Hasta Bezi

Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.

Hasta bezi

Uzun süren ağır hastalıkların yanı sıra, kısa dönemli hafif hastalıklarda da kullanılabilen hasta bezleri, hasta bakım ürünleri içinde en çok tercih edilen seçenekler içinde. Yaşı ilerlemiş kişilerde mesanenin gevşemesi ya da kadınların doğum sonrası kanamalarında hasta bezleri kullanılabilir. Erkek ve kadınlar için farklı formlara sahip hasta bezleri, farklı beden seçenekleri ve özelliklerle yaygın hasta bakım ürünleri içinde yer alıyor. Belli hastalıklar, zaman zaman herkesi bulabilir ve bu durumda en önemli konulardan biri bu dönemi rahat atlatmak için tercih edilen bakım ürünleri. Hasta bezleri, içerdiği hijyenik yapıları, koku yapmayan tasarımları ve rahat hareket kabiliyeti sağlayan yönleri ile kolay kullanım sınıyor.

Hasta bezlerinin kullanıldığı durumlar içinde demans ve diyare gibi rahatsızlıklar, üriner inkontinans yer alıyor. Bunun dışında hareket bozukluğuna neden olan durumlar ve doğum sonrası kanamalar da hasta bezlerinin kullanım nedenleri içinde. Tasarım olarak külota yakın olan hasta bezleri özellikleri arasında emici yapıları öne çıkıyor. Evde bakım yapılan hastalarda kullanım kolaylığı ve etkili koruması ile hasta bezleri çok tercih edilen bir ürün. Tekerlekli sandalye kullanan ya da yatması gereken hastaların, bağımsız bir şekilde tuvalete gidemediği durumlarda tercih edilen hasta bezleri maksimum emiciliği ve herkese uygun farklı ebatları ile tercih ediliyor.

Yetişkin hasta bezi modelleri

Hasta yatak bezi olarak da ifade edilen yetişkin hasta bezleri içerdiği güçlü katmanlarla etkili bir koruma sağlıyor. Yıkanabilir ve yeniden kullanılabilir hasta bezi modelleri pamuk gibi kumaşlar içeriyor. Tek kullanımlık hasta bezleri genellikle sentetik malzemelerden üretilmektedir. Bununla birlikte, iç çamaşıra yerleştirilen hasta bezlerinin dışında yatağa, koltuğa ve hastanın olduğu diğer yerlere yerleştirilen hasta bezleri de karşımıza çıkıyor. Yetişkin hasta bezi özelliklerinde sızdırmaya karşı güçlü yapı, emici kumaşlar ve hava geçiren yapı öne çıkıyor. Kadın ve erkekler için farklı formlara sahip hasta bezleri, rahat bir deneyim sunuyor.

Hasta bezi kimler için uygundur?

İlerleyen yaşlarla birlikte çeşitli hastalıklardan ötürü herkes muzdarip olabiliyor. Kadınlar için konuşmak gerekirse doğum sonrası ya da menopoz dönemindeki kanamalar önemli mesane sorunları içinde yer alıyor. Bununla birlikte kadınlarda daha ileri yaşlarda pelvik kaslarındaki gevşeme de sızıntı nedeni olabiliyor. Erkeklerde de kasların gevşemesi ile sızıntı söz konusu olabilmekte. Astarlı külot hasta bezi ya da diğer hasta bezi modelleri, kontrol edilmesi zor olan sızıntılara karşı etkili koruma sağlıyor. Kadınlarda lohusa hasta bezi formunda yer alabilen ürünler sıkça tercih edilebiliyor.

Hasta bezi çeşitleri

Hasta bezleri, günümüzde farklı formlarda ve beden seçeneklerinde sunuluyor. Nefes alma ve cilde zarar vermeme özelliğine sahip gelişmiş hasta bezleri, tercih edilen giyim ürününe göre şekil alabiliyor. Hasta bezi satın almayı düşünüyorsanız, dikkat edilmesi gereken ilk durum rahatsızlığın ve sızdırmanın boyutuna göre seçim yapmak. Bakım ihtiyacı, yeniden kullanılabilir ya da tek kullanımlık hasta bezi seçimini etkileyebilir. Sitemizde yer alan hasta bezi modellerinde yapmanız gereken, ürünün kullanım detaylarını incelemek. Hem hastanın durumuna göre hem de kadın ya da erkek hasta bezi seçeneklerine göre özellikler değişebiliyor. Hasta bezlerinde emicilik düzeyi ürüne göre değişebiliyor, bununla birlikte içerdikleri koku kontrol özelliği ile ürünler gece keyifli bir uykuyu sağlayabiliyor.

Hasta bezi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de beden seçimi. Hasta bezi bedenlerinde bel ve kalça ölçüleri en önemli kriterlerden. Bununla birlikte hasta bezlerinde yer alan bacak manşetlerinde doğru ölçü seçimi de sızdırmama konusunda önemli bir etki sağlıyor. Tam oturan pedler her türlü sızıntıyı önleme kabiliyetine sahiptir. Pull up hasta bezlerine ek olarak bantlanan hasta bezleri de tercih edilebiliyor. Kuşaklı hasta bezleri, bel bandı içeren hasta bezleri gibi farklı formlar da söz konusu olabilir.

Hasta bezi markaları ve fiyatları

Kıyafetlerle uyum sağlayan, yüksek emiş gücü ile üst düzey koruma sunan hasta bezleri, bağımsız bir şekilde tuvalete çıkamayan hastalar için en etkili bakım ürünlerinden biri. Farklı ihtiyaçlar için özel geliştirilmiş kaliteli hasta bezi ürünlerine yer verdiğimiz sitemizde ihtiyacınız olan modeli keşfedebilirsiniz. Hem sağlık açısından önemli faydalar sunan hem de fonksiyone, ergonomik yapıları ile hastalara iyi bir deneyim sunan hasta bezi modellerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Hasta bezi markalarına geldiğimizde en çok tercih edilen seçenekler içinde Actual, Canped, Depend, Freshlife ve Tena yer alıyor. Bunun dışında Joly, Eva ve Evony gibi markalar da kaliteli hasta bezi modelleri ile öne çıkanlardan. Online alışveriş ayrıcalığı ile en ucuz hasta bezi modellerini satın almak istiyorsanız sitemizde fiyata göre sıralama yapabilir, ürününüzü anında satın alarak Türkiye’nin her noktasına kargo ile teslim alabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.