x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }}
Tümünü Temizle
En Yeni
En Eski
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Puanına Göre

Cerrahi maske siperlik

Cerrahi maske ve siperlik ürünleri toz ve virüs gibi yapılara karşı etkili korumaları ile insan sağlığı açısından oldukça önemli. Kovid-19 pandemisi sürecinde de önemi anlaşılan maske ve siperlikler, insanların virüslere karşı korunabilmesi adına en çok tercih edilen ürünler oldu. Virüs yoluyla bulaşabilen hastalıklara karşı korunmanın yanı sıra, farklı amaçlar için de kullanılabilen ve tıbbi maske formları ile öne çıkan maske seçenekleri ve yüz koruyucu siperlikler hayatın her alanında kullanılıyor. Maske çeşitleri ve fiyatları, maske markaları tarafından farklı özellikler ve fiyat segmentleri ile sunuluyor. Maske çeşitlerine geldiğimizde toza karşı koruma sağlayan, iş güvenliği için kullanılan ya da hasta kişilere bir virüs bulaştırmamak adına kullanılan maske formları karşımıza çıkıyor.

Maske çeşitleri nelerdir?

Günümüzde, virüs ve çeşitli risklere karşı koruma amacıyla birçok maske çeşidi tercih ediliyor. Tıbbi maske olarak da bilinen cerrahi maskeler bu anlamda en çok tercih edilen ürünlerden. Hastanelerde ya da genel olarak cerrahi operasyonlarda doktorlar tarafından kullanılmasına karşın artık toplum içinde birçok alanda kullanılan bu ürünler hastalık bulaştırma riskine karşı tercih ediliyor. Cerrahi maskelerin kullanım amacı genel olarak grip ya da kovid-19 gibi bulaşıcı hastalıkların bulaşmasını önleme. Maske çeşitleri de bu noktada devreye giriyor ve her biri farklı formlarda bir koruma sağlıyor. N95 olarak bilinen solunum maskeleri virüs ve bakterilere karşı en etkili maskeler arasında yer alıyor ve virüs ya da bakteri gibi mikroorganizmaların %95’ine karşı etkili bir koruma sağlıyor. Bununla birlikte N95 maske dışında klasik cerrahi maskeler de yüksek koruma oranına sahip. Maske çeşitlerinde yer alan ventilli maskelere gelirsek bu ürünler nefes alıp vermek için valf adlı bir aparata sahip. Ventilli maskeler tozlu havalarda kullanılabiliyor. Tıbbi maske ya da N95 maskenin yanı sıra, cerrahi maskelerde en ucuz maske seçeneklerini sitemizde bulabilirsiniz.

Maske çeşitleri ve özellikleri içinde farklı koruma seviyelerinde, FFP1, FFP2 ve FFP3 seviyeleri de çok yaygın. Bu üç farklı maske türü yüzde 99’a karşı koruma sağlayan bir yapıda. FFP1 nedir derseniz bu maskeler toza karşı tercih ediliyor ve özellikle, temizlik ortamında ya da inşaat gibi ortamlarda kullanılabiliyor ve temel düzeyde bir koruma sağlıyor. FFP2 maske özelliklerine geldiğimizde bu maskeler toza ek olarak nem ve daha küçük partiküllere karşı etkili bir koruma sağlıyor. FFP2 maskeler birçok kimyasal maddeye özellikle de virüslere karşı koruma sağlıyor. En yüksek koruma düzeyine sahip maskeler olan FFP3 maskeler ise çok küçük tanelere karşı dahi etkilidir. Duman, sis ve toz gibi birçok durumu filtreler ve yüksek koruma sağlar. FFP3 maskeler virüslere karşı korunmanın yanı sıra çok pis ortamlarda çalışanlarca tercih edilebilir.

Maske seçimi yaparken nelere dikkat edilir?

Maske satın almak istiyorsanız, birçok farklı maske seçeneği söz konusu olduğundan hangi koruyuculuk düzeyine ve maske modeline sahip olmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. İnsanlarla her gün temas halinde olduğunuz bir iş yapıyorsanız uzmanların önerisi ağız ve burnu kapatan klasik maskeler olacaktır. Bununla birlikte çalışma alanınızda toz ve parçacık, damlacık gibi riskler de söz konusuysa maske yeterli olmayabilir, cerrahi siperlikler de tercih edilebilir. Yüz koruyucu siperlikler özellikle yakın mesafeden insanlarla diyalog halinde olduğunuz bir işiniz varsa önemli olabilir. Bu ürünlerde damlacık ve parçacıklara karşı tamamen korunma sağlanıyor bununla birlikte maske çeşitlerinde hangi ürünü kullanmalıyım diyorsanız ventil ve filtreli maskeler, solunan havayı doğrudan temizlediği için tavsiye ediliyor. İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatı kapsamında birçok işyerinde, maske ve siperlik kullanımı zorunlu, bu anlamda işverenler çalışanları için doğru ve etkili korunmayı sağlayacak ekipmanları almakla yükümlü.

Kovid-19’a karşı korunma sağlayan etkili maskeler

Cerrahi maskelerin kullanımı son yıllarda pandemi sürecinde, koronavirüse karşı korunma adına yaygınlaştı. Virüslerin bulaşma olasılığını özellikle de toplu kullanım alanlarında engellemek için kullanılan maskelerde en yaygın ürün klasik cerrahi maskeler. FFP3 ya da N95 gibi profesyonel düzeydeki maskeler, birçok duruma karşı etkili koruma sağlasa da klasik cerrahi maskeler de, günlük yaşamda kovid-19 ve diğer risklere karşı oldukça etkili ve uzmanlarca öneriliyor. 3 katlı maske olarak da geçen bu ürünler birçok doktor tarafından kullanılıyor. Tek kullanımlık maske olarak da bilinen bu ürünler, kovid-19 ve diğer virüs tiplerine karşı etkin koruma sağlıyor. Bu maskelerin özelliklerine ve yapısına gelirsek nanoteknoloji yapısı içeren kumaşlar tercih ediliyor. Virüs maskesi olarak da geçen ve pamuklu bir bez formundaki bu maskeleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlı kovid-19 maskesi ya da en ucuz cerrahi maske arayışınız varsa, sağlık medikal ürünler alanında geniş ürün skalamızla, DermoDr olarak en ucuz maske paketlerini sunuyoruz.

Maske kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Günlük yaşamımızın bir parçası haline gelen ve virüs gibi risklere karşı herkesin kullandığı cerrahi maskelerin kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenler, maskenin koruyuculuğunu artırma konusunda önemli. Maske tercihinde öncelikle ebata dikkat etmelisiniz ve yüz yapınızla uygun maske kullanmalısınız. Çok dar maskeler sizin için olumsuz bir deneyim sunabileceği gibi, çok geniş maskelerin de koruyuculuk düzeyi düşüktür ve maskenin sağ ve solundan virüsler gelebilir. Bu anlamda maske taktığınızda yüzünüze tamamen yerleştirmeli ve burun klipsi yardımı ile yüzünüze oturmasını sağlamalısınız. Maskeler uzun saatler boyunca yüzde kalabiliyor ve bu da yara yapabilmekte, bu anlamda yumuşak malzemeden üretilmiş maskeleri tercih edebilirsiniz. Gözlük kullanan kişilerin maske tercihinde dikkatli olması daha da önemli zira her nefes alıp verişte, maske doğru takılmadığında gözlükte buhar olabiliyor ve bu da kişinin maskesini düzeltmesine, eliyle dokunmasına neden oluyor. Tek kullanımlık maskelerin kullanımdan sonra çöpe atılması da diğer önemli bir faktör, yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir maske modelleri, dezenfekte edilebilir maske modelleri söz konusu olduğunda maskenizi uzun süre kullanabilirsiniz.

Siperlik modelleri

Maskeler her ne kadar virüs gibi risklere karşı etkili bir koruma sağlasa da, etkili koruma yöntemlerinden biri de siperlik. Özellikle diğer insanlarla gün içinde çok yakından konuşmak zorunda kalınan işlerde, siperlik olmazsa olmaz bir koruyucu ürün. Polipropilen gibi, sağlık açısından bir riski olmayan maddeden üretilen siperlikler yüze ve göze gelebilecek damlacıklar ve partiküllerden koruma sağlıyor. Kafa yapısına göre ayarlanabilen ve farklı ebatlarda sunulabilen siperlik modelleri şeffaf yapıları ile iyi bir deneyim sunuyor. Dezenfekte edildikten sonra yeniden kullanılabilen siperlikler tek kullanımlık değildir.

Maske ve siperlik markaları ve fiyatları

Virüslere, toz ve neme karşı korunmak ya da farklı amaçlar için tercih edilebilen maskelerde markalar filtreli, ventilli maskeler, 3 katlı cerrahi maske gibi seçenekler sunabiliyor. Maske fiyatlarına geldiğimizde ürünün adedi, malzemesi ve özellikleri öne çıkanlardan. Klasik maskelerin fiyatları yakın olsa da filtreli ve ventilli maskelerde fiyatlar değişebilmektedir. FFP1, FFP2 ve FFP3 maske modellerinin yanı sıra N95 maskeler daha profesyonel düzeydeki ihtiyaçlara hitap ediyor. Maskenin fiyatını kumaşı, içerdiği düzenek etkiliyor. 50’li maske paketi ya da 100’lü maske paketi olması da fiyatı etkileyen bir kriter. Siperlik aparatları, medikal-cerrahi maske, nano maske, FFP maske, N95 maske ve diğer koruyucu ürünlerde en iyi seçenekleri sunduğumuz sitemizde en ucuz maskeleri bulabilirsiniz. Maske ve siperlik markalarında öne çıkan isimler olan Evony, Defacto, 3M, Medkaya, Zigavus, Marmara, TED, Netaks ve Otto ürünleri çok fazla tercih ediliyor. En uygun fiyatlı maske modellerini keşfetmek için sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Sertifikalı ve testlerden başarıyla geçmiş kaliteli ürün seçenekleri ile tüm risklere karşı korunun.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.