x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Vitiligo hastaları hangi güneş kremini kullanmalı?
07.07.2022

Vitiligo hastaları hangi güneş kremini kullanmalı?

Ortaya çıkış sebepleri, strese bağlı olabileceği gibi genetik faktörlerle de ilgili olabilen vitiligo hastalığında, cilde renk veren pigmentlerle ilgili yaşanan bozukluklar, ciltte beyazlık olarak ortaya çıkabilir. Çeşitli tedavi metotları olan vitiligo rahatsızlığında, en çok dikkat edilmesi gereken konular içinde güneş koruyucular gelmektedir. Bir vitiligo hastası için, yaz aylarının gelmesi ve güneş ışınlarının yoğun bir şekilde vurması sorun yaratabilir. Vitiligo hastaları için hangi güneş kremi kullanılmalı sorusu, bu nedenle vitiligoya sahip kişiler için önemlidir. Vitiligo ile ilgili bilinmesi gereken temel konular şu şekilde sıralanabilir. 

Vitiligo hastası güneşe çıkabilir mi? 

Vitiligo hastaları için güneş, oldukça dikkatli olunması gereken bir alandır. Vitiligo hastalığı, pigmentlerin zayıfladığı bir cilt formunu ifade ettiği için, güneş ışınlarına karşı koruma sağlamanın önemli olduğu bir konudur. Güneş ışınlarının dik bir şekilde vitiligo hastalarına vurması, ciltteki pigment zayıflığı düşünüldüğünde oldukça tehlikelidir. Ciltte lezyon ve farklı sorunların yaşanmasına neden olabilen vitiligo hastalığında, güneşin etkilerinden korunmak önemlidir. Cilde renk veren pigmentlerin olmaması nedeniyle, cilt güneşe karşı korunmasızdır. 

Vitiligo için güneş kremi önerisi 

Vitiligo neden olur sorusunun yanıtı, genetik ya da stres bozukluğu ile ilişkilendirilebilir. Bununla birlikte, vitiligo ortaya çıktıktan sonra, sağlıklı bir cilt için korunmak çok önemlidir. Vitiligo için önerilen güneş kremleri içinde, yüksek faktörlü seçenekler ön plandadır. Vitiligo hastaları için, yüksek faktörlü güneş koruyucular tercih edilebilir. Leke karşıtı güneş kremi gibi ürünlerin kullanımı ile, vitiligo rahatsızlığının ortaya çıkardığı izler minimuma indirilebilir. Ciltteki lekelerle ifade edilebilecek vitiligo belirtilerini ortadan kaldırmak adına, renkli güneş kremi kullanımı da tercih edilebilir. Vitiligo geçer mi diyenler için, tedavi seçenekleri mevcuttur. Bununla birlikte, tedaviye ek olarak yüksek koruyuculu güneş kremi kullanımı, vitiligo sürecinde cildi koruması ile önemlidir. Heliocare güneş kremi ve diğer markaların güneş kremi ürünlerinde, vitiligo hastaları için uygun modeller yer almaktadır.  

Vitiligo için güneş koruyucu krem nasıl olmalı? 

Vitiligo, ciltte pigment kaynaklı bir rahatsızlıktır ve vitiligo sorununa karşı, güneş koruyucu kullanmak çok önemlidir. En iyi güneş koruyucu krem seçenekleri ile, vitiligo rahatsızlığının ciltteki etkileri en aza indirilebilir. Lekeli ciltler için güneş kremi kullanımında, ciltteki izlerin, lekelerin kapanması önemlidir. Vitiligo için geliştirilmiş güneş kremi seçeneklerinde de buna dikkat edilir. Vitiligo rahatsızlığına karşı etkili güneş koruyucu ürünlerde cilt rengini etkileyen, kapatıcı özelliğe sahip BB krem formu güneş koruyucular tercih edilebilir. 

 

Heliocare, Solante ve diğer markaların en iyi güneş koruyucu kremlerini, bakım ürünlerini DermoDr’de en uygun fiyat avantajıyla keşfedebilirsiniz.  

 

Blog Son Eklenenler
Eksfoliasyon Nedir?
11 Temmuz
Eksfoliasyon Nedir?

Eksfoliasyon yöntemleri genel olarak tüm cilt tiplerine uygundur. Bu aşamada önemli olan, her cilt tipi özelinde uygun ekfoliasyon yöntemini seçmek ve doğru bir şekilde uygulamaktır.

Retinol Kaç Yaşında Kullanılmalıdır?
25 Haziran
Retinol Kaç Yaşında Kullanılmalıdır?

Retinol, A vitamininin cilt bakımı ürünlerinde kullanılan bir formudur. Ciltteki ince çizgileri, kırışıklıkları ve hiperpigmentasyonu en aza indirmek için kullanılır.

Cilt Bakımında Glikolik Asit Kullanım Rehberi
22 Haziran
Cilt Bakımında Glikolik Asit Kullanım Rehberi

Glikolik asit, melanin üretimini düzenleyerek ciltteki koyu lekelerin azalmasına yardımcı olur.

Cilt Bakımında Azaleik Asit Kullanım Rehberi
22 Haziran
Cilt Bakımında Azaleik Asit Kullanım Rehberi

Azaleik asit, cilt sağlığını koruma ve cilt problemlerini giderme konusunda etkili bir yardımcıdır.

Bebek Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?
21 Haziran
Bebek Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?

Bebek burun aspiratörünün kullanımı oldukça basittir, ancak doğru teknikleri bilmek önemlidir. İşte adım adım bebek burun aspiratörü kullanma rehberi

Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 
21 Mayıs
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 

Pişik; bebeklerde ciltte kızarıklık, tahriş ve kabarcıkların oluştuğu bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle bebeklerin bez bölgesinde görülür. 

SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?
20 Haziran
SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?

Güneş koruma faktörü (SPF), güneşe maruz kalmamızı sağlıklı bir şekilde yönetmek için önemli bir konu. Güneş kremi nasıl seçilir konusu, cildimizin ihtiyaçlarına uygun olarak yapılmalı.  

100 SPF Ne Anlama Gelir?
20 Haziran
100 SPF Ne Anlama Gelir?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cildin sağlığı için önemli bir adım. Bu konuda en çok duyulan terimlerden biri "SPF"dir. SPF, "Sun Protection Factor" kelimesinin kısaltmasıdır ve güneş kremi ürünlerinin koruma faktörünü ifade eder.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.