x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Tümünü Temizle

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi Çeşitleri DermoDr'de

Güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruma sağlamak üzere formüle edilen güneş kremleri yılın dört mevsimi tüm cilt tiplerinde kullanılmalıdır. Farklı cilt tiplerinin özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak formüle edilen güneş kremleri cildin güneş ışınları nedeniyle tahriş olmasını önlemekten ciltteki lekeleri, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya kadar pek çok farklı fayda sağlar. 

En kaliteli ve etkili bileşenlerin bir araya geldiği güneş kremi çeşitleri arasından cilt tipine uygun seçim yapıldığında istenen koruma etkisinin sağlanması mümkündür. Cilt sağlığının desteklenmesi için güneş sonrası bakım rutini de ihmal edilmemelidir. Yılın her mevsimi güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi etkili bir şekilde korumak için gereksinim duyduğunuz tüm güneş koruyucu ürünleri DermoDr’de bulabilirsiniz. Heliocare, Bioderma ve Avene başta olmak üzere en kaliteli güneş kremi markalarının farklı cilt tiplerine uygun ürünlerini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremleri Sivilce Yapar mı?

Yağlı cilt, aşırı sebum üretiminin söz konusu olduğu cilt tipidir. Normal şartlarda altında cilt, kendini çeşitli dış etkenlere karşı korumak için sebum üretimi gerçekleştirse de, bazı durumlarda sebumun ihtiyaçtan fazla üretilmesi sonucu yağlı cilt tipi ortaya çıkar. Fazla sebum salgılanmasının pek çok farklı nedeni olup yağlı cilt tipine sahip kişilere daha kalın ve parlak bir yapıya sahip olur. Yağlı ciltlerde ince çizgiler ve kırışıklıklar genellikle daha geç ortaya çıkmakla birlikte cildin nem dengesinin bozulması ve gözenek görünümünün genişlemesi gibi istenmeyen durumlar da söz konusu olabilir.

Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler cilt bakım rutininde olduğu gibi güneş bakım ürünlerini de yağlı cilt tipine uygun ürünlere yer vermelidir. Yağlı ciltler için güneş kremleri hem cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı en iyi şekilde korunmasını hem çeşitli cilt gereksinimlerinin karşılanmasını sağlar. Ayrıca yağlı ciltler için üretilmiş güneş kremleri dışında farklı güneş kremlerini kullanmak, ciltteki yağ dengesinin bozulmasına neden olabilir. Buna ek olarak gözenekler tıkanabilir ve sivilce oluşumu fazlalaşabilir. 

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her cilt tipinin gereksinimi ve güneşe karşı hassasiyeti birbirinden farklıdır. Bu nedenle en kaliteli güneş kremleri arasından cilt tipine uygun seçim yapmaya özen gösterilmelidir. Yağlı ciltler için güneş kremi tıpkı diğer güneş kremleri gibi güneşin zararlı ışınlarına karşı etkili bir bariyer oluşturmalı, bu süreçte ise cilt yapısıyla uyum sağlamalıdır. 

Yağlı ciltler için güneş kremi seçerken ürünün yağ bazlı olmamasına dikkat edilmelidir. Genellikle aşırı yağ üretiminin söz konusu olduğu yağlı ciltlerde yağ bazlı olmayan güneş kremlerinin kullanılması sayesinde ciltteki yağlanma ve parlama sorunları azaltılabilir. Yağsız formüller gözeneklerin tıkanmasını ve sivilce oluşumunu da önleyebilir.

Yağsız ciltler için güneş kremleri hafif yapılı ve matlaştırıcı özelliklere sahip olmalıdır. Hafif formüle sahip yağsız ciltler için güneş kremleri ciltte ağırlık hissine neden olmaz ve gün boyu konfor sağlar. Matlaştırıcı özellik sayesinde cildin parlamasını önleyerek makyajın daha uzun süre kalıcı olmasını destekler. 

Yağlı ciltler için güneş kremi seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise güneş koruyucu faktördür. Yağlı ciltlerde en az SPF 30 koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Aynı zamanda seçilen yağlı ciltler için güneş kreminin geniş spektrumlu olmasına özen gösterilmelidir. 

Yağlı ciltler için güneş kremi seçimi doğru yapıldığında T bölgesinde oluşan yoğun parlamayı önlemek mümkün olur. Su bazlı güneş kremleri akışkan formuyla hem daha kolay uygulandığı hem yağlı cilt tipleri tarafından kolayca emildiği için tercih edilmelidir. Ayrıca yağlı ciltler için güneş kremi çeşitlerinin akne oluşununa karşı cildi besleme, cilt bariyerini güçlendirme ve cildi nemlendirme özelliği olmalıdır.

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi Fiyatları

Yağlı ciltler için güneş kremi fiyatları; tercih edilen ürünün markasına, içeriğine, miktarına, koruma faktörüne ve diğer özelliklere göre değişiklik gösterebilir. En kaliteli markaların ürettiği yağlı ciltler için güneş kremi çeşitleri, güvenilir ürünler olarak sıklıkla tercih edilir. Kaliteli güneş kremlerini en avantajlı fiyatlarla satın almak isteyenlerin başvurduğu ilk adres ise DermoDr’dir. 

dermodr.com'da en kaliteli markalar tarafından üretilen en güvenilir güneş kremlerine erişmek mümkündür. DermoDr’yi ziyaret ederek siz de %100 orijinal ürünleri en avantajlı fiyatlarla satın alabilir, cilt sağlığınızı korumak için ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.