Yağlı Ciltler Yağ Bazlı Temizleyici Kullanabilir mi?

Yağlı Ciltler Yağ Bazlı Temizleyici Kullanabilir mi?

23 Mart 2022

Hal böyle olunca her gece yatmadan önce cildinizi özellikle makyaj yapıyorsanız gün içinde kaybettiği nemi geri kazanmak için en iyi cilt bakım ürünleri ile temizlemeniz gerekir. 

Temizleme yağları, su bazlı temizleyicilerin temizleme gücüne karşı çok daha güçlüdür diyebiliriz. Ciltteki yağ, siyah nokta ve gözenekleri mükemmel şekilde temizler. Pürüzsüz bir cilt bırakır. Bu temizleyiciler ayrıca makyajı güçlü bir şekilde temizler. Özellikle suya dayanıklı göz makyajını çıkarmada etkilidir. Yine de siyah noktalarınız için siyah nokta temizleme yöntemleri kullanmanız daha etkili olacaktır. Yağ bazlı temizleyiciler nemlendirici özelliğinden dolayı kırışık önleyici bakım için de uygundur fakat komedojenik olmayan yağ bazlı temizleyicileri tercih etmeniz önerilir. Sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için makyajınızı temizlemeden uyumamanız gerektiğini ve en önemlisi problemli ciltler için cilt temizliği önemini unutmayalım! 

Yağ Bazlı Temizleyici Mi Su Bazlı Temizleyici Mi? 

Temizleyiciler yağ bazlı ve su bazlı temizleyiciler olarak ikiye ayrılırlar. Muhtemelen birçok cilt uzmanından su bazlı nemlendiricilerin sıklıkla önerildiğini duymuşsunuzdur. Su bazlı nemlendiriciler belirli cilt tiplerinde önemli faydalara sahiptir ve o cilt tipinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaya yardımcı olur. Bu nedenle su bazlı nemlendiricileri daha iyi anlamak önemlidir. Temizleyici kullandıktan sonra sivilce, siyah nokta ve özellikle yağlılıktan şikayet eden ve uygun fiyatlı yağ bazlı temizleyici tercih eden birçok kişi yanlış temizleyici seçerek bu sorunları yaşamaktadır. Bu nedenle bilinçli alışveriş, cilt sorunları yaşamadan hayallerinizdeki pürüzsüz ve bozulmamış cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. 

Yağlı ve karma cilt tipleri, cilt sorunları yaşanması en zor cilt tipleri arasındadır. Bu nedenle bu gruptaki bir cildiniz varsa kullandığınız her ürüne, hatta beslenmenize bile çok dikkat etmelisiniz. Cildinizdeki en büyük problem yağlılıktır.  Yağlı ciltler için cilt temizliği yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği önemli bir konudur. Cilt temizleme ürünleri geneline baktığınızda oldukça fazla yağ bazlı temizleyici ürün seçeneği ile karşı karşıya kalabilirsiniz Bu kadar çok seçenek karşısında kafa karışıklığı yaşamanız çok doğal. Bu nedenle her yağlı temizleyiciyi kullanmamalısınız yağlı ciltler için yağ bazlı temizleyici tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kimler yağ bazlı temizleyici kullanabilir sorusunun cevabını aradığımız yazımızda aşağıda anlattığımız çift aşamalı temizlik yöntemi her cilt tipi için heyecanlandırıcı olacak! 

İki Aşamalı Temizlik Nasıl Yapılır? 

Çift aşamalı cilt temizliği, yağ bazlı ve su bazlı temizleyicilerin her ikisini de kullanarak en iyi cilt temizleme ürünleri ile cildin iki aşamada temizlenmesini içerir. Bu temizleme rutini, Kore cilt bakımı rutininin geliştirmiş olduğu sivilceli ciltler için cilt temizliğinin iki adımından biridir ve cildi kirden tamamen temizlemek için tasarlanmıştır. Yağ bazlı temizleyici nedir ve su bazlı temizleyici nedir ayrımını bilmiyorsanız endişelenmeyin. Yüz temizleme ürünlerinin üzerinde ve içindekiler kısmında yağ bazlı mı su bazlı mı olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İndirimli yağ bazlı temizleyici seçenekleri için internet ve web sayfası sitelerinden de yaralanabilirsiniz. 

 Bu yöntemde ciltteki kirlerin bazıları yağ bazlı formüllerle, bazıları ise su bazlı formüllerle temizleniyor. Ciltteki fazla yağ, ölü deriler ve yağ bazlı temizleyicilerle temizlenirken, hava kirliliği ve ter gibi etkenler ise su bazlı temizleyicilerle temizleniyor. yağlı ciltler için cilt temizliği kategorisinde de bu çift aşamalı yöntemden yararlanabilirsiniz. 

Yağ bazlı temizleyiciler yerine yağla cilt temizliği önerilmez. Yağlı bir cilt tipiniz varsa komedojenik olmayan yağlar kullanmanız faydalı olacaktır. 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.