Vücut Nemlendirici

Toplam 46 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Marka: Topicrem Topicrem Ultra Nemlendirici Süt 200 Ml
Hassas ve Kuru Ciltler (Yeni Doğan Dahil Yüz Vücut Nemlendiricisi)
149,50 TL
Toplam 46 ürün görüntüleniyor.

Vücut Nemlendirici

Cilt bakım ürünlerinin ana kullanım alanı genellikle yüz olarak bilinir. Bu durumun aksine, yüz bakımı her zaman önemini korurken, genel cilt bakımı da oldukça önemlidir. Vücut nemlendirici ürünleri kullanarak temizleme ve nemlendirme işlemini uygulamak cilt bakımı açısından son derece faydalıdır. Cilt uzmanları, özellikle orta yaşlardan sonra cilt bakımının daha da önem kazandığını ve cildin nemlendirici ile desteklenmesi gerektiğini ifade ediyor. Bunun nedeni ise, 30’lu yaşlardan sonra hücrelerin yenilenme hızındaki yavaşlık.  

Vücut nemlendirici krem ne işe yarar? 

Cildimiz, doğru bir bakım uygulanmaması durumunda olumsuz etkilerin görülebileceği, hassas bir alandır. Vücut doğru bir oranda nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Cildiniz nemsiz kalırsa zaman içinde kurumaya başlar. Kuru ciltlerde kırışıklıklar görülebilir. Bu sorunlarla karşı karşıya gelmek istemiyorsanız nemlendirici ürünlerle cildinizi desteklemeniz önemlidir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda, özellikle de kuru cilt yapısına sahip kişilerde daha sağlıklı, yumuşak bir cilde sahip olmak adına nemlendirici vücut kremleri ve losyonlarını kullanabilirsiniz. Sadece nemlendirici etki ortaya koymayan bu ürünler, aynı zamanda içerdikleri bitkisel özlü aromatik koku etkisiyle, size doğal bir ferahlık yaşatır. Nemlendirici losyonların önemli bir kısmı, içerdikleri formülde vitamin ve mineralleri barındırır. Bu da cildinizin çok yönlü bir şekilde beslenmesini sağlar.  

Vücut nemlendirici nasıl kullanılır? 

Kuru vücut için nemlendirici ya da normal, yağlı vücutlar için nemlendirici krem, losyon nasıl kullanılır, cilde nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız adımları çok basit. Kırışıklık, sarkma, selülit ya da cilt kuruması gibi sorunlara karşı tercih edebileceğiniz nemlendiricileri uygulamadan önce, ılık bir duş almanız önemlidir. Ilık duş esnasında cildinizde, düzenli olarak kullandığınız bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Duş esnasında cildinize sünger ya da diğer benzeri ürünlerle masaj da yapabilirsiniz. Duşun ardından kurulanın ve nemlendiriciyi masaj hareketleri ile cildinize yayarak, vücudunuzu nemlendirin. Ilık duşla birlikte gözeneklerin açılacağı ve temizleneceği cildimizde, nemlendiricinin uygulanmasından sonra farkı hissedeceksiniz. Eğer cilt kuruluğu ya da diğer cilt sorunları ileri düzeye ulaştıysa, düzenli bir kullanımın ardından ciddi değişimlerin yaşanacağını unutmayın. Nemlendirici kullanımı ile ilgili bilmeniz gereken diğer bir şey de, tam kurulanmadan nemlendirici kullanırsanız, ıslaklık nedeniyle cildimiz nemlendiriciyi ememez. Bu da etkinin azalmasına neden olur. Diz ya da dirsek gibi kuruması daha olası bölgelerde, nemlendirici daha fazla kullanılabilir. 

Nemlendirici markaları ve fiyatları 

Tüm kişisel bakım ürünlerinde olduğu gibi nemlendiricide de, tercihinizi markadan ve üründen ziyade ilk olarak cilt tipinize göre yapmalısınız. Örnek vermek gerekirse yaz dönemlerinde dışarıda çok fazla kalıyorsanız, güneş koruması içeren nemlendirici losyon kullanabilirsiniz, bu ürünler güneşten kaynaklanan lekeleri ve kırışıklıkları azaltır. Yağlı cilde sahipseniz, jel ya da su bazlı nemlendiriciler ideal olabilir. Bununla birlikte, en iyi vücut nemlendiricisi nedir diye düşünürken, vücut yapınızda bir alerjik reaksiyon söz konusu ise ürünün açıklamasını ve içeriğini mutlaka inceleyin. Bioderma vücut nemlendiricinin de aralarında yer aldığı popüler markalar, geliştirdikleri özel formüllerle cildinizin nem dengesini korumasını sağlıyor. Nemlendirici fiyatlarını görmek, en ucuz vücut nemlendirici krem ya da losyonu satın almak için sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz, Türkiye’nin her noktasına hızlı kargo ile ürününüzü teslim ediyoruz.   

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.