Vücut Bakımı

Toplam 98 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
179,90 TL
Marka: Topicrem Topicrem Ultra Nemlendirici Süt 200 Ml
Hassas ve Kuru Ciltler (Yeni Doğan Dahil Yüz Vücut Nemlendiricisi)
149,50 TL
Toplam 98 ürün görüntüleniyor.

Vücut Bakımı 

Kişisel bakımına özen gösteren, vücut bakımı ve cilt bakımını sağlamak adına gerekli ürünleri tercih ediyor. Bununla birlikte vücut bakımı, hem yüz bakımı hem de el bakımını sağlamak noktasında önemli. Vücut bakım seti ya da tüy dökücü krem gibi ürünlerin yer aldığı vücut bakım ürünleri, istediğiniz nemli, hassas ve temiz cilt için önemli. Vücut bakımında ilk akla gelenler arasında nemlendirici yer alsa da, birçok farklı ürün seçeneği söz konusu. Vücut nemlendiricilere ek olarak temizleyiciler ve selülit gidericiler, sıkılaştırıcılar ve çatlak bakım ürünleri, göğüs bakım ürünleri ve peelingler, vücut bakımında tercih ediliyor.  

Vücut bakım ürünleri 

Sağlıklı bir yaşam sürmek adına en önemli konulardan biri, bakımlı bir cilde, vücuda sahip olmak. Özellikle yaş ilerledikçe cildimizde sarkmalar artar, zaman içinde kırışıklıklar oluşur. Bununla birlikte vücut bakım ürünlerini düzenli kullanmak, vücutta deformelerin önüne geçer. Cildimiz üzerinde en çok olumsuz etkisi olan faktörler arasında güneş ışınları, yoğun makyaj kullanımı ve hava kirliliği öne çıkıyor. Bununla birlikte sigara kullanımı ve stres de cildimiz üzerinde olumsuz etki oynar. Hem kadınların hem de erkeklerin özen gösterdiği vücut bakımında, doğru bileşenlere sahip ideal bakım ürünlerini kullanarak aradığınız vücut formunu yakalayabilirsiniz.  

Vücut bakım ürünleri nasıl seçilir? 

Vücut bakım kremleri, losyonlar, jeller ve sıkılaştırıcılar gibi seçeneklerin yer aldığı vücut bakım ürünlerinde Bioderma, Ducray, Orzax ve Mustela gibi markalar yer alıyor. Peki ihtiyacınız olan vücut bakım ürünlerini nasıl seçebilirsiniz? Yüz bakımı, göz bakımı ya da vücut losyonu, deodorant, scrub ve peeling, güneş bakımı gibi ürünlerin yer aldığı vücut bakım ürünlerinde seçenekler çok olmasına karşın, ihtiyacınıza göre tercihte bulunmalısınız. Güzel, sağlıklı ve diri bir cilde sahip olmanızı sağlayan bakım ürünleri tercih ederken cilt tipinize göre bir tercihte bulunmalısınız.  

Hamilelik dönemindeyseniz, doğrudan size özel vücut bakım ürünleri de bulabilirsiniz. Emziren anneler için göğüs bakım kremleri, çatlak kremleri ve bebekler için pişik kremi seçenekleri, vücut bakım ürünleri içinde yer alıyor. Zayıflamak isteyenler için sıkılaştırıcı vücut bakım kremleri de en çok tercih edilenler arasında.  

Bakım ürünlerinde doğal ve aromatik kokuları seviyorsanız, doğal özlerden üretilmiş vücut bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bakım ürünleri arasında en çok tercih edilen doğal aromalar içinde çilek, portakal, menekşe gibi seçenekler yer alıyor. Doğal özlerden üretilmiş vücut bakım yağları, doğanın mucizeleri ile sizi daha sağlıklı bir cilde kavuşturabilir.  

Erkekler için vücut bakım önerilerine geldiğimizde karşımıza ilk olarak tıraş bakım kremleri geliyor. Bunun dışında erkek için yüz kremleri, saç ve vücut için kullanılabilen krem ve losyonlar da tercih edilmekte.  

Vücut bakımı nasıl yapılır? 

Vücudumuzda hacmen en geniş alanı kaplayan yapımız derimizdir. Vücut bakım ürünleri ile düzenli olarak bakım uyguladığımızda derimiz daha sağlıklı ve canlı görünür, bu durumu sağlamak adına düzenli bir şekilde duş almak ve duştan sonra, nemlendirici gibi bakım ürünlerini kullanmak önemlidir. Periyodik olarak ölü derileri almak adına peeling ya da kese uygulaması da daha iyi bir cilde sahip olmamızı sağlar. Vücutta genellikle eklem ya da diz gibi bölgeler nemin en az olduğu yerlerdir. Bu bölgelerde uygulanabilecek nemlendiriciler daha fazla fark yaratır.  

Kuru vücut için bakım önerileri 

Kuru bir cilt yapınız varsa, zaman içinde bu durum kaşıntılara neden olabilir. Genellikle banyonun ardından cildin kuruması söz konusudur. Kuru bir cilt yapınız varsa, banyoda çok yüksek sıcaklık yerine ılık su tercih edebilirsiniz. Kuru ciltlere özel bakım ürünleri içinde yer alan nemlendirici, krem ya da losyonlar, yağlar cildinize iyi gelebilir. 

Erkeklerde vücut bakımı önerileri 

Erkek vücut bakım ürünleri, modern ve bakımlı erkekler tarafından sıkça tercih ediliyor. Vücuduna bakan erkekler arasında yer almak istiyorsanız, erkekler için vücut bakımının ilk adımı yine ılık bir duş. Ilık bir şekilde duş almak cildin gözeneklerinin açılmasını sağlar. Duş esnasında jel kullanmak, vücuttaki kirin ve yağlı bölgelerin temizlenmesini sağlar. Bununla birlikte erkeklerde, nemlendirici kullanmamaya yönelik bir algı olsa da bu yanlıştır. Erkeklerin cildi de kuruyabilir ve nemlendirici, daha sağlıklı bir cilt için önemlidir. 

Vücut bakım ürünleri markaları ve fiyatları 

Cilt sağlığımız için en önemli konular içinde yer alan vücut bakım ürünleri, nemlendirici, selülite karşı ürünler, sıkılaştırıcı ve çatlak bakımı, göğüs bakım ürünleri gibi seçeneklere ek olarak losyon, sprey ve el kremi gibi şekillerde karşımıza çıkıyor. Veganlara özel tamamen bitkisel ürünlerden oluşan vücut bakım ürünlerinin yanı sıra mikroplastik içermeyen, kuru cilt tiplerine uygun, hassas ciltlere uygun birçok seçenek var. Aralarında Nivea, Neutrogena, Arko, hiffa, Bepanthol, Otacı, Procsin ya da Celenes gibi seçeneklerin yer aldığı vücut bakım ürünü sunan markaların ürünleri ile cildinize en iyi bakımı yapmak istiyorsanız, ürünlerimize göz atın. Vücut bakım ürünleri fiyatları marka, ürünün gramajı ya da seti ve diğer değişkenlere göre farklı olabilmektedir. Ucuz cilt ve vücut bakım ürünlerini keşfetmek için, kategorimizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.