Saç Bakımı

Toplam 78 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 78 ürün görüntüleniyor.

Saç Bakımı

Genel vücut estetiğinin en önemli parçalarından biri olan saçlarda, istenen görünümü elde etme konusunda bakım oldukça önemli bir faktör. Günlük yaşamda çeşitli dış etkenlerden etkilenen saçlar zaman içinde kuru, yağlı, boyalı ya da yıpranmış kalabilir. Ev ortamında rahat bir şekilde kullanılabilen evde saç bakımı ürünleri ile saçlarınızda istenen görüntüyü sağlamanız mümkün.  

Saç bakım ürünleri 

Saçlarımız, her ne kadar vücudumuzun en önemli detaylarından olsa da, yıpranmaya, yağlanmaya ve parlaklığını kaybetmeye çok açıktır. Bunu önlemek adına saç bakımı yağı ya da saç kremi, saç bakım maskesi gibi bakım ürünlerini kullanmak, bu yıpranma sürecini öteler. Herkesin saçları konusunda şikayetçi olduğu durumlar söz konusu olabilir. Bu durum saçların dökülmesi, nemin azalması ya da gücünü kaybetmesi olabilir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen saç bakım ürünleri içinde saça iyi gelen yağlar, saç bakım yağları ve saç güçlendirici gibi alternatifler yer alıyor. Saçlarınızda duyduğunuz bakım ihtiyacına göre besleyici, nemlendirici ya da şekillendirici ürünleri tercih edebilirsiniz.  

Şampuanlar 

Saç bakımında en çok kullanılan ürünlere gelirsek ilk sırada karşımıza şampuanlar çıkmakta. Günlük rutin kişisel bakımımızda, duşta, banyoda kullandığımız şampuanlar temizliğin de ötesinde, bir saç bakım ürünü olarak yer alır. Hemen her saç tipi için farklı şampuan seçenekleri farklı markalarla sunuluyor. Daha temiz, parlak, güçlü, kepekten arınmış ve dolgun bir saç yapısına sahip olmanız için kullanabileceğiniz şampuanlar, içerdikleri bileşenlerle yalnızca saçlarınıza değil, aynı zamanda saç derinize de temas eder ve etkisini ortaya koyar.  

Saç bakım kremleri 

Saç bakım ürünleri içinde, şampuanların yanında karşımıza çıkan en önemli ürünlerden biri de saç bakım kremleridir. Kadınların daha çok tercih ettiği bir bakım ürünü olan saç bakım kremleri, içerdikleri özel bileşenler sayesinde saçların daha kolay taranmasını, şekil almasını sağlar. Buna ek olarak saç yüzeyinin daha pürüzsüz ve güçlü olmasını da sağlayan bakım kremleri, parlak, güçlü ve yumuşak bir saç yapısına sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği ürünlerdir.  

 

Saç bakım kremi çeşitlerine geldiğimizde, farklı saç tiplerine göre farklı alternatifler olduğunu görüyoruz. Yağlı saçlar, dökülen saçlar ya da kepekli saçlara göre özel doğal - bitkisel bileşenler içeren saç kremleri tercih edilebilir. Saçları besleyen ve daha güçlü olmalarını sağlayan kremlerin düzenli kullanımı, orta vadede etkilerini göstermektedir.  

Diğer saç bakım ürünleri 

Şampuan ve saç bakım kremlerinin dışında, saçların yumuşaklığını kaybetmemesi, yıpranmaması ve diri görünümünü koruması adına birçok farklı bakım ürününü tercih edebiliriz. Bunların içinde saç bakım kompleksi ürünleri en çok öne çıkanlardan. Kompleks saç bakım ürünleri içinde saç bakım maskeleri, hem nemlendirme hem de deriyi, saçı çeşitli yapılar bakımından besleme amacı ile kullanılabiliyor. Evde saç maskesi ya da saç güçlendirici bakım önerileri arıyorsanız, yardımcı saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Faydalı bitkisel içerikleri, doğal yağlar ve özel bileşenlerden meydana gelen saç bakım ürünleri içinde çeşitli koruyucu sprey bakım ürünleri, maskeler ve serumlar yer alabilir. Özellikle, dökülen saçlar için tercih edilen bioxcin şampuan ürününün yanı sıra, bioxcin serum gibi seçenekler de alternatif bakım ürünlerine dahildir. Saç serumları, saçlardaki kırıkların, kepek gibi cilt problemlerinin aşılması noktasında etkili yapılardır ve saçların daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. 

Saç bakım ürünleri içinde yer alan diğer ürünlere gelirsek, saç maşası, düzleştirici ya da fön amaçlı kullanılabilen ürünlerden de söz edebiliriz. L’Oreal Paris Elseve, Elidor gibi markalarla karşımıza çıkan saç bakım ürünleri içinde, Tresan, Dove ve Koleston gibi markaların ürünlerini de bulabiliyoruz. İçerdikleri doğal bileşenler bakımından incelediğimizde argan yağı, kreatin ve B5, E ve A vitamini sunan bakım ürünleri, saçlarınız için çok ciddi faydalar ortaya koyabilir.  

Saç bakım ürünleri saça zarar verir mi? 

Bakım ürünleri kullananların merak ettiği konulardan biri de, saç bakım ürünü markalarının ürünlerinin, saçlara bir zarar verip vermeyeceği. Kullanılan ürünlerin doğrudan saça ve emilim yolu ile deriye erişmesi, beraberinde bu soruları getirebilir. Özellikle, cildinde birtakım alerjisi olan kişiler saç bakım ürünlerindeki alerjik reaksiyonları inceleyebilir, bununla birlikte sitemizde yer alan tüm bakım ürünlerinin bileşenleri, ürün açıklamalarında yer almaktadır ve tamamı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ürünlerdir.  

 

Saç bakım ürünlerini genel olarak incelediğimizde hem şampuanlar hem de saç bakım ürünleri çeşitli doğal, bitkisel özler içerir. Proteinler, amino asitler ve provitamin B5 gibi bileşenler içeren, bitkisel sağlar sunan bu ürünler saçlara bir zarar vermez. Bununla birlikte en iyi sonucu almak için  kuru saçlar, dökülen saçlar ya da boyalı saçlar gibi, özel bir alana yönelik geliştirilmiş modelleri tercih etmelisiniz.  

Saç bakımında nelere dikkat edilir? 

DermoDr bünyesinde yer alan kaliteli ve doğal saç bakım ürünleri içinde, her türlü saç ve deri tipi için özel geliştirilmiş ürünleri bulabilirsiniz. Bununla birlikte, en iyi sonucu almak için saç bakım ürünlerinin doğru bir şekilde kullanılması önemlidir. Evde saç bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ya da satın aldığınız ürünleri nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsiniz: 

  • İlk olarak dikkat etmeniz gereken, saç tipiniz için geliştirilmiş ürünü kullanmaktır. Yağlı saçlar, kuru saçlar, kepekli saçlar gibi farklı saçlar için, pH dengesi farklı, içerdiği doğal bileşenler farklı bakım ürünleri söz konusudur. Bundan dolayı satın alacağınız ürünün açıklamasını dikkatli okuyun. 
  • Yardımcı bakım ürünlerinin tercihi de, doğru saç bakımı için önemlidir. Burada örnek olarak, fırça ve tarakların doğru bir diş aralığı ve kaliteli malzemeye sahip olması gerektiğini belirtebiliriz.  
  • Saç bakımınızı evde yapmayı düşünüyorsanız, evde saç bakım maskesi gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Evde saç bakımının periyodu haftalık olabildiği gibi 15 günlük de olabilir. Bakımın ardından daha güçlü ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz. 

Saç bakım ürünlerinin faydaları ve fiyatları 

Fiziksel açıdan en önemli unsurlardan biri olan saçlar, zamanla hava koşulları ve diğer çevresel etkenlerden ötürü yıpranmaktadır. Saç sorunlarının önüne geçmek için düzenli saç bakımı yapmak önemlidir. Saç bakım ürünleri, içerdikleri doğal bileşenlerle saçların gelişimini destekler ve daha sağlıklı, parlak bir görünüm elde etmenizi sağlar. 

Sitemizde yer alan saç bakım ürünlerinin fiyatları, fiyat performans açısından en iyi teklifleri içeriyor. En ucuz şampuan, saç bakım kremi ve diğer saç bakım ürünlerini fiyata göre sıralama ile bulabilir, Türkiye’nin her noktasına kargo avantajı ile online sipariş verebilirsiniz. Markalara ve ürün konseptine göre değişen fiyatlarla, DermoDr olarak en iyi saç bakım ürünlerini sunuyoruz.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.