Hasta Bezi

Toplam 52 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 52 ürün görüntüleniyor.

Hasta bezi çeşitleri

Uzun süren ağır hastalıkların yanı sıra, kısa dönemli hafif hastalıklarda da kullanılabilen hasta bezleri, hasta bakım ürünleri içinde en çok tercih edilen seçenekler içinde. Yaşı ilerlemiş kişilerde mesanenin gevşemesi ya da kadınların doğum sonrası kanamalarında hasta bezleri kullanılabilir. Erkek ve kadınlar için farklı formlara sahip hasta bezleri, farklı beden seçenekleri ve özelliklerle yaygın hasta bakım ürünleri içinde yer alıyor. Belli hastalıklar, zaman zaman herkesi bulabilir ve bu durumda en önemli konulardan biri bu dönemi rahat atlatmak için tercih edilen bakım ürünleri. Hasta bezleri, içerdiği hijyenik yapıları, koku yapmayan tasarımları ve rahat hareket kabiliyeti sağlayan yönleri ile kolay kullanım sınıyor.

Hasta bezlerinin kullanıldığı durumlar içinde demans ve diyare gibi rahatsızlıklar, üriner inkontinans yer alıyor. Bunun dışında hareket bozukluğuna neden olan durumlar ve doğum sonrası kanamalar da hasta bezlerinin kullanım nedenleri içinde. Tasarım olarak külota yakın olan hasta bezleri özellikleri arasında emici yapıları öne çıkıyor. Evde bakım yapılan hastalarda kullanım kolaylığı ve etkili koruması ile hasta bezleri çok tercih edilen bir ürün. Tekerlekli sandalye kullanan ya da yatması gereken hastaların, bağımsız bir şekilde tuvalete gidemediği durumlarda tercih edilen hasta bezleri maksimum emiciliği ve herkese uygun farklı ebatları ile tercih ediliyor.

Hasta Bezi Fiyatları

Yetişkin hasta bezi modelleri

Hasta yatak bezi olarak da ifade edilen yetişkin hasta bezleri içerdiği güçlü katmanlarla etkili bir koruma sağlıyor. Yıkanabilir ve yeniden kullanılabilir hasta bezi modelleri pamuk gibi kumaşlar içeriyor. Tek kullanımlık hasta bezleri genellikle sentetik malzemelerden üretilmektedir. Bununla birlikte, iç çamaşıra yerleştirilen hasta bezlerinin dışında yatağa, koltuğa ve hastanın olduğu diğer yerlere yerleştirilen hasta bezleri de karşımıza çıkıyor. Yetişkin hasta bezi özelliklerinde sızdırmaya karşı güçlü yapı, emici kumaşlar ve hava geçiren yapı öne çıkıyor. Kadın ve erkekler için farklı formlara sahip hasta bezleri, rahat bir deneyim sunuyor.

Hasta Bezi Modelleri

Hasta bezi kimler için uygundur?

İlerleyen yaşlarla birlikte çeşitli hastalıklardan ötürü herkes muzdarip olabiliyor. Kadınlar için konuşmak gerekirse doğum sonrası ya da menopoz dönemindeki kanamalar önemli mesane sorunları içinde yer alıyor. Bununla birlikte kadınlarda daha ileri yaşlarda pelvik kaslarındaki gevşeme de sızıntı nedeni olabiliyor. Erkeklerde de kasların gevşemesi ile sızıntı söz konusu olabilmekte. Astarlı külot hasta bezi ya da diğer hasta bezi modelleri, kontrol edilmesi zor olan sızıntılara karşı etkili koruma sağlıyor. Kadınlarda lohusa hasta bezi formunda yer alabilen ürünler sıkça tercih edilebiliyor.

Yetişkin Hasta Bezi

En iyi hasta alt bezi çeşitleri

Hasta bezleri, günümüzde farklı formlarda ve beden seçeneklerinde sunuluyor. Nefes alma ve cilde zarar vermeme özelliğine sahip gelişmiş hasta bezleri, tercih edilen giyim ürününe göre şekil alabiliyor. Hasta bezi satın almayı düşünüyorsanız, dikkat edilmesi gereken ilk durum rahatsızlığın ve sızdırmanın boyutuna göre seçim yapmak. Bakım ihtiyacı, yeniden kullanılabilir ya da tek kullanımlık hasta bezi seçimini etkileyebilir. Sitemizde yer alan hasta bezi modellerinde yapmanız gereken, ürünün kullanım detaylarını incelemek. Hem hastanın durumuna göre hem de kadın ya da erkek hasta bezi seçeneklerine göre özellikler değişebiliyor. Hasta bezlerinde emicilik düzeyi ürüne göre değişebiliyor, bununla birlikte içerdikleri koku kontrol özelliği ile ürünler gece keyifli bir uykuyu sağlayabiliyor.

Hasta bezi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de beden seçimi. Hasta bezi bedenlerinde bel ve kalça ölçüleri en önemli kriterlerden. Bununla birlikte hasta bezlerinde yer alan bacak manşetlerinde doğru ölçü seçimi de sızdırmama konusunda önemli bir etki sağlıyor. Tam oturan pedler her türlü sızıntıyı önleme kabiliyetine sahiptir. Pull up hasta bezlerine ek olarak bantlanan hasta bezleri de tercih edilebiliyor. Kuşaklı hasta bezleri, bel bandı içeren hasta bezleri gibi farklı formlar da söz konusu olabilir.

Hasta Alt Bezi

Hasta bezi markaları ve fiyatları

Kıyafetlerle uyum sağlayan, yüksek emiş gücü ile üst düzey koruma sunan hasta bezleri, bağımsız bir şekilde tuvalete çıkamayan hastalar için en etkili bakım ürünlerinden biri. Farklı ihtiyaçlar için özel geliştirilmiş kaliteli hasta bezi ürünlerine yer verdiğimiz sitemizde ihtiyacınız olan modeli keşfedebilirsiniz. Hem sağlık açısından önemli faydalar sunan hem de fonksiyone, ergonomik yapıları ile hastalara iyi bir deneyim sunan hasta bezi modellerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Hasta bezi markalarına geldiğimizde en çok tercih edilen seçenekler içinde Actual, Canped, Depend, Freshlife ve Tena yer alıyor. Bunun dışında Joly, Eva ve Evony gibi markalar da kaliteli hasta bezi modelleri ile öne çıkanlardan. Online alışveriş ayrıcalığı ile en ucuz hasta bezi modellerini satın almak istiyorsanız sitemizde fiyata göre sıralama yapabilir, ürününüzü anında satın alarak Türkiye’nin her noktasına kargo ile teslim alabilirsiniz.

Hasta Yatak Bezi

Hasta bezi alırken nelere dikkat edilir ?

Yetişkin hasta bezi ürünleri, farklı seçeneklere sahip olan bir sağlık ürünü olarak öne çıkıyor. İdrar ya da gaita kaçırma gibi sorunlar yaşayan, tedavisinin yatarak devam ettiği hastalar için kullanılan yetişkin hasta bezleri, farklı türleri ve bedenleri ile tüm ihtiyaçlara hitap ediyor. Yetişkin hasta bezi çeşitleri içinde, külotlu, bağlamalı ve serme bez gibi hasta alt bezi çeşitleri mevcut. Yetişkin bezi çeşitleri, temizlenebilen ve yeniden kullanılabilen ürünler değildir. Tek kullanımlık olan yetişkin hasta bezleri, kullanıldıktan sonra atılır. Yetişkin hasta bezlerinin kullanımında, kıyafetlerin altında giyim söz konusu olabilir. Farklı yetişkin hasta bezi çeşitleri, farklı konseptlere sahiptir ve hastanın durumuna göre tercih edilebilir.  

Yetişkin hasta bezi fiyatlarında, ürünün türü, adedi en önemli faktörler içindedir. Belbantlı ya da külotlu hasta bezi modellerinde, ihtiyaç duyulan adet sayısı yüksekse, yetişkin hasta bezleri toplu olarak satın alınabilir. Hasta bezlerinde markaların farklı modelleri, içerdiği emicilik seviyesi ile ve dayanıklılık ile ön plana çıkmaktadır. Hasta bezi fiyatları, bu nedenle değişkenlik gösterir. Genel olarak hasta bezi satın alımında, yüksek adetli paketlerde, birim bez fiyatı düşüktür. Hasta bezi fiyatları, beden, özellikler ve adet kapsamında değişir. 

En İyi Hasta Bezi

Belbantlı hasta bezi 

Yetişkin hasta bezi ürünleri içinde en çok tercih edilenler arasında, belbantlı hasta bezi gelmektedir. En iyi hasta bezi ürünleri içinde yer alan belbantlı modeller, yetişkinler için yüksek emme gücü ile, idrar kaçırma gibi sorunlara karşı geliştirilmiştir. Yetişkin hasta bezleri içinde yer alan polietilen yüzeyle belbantlı hasta bezlerinin emiş gücü çok yüksektir. Nefes alan bir yapıda olan bez, ıslaklık ve kokuyu etkili bir şekilde hapsedebilme özelliğine sahiptir. Hepsinden önemlisi, belbantlı olması nedeniyle, güçlü bariyerlere sahip olan hasta bezi, hastaların kendini güven içinde hissetmesini sağlayan bir yapıdadır. Belbantlı hasta bezi modelleri emme gücü yüksek olması, kokuyu ve sıvıyı asla sızdırmaması ile tercih edilmektedir. Bununla birlikte en iyi deneyim için, bezin bedeni ve diğer özellikleri de doğru seçilmelidir.  

En iyi hasta bezi tavsiyesi

Hasta bezleri, ileri yaştaki, tedavisini yatakta sürdüren kişiler için en önemli medikal ürünlerden biri.  İdrar ya da gaitanın kaçırılması sorunu olarak ifade edilen inkontinans sorununa karşı kullanılan hasta bezi ürünleri içinde, farklı türde modeller vardır. Belbantlı modellerin yanı sıra külotlu hasta bezi gibi seçenekler de kullanılır. En iyi hasta bezi hangisidir sorusunun yanıtı da, kullanım amacına göre değişir. Hasta yatak bezi gibi farklı çeşitlere sahip yetişkin hasta bezinde, yer alan özellikler, hasta bezinin boyutu ya da konfor özellikleri değişebilmektedir. Bu da, yetişkin hasta bezi ve fiyatlarını etkileyen kriterler içindedir. 

En iyi hasta bezi seçimini yapmak için, markanın müşteri yorumları olumlu olması önemli bir kriterdir. Sızdırmazlık ve bezin tutabileceği sıvı miktarı gibi durumlar, uluslararası standartlara uygun bir şekilde belirlenmiştir. Hasta bezi markaları, içerdiği ISO standartlarına uygunluk ile, emicilik, sıvı tutma ve hijyenik-konfor özellikleri ile yetişkin hastalar için en iyi deneyimi sunan, pratik ürünleri sunar. Sıvı tutma özelliğinin yanı sıra, gün boyunca kullanılabilmesi ile de hastalar için ön plana çıkan bir konfor sunar. Tasarım olarak külotlara benzeyen hasta bezleri, yatak koruyucu ya da mesane pedi gibi çeşitler içermesi, tek kullanımlık yapısı ile hijyenik formuyla ön plandadır. Dermatolojik açıdan da gelişmiş özellikler sunması tercih edilen hasta bezi ürünleri, cilde doğrudan temas eden bir ürün olması nedeniyle ilgili testlerden geçmelidir.  

Bakıma muhtaç hastalar için en önemli bakım ürünleri içinde hasta bezi yer alıyor. Tuvalet ihtiyacını giderme konusunda sorun yaşayan hastalar için, hasta bezleri hem daha konforlu bir deneyim sunuyor, hem de hastalara bakan kişiler için ciddi bir kolaylık sağlıyor. Hasta bezlerinin temininde ise, devletin sunduğu destek ödemeleri çok önemli. Her ay ciddi bir gider kalemini ifade eden hasta bezlerinde, SGK ödemeleri aileler tarafından takip ediliyor. 2022 yılı içinde SGK tarafından yapılan açıklamada, hasta bezlerine ilişkin destekte de güncelleme oldu.  

Hasta bezlerinde devlet ödemesi ne kadar? 

Hasta bezi devlet ödemesi ne kadar 2022 sorusunun yanıtı, bu yıl değişen bir destek oranını ifade ediyor. SGK hasta bezi ödemesi 2022 yılında hastalara bakanlar için, daha yüksek bir  destek içerecek ve karar resmi gazetede yayınlandı. 1 Haziran 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Hasta alt bezi/Külotlu hasta alt bezi” tıbbi malzemelerinin ödemeleri ile ilgili maddede, SGK tarafından karşılanacak olan hasta bezlerinde değişikliğe gidildi. 

Hasta bezi fiyatları baz alındığında, SGK hasta bezi desteği aileler açısından son derece önemli. Haziran ayında yayınlanan yeni düzenleme ile birlikte, hasta bezlerinde devlet ödemesi, günlük 4 adede kadar nakdi ödeme olarak verilecek. 1 Temmuz 2022 itibariyle başlayan hasta bezi nakit ödemelerinde, eczanelerden alınabilecek hasta bezlerinde günlük 4 adede kadar devlet desteği verilecek. 

Hasta bezi raporu nasıl alınır? 

Prosafe hasta bezi ve Caped emici külot xl gibi seçenekler barındıran hasta bezleri ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de, hasta bezi raporu nasıl alınır sorusu. Hasta bezi nasıl alınır diyenler için, Resmi Gazete’de yer alan bilgiye göre uzman hekim raporu, ikamet edilen ildeki SGK il müdürlüklerinden alınabilir. MEDULA sistemi üzerinde yer alan hasta bezi raporları, rapor süresi bitene kadar geçerlidir. Hasta bezi raporu alan kişiler için yatırılan para, her ayın 1’inde otomatik olarak hesaplara aktarılır. Külotlu hasta bezi ve diğer hasta alt bezi ürünlerinde, hasta bakım sürecinde yardımcı bir bütçe sunan devlet desteği, eczanelerde satılan hasta bezleri için geçerli. Tena hasta bezi, Giggles hasta bezi XL ve Jender hasta bezi gibi ürünleri satın alan kişiler için, hasta bezindeki SGK desteği 1 Temmuz 2022 itibari ile başvuru almaktadır. 

DermoDr olarak medikal ürünlerinde hasta bezleri başta olmak üzere birçok ürünü sunuyoruz. Giggles hasta bezi fiyatları ve diğer markaların hasta alt bezi ürün seçeneklerinde, indirimli ve kaliteli ürünleri bulabilirsiniz. En ucuz hasta alt bezi ürünleri için, sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz.  

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.