x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Tümünü Temizle
En Yeni
En Eski
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Puanına Göre

Güvenilir Yara Bakım Ürünleri Markaları

İnsan vücudu kesik, yanık ve sıyrık gibi çeşitli yaralanmalara karşı kendini korumaya çalışsa da; yara oluşumu cilt bütünlüğünün bozulmasına neden olabilir. Bunun sonucunda kanama, enfeksiyon ve yara izi kalması gibi çeşitli komplikasyonlar yaşanabilir. Bu tür istenmeyen durumları önlemek için yaraların hızlı ve doğru bir şekilde iyileşmesini sağlamak gerekir. Bunun yolu ise doğru yara bakım ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen etkili bir yara bakımından geçer.

Yara bakım ürünleri son derece geniş kullanım alanına sahip medikal ürünler olarak kabul edilir. DermoDr yara bakımının doğru bir şekilde yapılması amacıyla kullanılabilecek geniş bir yara bakım ürünleri yelpazesine sahiptir. Farklı ihtiyaçları karşılamak üzere en kaliteli markalar tarafından üretilen yara bakım ürünlerini dermodr.com adresinde bir arada bulabilir, hızlı ve sağlıklı bir iyileşme sürecini destekleyecek en iyi yara bakım ürünlerini en avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

İhtiyacınız Olan En Kaliteli Yara Bakım Ürünleri DermoDr’de

Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan yaraların iyileşmesini, enfeksiyon gelişimi riskinin azalmasını ve iz kalmasını önlemek için yara bakımı yapılmalıdır. Doğru ve düzenli yara bakımı, yaraların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Yara bakımında kullanılan yara bakım ürünlerinin farklı ihtiyaçları karşılayabilecek geniş bir çeşitliliği vardır. 

En kaliteli elastik bandaj çeşitleri en sık kullanılan yara bakım ürünlerindendir. Esnek yapılarıyla vücut şekline kolayca uyum sağladığı gibi içerdiği elastik lifler sayesinde kolayca gerilebilir. Ayrıca, tekrarlayan kullanımlarda dahi esnekliğini korur. 

Burkulma, incinme, kas ve iskelet sistemi yaralanmalarında yaralı bölgenin sabitlenmesi ve desteklenmesi için en iyi elastik bandaj çeşitleri kullanılabilir. Böylece ağrı ve şişlik azaltılabilir. Elastik bandajların doğru bir şekilde kullanılması, kan dolaşımını artırarak yaraların iyileşmesi sürecini hızlandırabilir. Ayrıca yaralı bölgedeki ödemin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Steril gaz kompres ya da steril emici kompres, yara bakım sürecinde kullanılan medikal ürünlerden biridir. Yaradan çıkan sıvıları emer, yaranın temizlenmesi ve korunması için kullanılır. Genellikle pamuk ya da selülozdan üretilen steril gaz kompres çeşitleri farklı boyutlarda ve katmanlarda olabilir. Küçük kesikler ve sıyrıklarda steril gaz kompres kullanımı yaygındır. Ayrıca cerrahi yaralarda, yanıklarda ve enfekte yaralarda da steril gaz kompres kullanımı mümkündür.

Dezenfektan çeşitleri kullanılarak yaraların iyileşme süreci hızlandırılabilir, yaralı bölge temizlenip dezenfekte edilebilir. Solüsyon ya da sprey formunda antiseptikler, özel formülleriyle yara çevresindeli mikropları öldürebilir.

Mustela Arnica Gel, organik kalendula içeriğiyle canlandırıcı ve nemlendirici bir etki sağlar. Bebeklerin cildindeki hassas görünümünü azaltmak için 9. aydan sonra kullanılmaya başlayabilir. Yıpranmış cilde uygulanabilen bir ürün olması nedeniyle bebeklerin ilk yardım çantasında bulunması önerilir.

Bioderma Cicabio Lotion Spray temizlenmiş bölgeye bez yardımıyla ya da doğrudan uygulanabilir. Hasar görmüş ciltleri yatıştırmak için günde iki kez kullanılabilir.

Yara Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yara bakımı, farklı nedenlerle oluşan ve farklı büyüklüklerde yaralara yönelik olarak uygulanabilir. Bunun için her yara bakımının farklı gereklilikleri bulunması mümkündür. Genel olarak değerlendirildiğinde yara bakımının belli başlı adımları olduğu söylenebilir. 

Yara bakımına başlamadan önce eller iyice yıkanmalı, yara bölgesine mikrop bulaşması riski azaltılmalıdır. Yara bölgesi hafifçe temizlendikten sonra, eğer yara üzerinde yabancı isim varsa çıkarılmalıdır. Yara temizliğinde ılık su ve sabun kullanılması mümkündür. Yarada kanama varsa steril gazlı bezle basınç uygulanması yoluyla kanama durdurulmalıdır. Ciddi kanamalarda ise vakit geçirmeksizin sağlık profesyonellerine başvurulmalıdır.

Yara bölgesi temizlenip dezenfektan uygulanmalıdır. Bu sayede bölgedeki mikroplar öldürülebilir ve bölgede enfeksiyon gelişmesi riskini azaltmak mümkün olabilir. Daha sonra yaranın üzeri steril bir bandaj ya da yara örtüsüyle kapatılır. Bu aşamada, yarayı kan dolaşımını engelleyecek şekilde sarmamak önemlidir. Yaranın temiz kalması ve iyileşme sürecinin desteklenmesi için yara bandajı ya da örtüsü düzenli olarak değiştirilmelidir.

Yara Bakım Ürünleri Fiyatları

Yara bakım ürünleri farklı ihtiyaçları karşılamak üzere geniş bir çeşitlilikle ve farklı markalar tarafından üretilir. Bu nedenle, yara bakım ürünleri fiyatları geniş bir aralıkta yer alır. DermoDr en kaliteli markaların orijinal ürünlerini en uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz güvenilir bir platformdur. Siz de sağlıklı bir yara bakım sürecini desteklemek için ihtiyaç duyduğunuz tüm yara bakım ürünlerini DermoDr’den satın alabilirsiniz. DermoDr’de yara bakım ürünlerinin yanı sıra hasta bezi gibi çeşitli medikal sağlık ürünlerini de bir arada bulabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.