x
 • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
 • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
 • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
 • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Tümünü Temizle
En Yeni
En Eski
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Puanına Göre

En İyi Selenyum Takviyesi Markaları DermoDr’de

Vücut için son derece önemli bir mineral olan selenyum pek çok biyolojik süreçte önemli bir rol üstlenir. Vücutta antioksidan işlevini gören selenyum, hücrelerde oksidatif stres oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini destekleyerek enfeksiyonlara karşı vücut direncini artırma ve iltihaplanmayı azaltma etkisi vardır. Tiroid hormonları üzerinde selenyumun olumlu etkisi olduğu bilinir. Dengeli bir şekilde selenyum almak tiroid fonksiyonlarının düzenlenmesini destekleyebilir. Bununla birlikte selenyumun aşırı alınması genel sağlık durumu üzerinde olumsuz etkilere neden olabileceğinden günlük alım miktarı konusunda hassas olunmalıdır.

Pek çok kişi vücut için gereken selenyum alımının büyük bir kısmını gıdalardan sağlar. Ancak kişisel tercihlere ve diyet alışkanlıklarına bağlı olarak bazı farklılıklar olabilir. Genellikle selenyum açısından eksik bir diyet uygulayan ya da belirli sağlık koşullarına sahip kişilerde görülen selenyum eksikliğini gidermenin en iyi yolu selenyum takviyesi kullanmaktır. Ancak selenyum takviyesi herkes için uygun olmayabileceğinden selenyum takviyesi kullanımı konusunda doktor onayı alınmalıdır.

En kaliteli selenyum takviye çeşitleri DermoDr’de! DermoDr’nin geniş ürün çeşitliliği içerisinde yalnızca en kaliteli markalar tarafından üretilen %100 orijinal mineral çeşitleri ve vitamin çeşitleri sizleri bekliyor. Siz de günün dilediğiniz anı DermoDr’yi ziyaret edebilir, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun en kaliteli takviyeleri hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Selenyum Ne İşe Yarar?

Vücutta önemli fonksiyonlara sahip eser bir mineral olan selenyumun en önemli rolü, vücudun antioksidan sisteminde yer almasıdır. Hücrelerde, bir enzimin yapısında aktif bileşen olarak görev yaparak hücreleri oksidatif stresten korur. Hücrelerde biriken serbest radikalleri nötralize eder. DNA, protein ve diğer yapıların zarar görmesini önler.

Aynı zamanda selenyum üreme ve tiroid sağlığını destekleme, metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olma ve vücudu oksidatif hücre hasarının yanı ıra enfeksiyonlara karşı koruma özelliğine sahiptir. Ayrıca bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.

Selenyum Hangi Besinlerde Var?

Sığır eti, tavuk, hindi, balık, kabuklu deniz ürünleri, yumurta, süt ve yoğurt dahil olmak kaydıyla birçok tam tahıl ve süt ürünü yüksek miktarda selenyum içerir. Selenyum içeren besinler şu şekilde sıralanabilir:

 

 • Patates, brokoli, bezelye ve ıspanak

 • Biftek, tavuk, hindi, balık ve yengeç gibi et, tavuk ve deniz ürünleri

 • Esmer pirinç, mercimek, kuru fasulye

 • Süzme peynir ve yoğurt gibi süt ürünleri

 • Fındık, ayçiçeği çekirdeği ve Brezilya fındığı

 • Tahıllar

 • Yumurta

 • Tam buğday ekmeği

Günlük Ne Kadar Selenyum Alınmalıdır?

Selenyum toprakta, suda ve havada bol miktarda bulunur. Hayvansal gıdalar başta olmak üzere kırmızı mercimek ve yeşil mercimek gibi bakliyatlar selenyum içeren besinler arasında sıralanabilir. Sağlıklı bir beslenme programı uygulayan kişiler günlük selenyum ihtiyaçlarını büyük oranda gıdalardan karşılayabilir. Ancak hayvansal gıdaları yeterli miktarda tüketmeyen ya da vücudunda selenyum emilimine ilişkin aksaklıklar olan kişilerin günlük selenyum ihtiyacını gidermek için en kaliteli selenyum takviyelerini kullanması gerekir. 

Günlük alınması gereken selenyum miktarı; kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam tarzı alışkanlıklarına ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Genel olarak sağlıklı bir yetişkin için önerilen günlük selenyum miktarının 55 mikrogram olduğu bilinmektedir. Vücudun antioksidan savunmasını destekleme, bağışıklık sisteminin sağlığını koruma ve tiroid fonksiyonlarını düzenleme gibi çeşitli fonksiyonlar selenyum ihtiyacını doğurur. Yetersiz selenyum alımı durumunda ise bu fonksiyonlar bozulabilir ve selenyum eksikliği belirtileri görülebilir.

Selenyum Takviyesi Ne Zaman Alınır?

Selenyum takviyesi almanın en uygun zamanı kişi özelinde bireysel tercihlere ve diyet alışkanlıklarına bağlı olarak değişebilir. Bazı besin öğelerinin ideal olarak yemeklerle birlikte bazılarının ise sabahları aç karnına alınması önerilir. Selenyum mide bulantısı gibi yan etkilere neden olmadığından kişisel tercihlere göre istenildiği zaman alınabilir. Bununla birlikte genellikle günün ilk öğününde ve ideal olarak diyet yağı içeren bir yiyecekle birlikte alınması tavsiye edilir. Bunun nedeni, yağla birlikte alındığından selenyum takviyesinin daha iyi emilebilmesidir. 

En Kaliteli Selenyum Takviyesi Markaları

VeNatura Selenyum Takviye Edici Gıda, sağlıklı yaşamı destekleme amacıyla formüle edilmiştir. Selenyum vücut açısından son derece önemli bir mineraldir ve antioksidan özellikleriyle bilinir. Günlük selenyum ihtiyacını karşılamak için VeNatura Selenyum Takviye Edici Gıda kullanımı tercih edilebilir. 11 yaş ve üzerindeki bireylerin kullanımına yönelik formüle edilmiştir. 

Solgar Selenium 100 mg, sağlıklı bir yaşam için önemli bir iz mineral olan selenyumun günlük alımını desteklemek amacıyla formüle edilmiş bir takviye edici gıdadır. L-selenometiyonin formunda sunulmaktadır. Antioksidan özelliklere sahiptir. Bağışıklık sistemi sağlığını desteklemeye yardımcı olabilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.