağlar. Cildimiz, normalde kendini yenileyebilme özelliğine sahiptir, ancak zaman içinde yenilenme özelliği azalır. Bu da aynada fark edebileceğiniz bir değişim olarak görülür. Bu nedenle cilt bakım ürünlerini kullanmak, cildin yenilenme özelliği azaldıkça daha da çok önem taşır.

En İyi Cilt Temizleme Ürünleri

Cilt bakım ürünleri nelerdir?

Cildimizde, istediğimiz ideal forma kavuşmak adına cildi temizlemek adına cilt temizleme ürünleri ve diğer bakım seçenekleri size yardımcı olacak. Bu ürünler arasında yüz yıkama, gözenek açıcı ve tonikler en çok kullanılanlar içinde. Bununla birlikte, cildinizi daha sağlıklı bir yapıya kavuşturmak adına nemlendiriciler, bununla birlikte göz çevresinde kullanılabilen kremler de tercih edilebiliyor. Cilt bakım yağları ise, aynı şekilde cildi beslemek için kullanılan ürünlerdir. Bahsettiğimiz gibi yüz temizleme jeli, yüz maskeleri ve diğer bakım ürünlerini kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri cilt tipiniz.

Cilt Bakım Yağları

Cilt tipine göre hangi bakım ürünleri tercih edilir?

Cilt maskesi çeşitleri, cilt kolajenleri ve diğer bakım ürünlerine baktığımızda en önemli konu cilt tipinizle uyumlu bakım ürünleri tercih etmenizdir. Cildinize uygun ürün kullanmadığınızda maalesef kötü etkiler ortaya çıkabilir ve cilt yapınız deforme olabilir. Bu nedenle hem cilt tipinize uygun hem de yaşınız için ideal bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Kuru Cilt Bakımı

 

  • Bakım ürünlerinde temel olarak üç grup vardır ve bunlar kuru, yağlı ve karma ciltlerdir. Cilt tiplerinin özelliklerine baktığımızda yağlı ciltlerin genellikle sivilce gibi problemlere neden olabilen yapıda olduğunu görüyoruz. Bu nedenle yağlı cilt tipine sahip kişilerin, bakım ürünlerini kullanırken sivilcelere dikkat ederek, uygun ürünleri seçmesi gerekir. Zira sivilceler, doğru bir bakım uygulanmadığında ize neden olabilir. İz karşıtı ve sivilcelere karşı kullanılabilen bakım ürünleri ile cildiniz daha nemli ve daha bakımlı olabilir.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli

  • Karma cilt tipine geldiğimizde, cildin bazı kısımlarının yağlı olduğunu görüyoruz. Bu kısımlar genellikle burun gibi kısımlar olabilir. Böyle bir durumda yüzünüzde, farklı bölgelere farklı bakımlar uygulayabilirsiniz.

Karma Cilt Bakımı

  • Diğer bir cilt tipi olan, kuru ve hassas ciltlerde tercih edeceğiniz bakım ürünleri nemli olmalıdır. Nem oranı yüksek ürünler, kuru ciltler için çok daha iyi bir etki ortaya koyacaktır.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

 

Gördüğünüz gibi cilt bakım ürünleri herkes için farklı içerikler sunabiliyor. Cilt temizleme ya da yüz bakım ürünleri gibi seçeneklerle, cildinizi beslerken bir yandan da beslenme modeliniz ve aktivitelerinize de özen göstermelisiniz. Bu anlamda düzenli bir uyku, spor ve sıvı ağırlıklı bir beslenme daha iyi bir cilt için önemlidir.

En İyi Yüz Bakım Ürünleri

Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Vücudumuzun en yüksek alana sahip yapısı olan cildimiz, aynı şekilde dış etkilere en çok açık yönümüzü temsil eder. Cilt bakımının düzenli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bu süreçte en çok kullanılan cilt bakım ürünleri arasında kuru ciltler için nemlendirici ürünleri, cilt temizleme ürünleri ve yüz bakım ürünleri, makyaj temizleme mendilleri, yüz temizleme süngerleri, dudak nemlendiricileri yer alıyor. Tabii ki cilt bakım ürünlerinde, özellikle evde bakım uyguluyorsanız ilk aşama temizliğe dikkat etmektir. Cilt temizleme sürecinde ilk olarak ılık bir suyla yıkama önerilir, bunun nedeni ciltteki gözeneklerin tamamen açılmasıdır. Bunun dışında temizlik sürecinde kil maskeleri tercih edilebilir, bu ürünler ciltte yer alan yağı ve kiri temizler. Bununla birlikte cilt temizliğinde, tonikle silme işlemi önemlidir ve gözenekleri açılmış ciltteki tüm kalıntıları alır. Son aşamada ise cildin nemlendirme önemlidir. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ürünle, ihtiyacınız olan nemi cildinize kazandırabilirsiniz.

 Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımı yapılırken bazı konulara dikkat etmek, en iyi sonucu almak adına önemlidir. Bunlar içinde en önemli konu, cilt yapınıza uygun seçimi yapmak. Kuru ciltler ya da yağlı ciltler için doğru ürünü seçmek önemlidir, zira bu bakım ürünlerinin pH değerleri farklıdır ve cildi farklı etkiler.

El, vücut ve dudak bakımı için cilt bakım ürünleri

Cilt bakımında, en hassas bölgelerden biri de ellerimiz. Ellerin bu denli önemli olmasının nedeni, cildin gençliğini sağlayan kolajen yapısının hızlı bir şekilde azalmasıdır ve bu da deformasyonu hızlandırır. Yaş ilerledikçe ellerde kırışıklıklar gibi yaşlılık belirtileri ön plana çıkar. Gün içinde ellerimizi birçok farklı iş için kullanıyoruz, bu nedenle kırışmış ve çatlamış, tırnakları deforme olmuş eller günlük yaşamda zorluk yaratabilir. El ve tırnak bakım ürünleri içinde kremler, nemlendiriciler bu anlamda öneriliyor. El tipinize uygun kremi tercih ederek, cildinizin kurumamasını önleyebilirsiniz.

 El Bakım Kremi

Dudak bakım ürünlerine geldiğimizde ise, genç ve bakımlı bir dudak dokusuna sahip olmak adına nem oranının uygun, çatlakların ise minimum düzeyde olduğu bir dudağa kavuşmak için dudak bakım kremi ürünlerini kullanabilirsiniz. Özellikle ruj gibi kozmetik ürünlerini sıkça uyguladığımız dudaklarımızda bakım son derece önemlidir. Dudak bakımında dikkat edilmesi gerekenler içinde, gece makyajı çıkarmak ve artık bayatlamış rujları kullanmamak da önemlidir. Bu anlamda cilt temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz.

Dudak Bakım Kremi

Cilt bakım markaları ve fiyatları

Yüz, göz, el ve vücut, dudak bakım ürünlerini kapsayan cilt bakım ürünlerinde birçok marka, farklı doğal bileşenler sunan ürünleri ile cildiniz için en iyisini sunmayı hedefliyor. Cilt bakım setlerinin de yer aldığı ürünlerde, cilt maskesi fiyatları ya da genel olarak cilt bakımı fiyatları merak edilen konular içinde. Cilt bakımında aralarında Nivea, Arifoğlu, Diedermine, Neutrogena, Himalaya, Benri ve Arko gibi markaların ürünleri çok fazla tercih ediliyor. Veet, Bioterra, Dermokil ve Bepanthol ürünleri de bakımlı kişilerin tercih ettiği seçeneklerden. Cilt bakım dünyasında, doğal özleri ile sizin için en iyi etkiyi ortaya koyacak, dermatolojik testlerden geçmiş onaylı ürünlerin yer aldığı DermoDr olarak en iyi bakım markalarını sunuyoruz. Uygun fiyatlı ürünleri keşfetmek için, sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Hızlı online ödeme ile, cildiniz için en iyi bakım ürünlerini adresinize kargo ile teslim alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Cilt Bakım Ürünleri

En İyi Cilt bakım Ürünleri 

Bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın anahtarı, doğru cilt bakım ürünlerini tercih etmek ve bakım rutininin parçası haline getirmek. Dermatolojik açıdan güçlü bileşenlere sahip doğal özlerle, ciltte fark yaratan bir bakım etkisi sunan cilt bakım ürünleri oldukça geniş kapsamlı. Cilt bakımı ürünlerine baktığımızda temizleme ürünlerinin yanı sıra yüz kremleri, göz kremi, vücut losyonu ve göz kremi gibi ürünler öne çıkıyor. Buna ek olarak, cildinde daha genç ve ferah bir görünüm arayanlara hitap eden anti aging (yaşlanma karşıtı) ürünler de tercih ediliyor. Evde cilt bakımını tercih edenlerdenseniz, en iyi cilt bakım ürünlerinin yanı sıra, cilt bakımı nasıl yapılır sorusuna da yanıt bulabilirsiniz. 

En İyi Anti Aging Krem

Cilt bakımı İçin Gerekli Ürünler

Cildimiz, vücudumuzun en geniş alana sahip yapısı olarak, dış etkenlere en açık kısmı. Günlük bakımın şart olduğu cildimiz, gün içinde birçok çevresel etkenden etkilenebilir. Hava kirliliği, terleme, kir, kozmetik ürün kalıntısı bunların arasında yer alıyor. Cilt bakım ürünleri içinde en çok ihtiyaç duyulan ürünlere geldiğimizde, karşımıza çıkan ürünler nemlendirici ve onarıcı kremler. Cildin nem ihtiyacını karşılamanızı sağlayan nemlendirici ürünlerle, daha bebeksi bir cilt yapısı sağlayabilirsiniz. Diğer cilt bakım ürünlerine geldiğimizde cilt temizleme ürünleri, tonik ve losyonlar bakımlı bir cilt için önemli. BB-CC kremler, cilt bakım serumları ve el bakım ürünleri de, bakımına özen gösterenlerin tercihi.  

 En İyi BB Krem 

Cilt bakımında el, dudak ve göz çevresi için tercih edilen özel bakım ürünleri, daha derinlemesine bir bakım etkisi yaratmanızı sağlayabilir. Cildin ihtiyacı olan birtakım özel durumlar içinse gözenek sıkılaştırıcılar, maskeler, matlaştırıcılar ve aydınlatıcılar öne çıkanlardan. Ölü derilerden kurtulup arınmak isterseniz soyucu ve peelingleri kullanabilir, dilerseniz kızarık ve hassas ciltler için uygun ürünleri kullanabilir ya da yaşlanma karşıtı anti-aging cilt bakım ürünlerini de tercih edebilirsiniz. 

En İyi Göz Çevresi Kremi

En iyi cilt bakım ürünleri markaları hangileri? 

Cildimizin bakımını kusursuz bir şekilde sürdürmek için, doğru ürünleri ideal bir programda kullanmamız önemli. Yağlı ciltler için nemlendirici ya da kuru ciltler için nemlendirici gibi cilt tipine özel ürünlerin yanı sıra, vücut losyonu, makyaj temizleme suyu çok tercih edilen cilt bakım ürünlerinden. Peki yüz bakım ürünlerinde, göz altı kremi ya da göz çevresi krem gibi ürünlerde, karma ciltler için nemlendirici gibi seçeneklerde hangi markayı tercih etmeli? En kaliteli dermokozmetik bakım ürünlerinin yer aldığı sitemizde, güvenilir markaların seçeneklerini bulabilirsiniz. Cilt bakım ürünleri markaları arasında Apeks Pharma, Bepanthol, Bioderma ve Dermo Clean öne çıkan seçeneklerden. Bu markalara ek olarak Neutrogena, Nivea, La Roche Posay ve Vichy markalarının ürünlerini de inceleyebilirsiniz.  

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem

Kalay ve pratik cilt bakımı nasıl yapılır? 

Ev ortamında, ihtiyaç duyduğunuz cilt bakım ürünlerini aldıktan sonra harika bir bakım yapmak çok kolay. Nemlendirici yüz kremi gibi popüler bakım seçenekleri ile ya da sıkılaştırıcı krem, göz çevresi ve göz altı kremi gibi yüz bakım ürünleriyle daha kapsamlı bir uygulama yapmak istiyorsanız, evde cilt bakımı oldukça pratik. Daha önce evinizde bir cilt bakımı uygulaması yapmadıysanız, aşağıdaki konularda dikkatli olduğunuzda, evde cilt bakımı kusursuz olacaktır: 

 Evde Cilt Bakımı

 

  • Cilt bakım uygulamalarında en önemli işlem temizliktir. Cildinizde kir, ter ya da makyaj kalıntısı gibi durumları ortadan kaldırmak adına cildinizi temizleyin.  
  • Cildin arınması ve bakım ürününü iyi bir şekilde alması için, ılık bir su ile duş alabilir ya da yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Çok sıcak su cilde zarar verecektir. 
  • Cildinizde ölü deri mevcutsa, peeling - soyucu ile bu ölü derileri alabilirsiniz. 
  • Cildinizin ihtiyacı olan bakım ürününü, cilt tipinize uygun modellerle uygulayın. Kuru, karma ya da yağlı ciltler için nemlendiriciler, maskeler ya da kremler en iyi sonucu verecektir. 
  • Dilerseniz yüz maskesi ile, yüzünüze doğal özlerin bakım etkisi ile bir uygulama yapabilirsiniz. 

Cilt Lekeleri İçin Maske

 

Evde cilt bakımı yapmanın adımları gördüğünüz gibi çok basit. Siz de doğru cilt bakım ürününü tercih ederek, bakımlı ve sağlıklı bir cilt formuna kavuşabilirsiniz. En ucuz cilt bakım ürünlerini satın almak istiyorsanız, DermoDr olarak tamamı dermatolojik testlerden geçmiş, kaliteli ve indirimli bakım ürünlerini sunuyoruz. Yılın her günü indirimli, kampanyalı cilt bakım ürünlerini satın alarak cildiniz için en iyi etkiyi yaratabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların ucuz cilt bakım ürünlerini, nemlendirici, yüz maskesi, jel ya da krem gibi ürünlerini indirim avantajı ile alın, hızlı kargo ile en kısa sürede adresinize gelsin.  

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Kuru ciltler için cilt bakım ürünü önerileri 

Cilt bakımında, birbirinden farklı bakım ürünlerinin her birinin ortak amacı, cildin sahip olduğu nemi, enerjiyi geri kazandırmak. Bununla birlikte her cilt tipine göre, kullanılabilecek bakım ürünleri ve uygulanacak cilt bakım rutinleri farklıdır. En yaygın görülen cilt tipleri içinde yer alan kuru ciltlerin bakımında, nem oranının düşük olduğu cilt türü için, ideal bakım ürünleri tercih edilmelidir. Kuru ciltlerin diğer ciltlere göre farklı, nem oranının düşük olmasıdır. Bununla birlikte, doğru cilt bakım ürünleri tercih edildiğinde, nem ve yağ oranı istenen seviyeye getirilebilir. Hassas ve kuru ciltler için tercih edilen yüz kremleri, nemlendirici ve göz kremi gibi ürünler, cildin nem seviyesini artırırken aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir etki de sunabilir.  

 

Kuru ciltler incelendiğinde, yağlanma ve gözenek gibi problemler görülmemektedir. Bununla birlikte nem oranının çok düşük olması beraberinde ciltte kırışma, gerginlik, pullanma gibi problemler yaratabilir. Buna ek olarak, kuru ciltlerde suya temasın ardından hoş olmayan bir his meydana gelebilir. Kuru ciltler için cilt bakım ürünü önerileri içinde ilk sırada, nem ve mineral açısından zengin olan nemlendirici ürünler gelmektedir. Cilt kuruluğuna karşı etkili bir bakım sunan nemlendirici ürünler, günlük bakımın önemli bir parçasıdır. Kuru ciltler için nemlendirici uygulaması yaparken, sabun içermeyen ve cildin nem yapısını güçlendiren formüller tercih edilmelidir. Günlük bakım rutininde, her şeyden önce ilk sırada cildin temizliği gelir. Tonik ya da benzeri bir ürünle, cildin temizlenmesi sağlanır ve ardından nemlendirici ve diğer bakım ürünlerinin uygulaması yapılabilir. Kuru ciltler için tercih edilen yüz temizleme jeli ve diğer temizlik ürünlerinin peeling içermemesi önemlidir. Bununla birlikte alkol içermeyen ürünler de tercih edilmelidir. Kuru ciltler için nemlendirici gibi, kuru cilt tipine özel geliştirilmiş ürünler, en iyi bakım etkisini sunabilir.  

Karma ciltler için cilt bakım ürünü önerileri 

Karma ciltler, hem kuru hem de yağlı cilt tipinin özelliklerini barındırdığı için, bakım rutininde ve tercih edilecek bakım ürünlerinde hassas olunması gereken bir alandır. Karma ciltler için vücut losyonu, makyaj temizleme suyu ve diğer cilt bakım ürünlerinin seçiminde, bu cilt formu için özel formüle edilmiş ürünler kullanılmalıdır. Karma cilt bakımı, cildin her noktası aynı özelliği barındırmadığı için, kuru ya da yağlı cilt tiplerinin bakımına göre daha zor olabilir. Bununla birlikte, T bölgesi olarak adlandırılan, burun ve alnı kapsayan bölgenin yağlı, diğer bölgelerin ise kuru olduğu karma ciltlerde, en önemli konu ihtiyaç duyulan nem ve minerali etkili bir şekilde vermektir. Buna ek olarak, diğer bakım ürünleri arasında bulunan göz altı kremi ve yüz bakım ürünleri de, karma ciltler için nemlendirici özellikler sunabilir.  

Yağlı ciltler için bakım ürünü önerileri 

Yağlı cilt bakımı, nem ve yağ oranının yüksek olduğu cilt tipine özel bakım ürünleri ile yapılabilir. Yağlı ciltlerde en çok görülen problemler içinde, gözeneklerin kapanmasından kaynaklı olarak, gözenek büyümesi, sivilce ve akne gibi durumlardır. Bununla birlikte, nemlendirici ve diğer cilt bakım ürünlerinin tercihinde yağlı ciltler için özel formüle edilmiş ürünlerin kullanımı önemlidir. Yağlı ciltler için nemlendirici ürünlerin yanı sıra, göz çevresi krem, sıkılaştırıcı krem ve nemlendirici yüz kremi gibi ürünlerin her biri, ciltteki parlamaları azaltıcı etki sunmalıdır. Evde cilt bakımı uygulamalarında, yağlı ciltler için cilt bakım nasıl yapılır sorusunun ilk yanıtı, doğru ürünleri kullanmaktır. Yağlı ciltlerde, tonik ile temizlik, maske uygulaması, siyah nokta ve diğer cilt sorunları ile mücadele etme noktasında doğru ürünlerin tercihi, kısa vadede sonuç verebilir. Yağ adı verilen sebum adlı yapının çok üretildiği ciltler olan yağlı ciltlerde, bakım ürünleri belli bir rutinde kullanılmalıdır. Peeling işlemlerinin önemli olduğu yağlı ciltlerde, tonik ya da yüz temizleyici jel ile temizlik düzenli olarak yapılmalıdır. Maske uygulamaları da, yağlı cilt bakım ürünleri içinde çok tercih edilmektedir.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.