x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
En İyi Sporcu Takviyeleri Nelerdir?
26.09.2022

En İyi Sporcu Takviyeleri Nelerdir?

Bu anlamda en iyi vitamin, mineral takviyesi seçenekleri ile vücudun ihtiyacı olan doğal kaynakları almak çok önemli. Sporcu besinleri ya da supplement olarak da adlandırılabilen yapılar kadar, vitamin ve mineral içeriğinden oluşan sporcu takviyeleri de önemli. Doğal bir beslenme ile mineral ve vitaminler belli bir ölçüde alınabiliyor ancak kimi zaman çeşitli sebeplerle, belli vitamin ve minerallerin alınamaması da söz konusu. Bu noktada devreye sporcu takviyeleri geliyor. İşte en iyi sporcu takviyeleri…

Sporcu Takviyeleri Nedir?

Sporcular için, antrenmanları disiplinli bir şekilde sürdürmek oldukça önemli. Ancak hangi spor ile uğraşılırsa uğraşılsın, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alabilmek, sağlıklı bir gelişim için önem taşıyor. Sporcu takviyeleri içinde, bazı mineral ve vitaminler güçlü içeriği ile öne çıkıyor. Fitness vitamin takviyesi odaklı vitaminler ya da farklı takviyeler, hem spor esnasında yapılan diyetlerdeki eksik besin değerlerinin tamamlanması hem de spordan maksimum verimi elde etmek bakımından önemli. Farklı formlarda olabilen besin takviyelerinde, çok yönlü içerikleriyle multivitaminler öne çıkıyor. B vitamini, C vitamini ya da D vitamini içeriği sunabilen multivitamin yapılar, bileşenleri arasında mineral de barındırabiliyor.

Spor İçin Hangi Vitamin Alınmalı?

Sporcuların, yanıtını merak ettikleri sorular arasında spor için hangi vitamin alınmalı sorusu ilk sıralarda geliyor. Her bir vitaminin vücut açısından farklı faydaları mevcut, bununla birlikte sporcular için özel olarak dikkat edilmesi gereken vitaminler var. Bunların başında çinko ve magnezyum geliyor. Vücut açısından temel faaliyetlerde rol alması ile ön plana çıkan çinko ve magnezyumlar, eksikliğinde birçok soruna yol açabiliyor. Kemik ve kas sağlığında ön plana olan çinko ve magnezyumlar, kas gelişimi için hangi vitaminleri almalı sorusunun da yanıtı. Magnezyum takviyesi, hem sağlıklı ve dengeli beslenmek, hem de spordan en iyi sonucu almak adına önemli.

 

Spor yapanlar hangi vitaminleri almalı sorusunun yanıtı olan çinko ve magnezyumların yanında, alınması gereken farklı kaynaklar da mevcut. Bunların içinde balık yağı olarak bilinen omega-3 yer alıyor. Omega-3’ün önemi, spor yapanlarda bu mineralin azlığından kaynaklanıyor. Yoğun spor yapıp hayvansal gıdalara ağırlık veren kişilerde, omega-3 düşüklüğü gözlenebilir. Bu nedenle sporcu takviyeleri içinde balık yağı da tercih edilmeli.

 

Prebiyotikler, mineral ve vitamin çeşitleri içinde yer almasa da, sağlık açısından son derece önemli yapılar. Yapılan araştırmalar, 150’nin üzerinde hastalığın arka plan nedenleri arasında probiyotik eksikliğinin önemli olduğunu gösteriyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren probiyotikler, buna ek olarak egzama gibi sorunlara karşı da faydalı. Yoğurt, turşu gibi mayalanmış besin kaynaklarında yer alan probiyotikler, bir takviye olarak sporcular için öneriliyor.

Sporcular İçin Vitamin Önerileri

Magnezyum, çinko ve probiyotiklerin yanı sıra, balık yağı (omega-3) sporcular için önerilen takviyeler arasında yer alıyor. Buna ek olarak, kemik sağlığı açısından önemli vitaminlerden olan D vitamini de, yeterli seviyede bulunmadığında bir sporcu takviyesi olarak alınabilir. Güneş ışınlarından, vücudun sentezlediği bir vitamin olan D vitamini, bulunulan ortamdaki iklim şartları ve farklı nedenlerden yüksek seviyede olmayabilir. Bu nedenle D vitamini takviyesi de önemli.

 

Enerjiyi artıran ve gücü maksimum seviyeye getiren, kas toparlanma sürecini destekleyen, metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybını belli bir ölçüde destekleyen vitamin-mineral ve diğer sporcu takviyelerinde aşağıdaki öneriler değerlendirilebilir:

 

• Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet

• Solgar Vitamin C

• Immuneks Vitamin D3

 

Dünyanın en güvenilir markalarının, kaliteli ve onaylı besin takviyelerini, Dermodr güvencesi ve internete özel indirim avantajları ile satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.