Pişik Kremi

Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Pişik Kremi Çeşitleri

Bebeklerin, özellikle de yenidoğan bebeklerin ciltleri gerçekten çok hassastır. Bebekler, belli bir yaşa gelene kadar tuvalet eğitimi alamadığı için, ilk dönemlerde bebek bezi ile altları kapatılır. Ebeveynler, yenidoğan ya da 0-1 yaş arası bebekler için özel geliştirilmiş bezleri kullanıyor ancak bezlerin değişim periyodu uzadıkça, bebeklerde pişik olma durumu söz konusu oluyor. İdrar ya da dışkı, bebeklerin cildine temas ettikçe, bebeklerimizin hassas cildi ne yazık ki pişik oluyor. Asidik maddeye maruz kalan hassas ciltlerde pişik olmasını engellemek için, en iyi tercihlerden biri pişik kremleri.  

Bebeklerde pişik neden olur? 

Bebeklerde genital bölgede ve popoda görülen bir cilt rahatsızlığı olan pişik, kullanılan bez her ne kadar pişik karşıtı teknoloji ile geliştirilmiş olursa olsun, görülebilir. Günümüzdeki birçok bez, sıvıyı hapseden yapıdadır ancak bebeğimiz tuvaletini yaptığında, kimi zaman bundan 1-2 saat haberimiz olmayabiliyor. Bu da cildin idrar ya da dışkı ile uzun süre temas etmesi, bebeğinizin cildinin de asidik maddeler ile tahriş olması anlamına geliyor. Bu nedenin dışında, bezlerde kullanılan maddeler, ıslak mendil kullanımı ya da şampuan gibi maddelerin bileşenleri de pişiğe neden olabilir.  

Pişik kreminin özellikleri neler? 

Bebekler için tercih edilen Bepanthol baby gibi pişik kremlerinin özellikleri nedir diye merak ediyorsanız, bu ürünlerin yapıları pişiğin ortaya çıkması sonrasında görülen nemli yapıya karşı etkilidir. Pişik kremlerinin en önemli yönü su itici olmalarıdır. Doğal gliserin içeren pişik kremleri, nem ve cilt arasında bir engelleyici yapı oluşturur, bu da nemin cilde ulaşıp pişik yapmasını engeller. Sudocrem pişik kremi ya da Bepanthol pişik kremi gibi ürünler, içerdikleri bu yapı ile sadece nemle cilt arasında bir bariyer oluşturmaz, aynı zamanda bebeğin pişiğe neden olabilecek kıyafetlerini, bezin etkilerini de engeller. Bebeğin, tahriş olmaya çok açık olan hassas cildi korunmuş olur. En iyi pişik kremi olarak ifade edilen kremler ya da diğerleri, idrar ve dışkı başta olmak üzere, cilde ulaştığında tahribat yaratan tüm etkilerin önüne geçer. Bu da bebeğinizin çok daha huzurlu olmasını, iyi zaman geçirmesini sağlar. 

Bebek kremlerinin yapısal özelliklerine geldiğimizde, pH değerleri 5.5’dir ve bu düzey, biyolojik anlamda bebeğinizin hassas dokusunu korur. Bebek pişik kreminin yapısında bulunan Provitamin B5, cildi nemlendiren bir özelliğe sahiptir. İçeriğindeki lanolin ise, ciltte sürtünmeyi azaltır ve bu da pişiği önler.  

Pişik kremlerinin içeriğinde hangi maddeler bulunur? 

Hepimiz, özellikle yenidoğan bebeklerde kullanacağımız ürünlerin içeriğinde doğal ve zararsız yapılar olmasını isteriz. Bebek pişik kremi ürünlerinin içeriğinde neler var diye merak ediyorsanız, bebek ürünleri konusunda geniş ürünlerin yer aldığı sitemizde her ürünle ilgili detaylar var. Ancak genel olarak bebek kremlerinin, tedavi edici bir konseptte üretildiğini söylemek mümkün. Bebek pişik kremleri içeriğindeki doğal bileşenler, cilt üzerinde tedavi edici bir etkiye sahiptir. Çinko oksit, doğal bitkisel bileşenler, balmumu, bitki özleri ve lanolin gibi yapılar sunan pişik kremleri, bebeğin cildinin kolajen üretimini etkiler. Kolajen ise, ciltte yumuşak ve genç dokunun kalmasını sağlayan, genç görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir yapıdır. Bebeğinizin çeşitli maddelere alerjisi varsa, alerjik özelliğe sahip olmayan pişik kremleri nedir diye merak ediyor olabilirsiniz. Sunduğumuz bebek pişik kremlerinde boya, paraben gibi alerjik maddeler yer almaz. Bebek sağlığı için çok önemli olan bu ürünler, klinikler tarafından dermatolojik testlerden sonra üretilmektedir. Bakanlık onaylı, güvenilir bebek pişik kremleri sayesinde gözünüz asla arkada kalmaz. 

Pişik kremleri nasıl kullanılır? 

Yaygın düşüncenin aksine bebek pişik kremleri sadece popo ve genital bölgede kullanılmaz. Ciltte görülen rahatsızlık genelde popo ve genital bölgede olsa da, pişikler kol, bacak ve eklem kısımlarında da karşımıza çıkabilir. Bebek pişik kremi en iyisi nedir diye merak eden ve bebeklerinde, pişik rahatsızlığına karşı kremi kullanan ebeveynler popo dışında bu ürünü kullanmaktan çekinse de, doğru şekilde uygulama yapıldığında pişik kremleri eklem yerlerinde de kullanılabilir. Pişik kremi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı ise, ilk olarak pişik olan bölgenin iyi bir şekilde temizlenmesi ve kurulanması ile başlar. Sonrasında ise pişik kremi, bu bölgeye yavaş bir şekilde, ince bir tabaka olacak halde sürülür.  

Bebek pişik kremi fiyatları 

Bepanthol, Sudocrem ya da diğer markaların bebek pişik kremlerini satın alırken, siz de birçok ebeveyn gibi bütçenizi hesaba katıyor olmalısınız. Bebek pişik kremi ve yağlarının fiyatlarını en çok etkileyen konu marka tercihidir. Bunun dışında ürünün gramajı da diğer bir faktör. Bazı ürünler, fiyat olarak düşük olmasına karşın gramaj bazında daha uygundur. Bununla birlikte bebek kremleri ve yağlarının, cilde göre, bebeklerin yaş grubuna göre de değiştiğini görebilirsiniz. En kaliteli markaların, en uygun fiyatlı bebek bakım ürünlerini DermoDr olarak sunuyoruz. Fiyata göre sıralama yaparak en ucuz bebek pişik kremi fiyatını bulabilirsiniz.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.