Cilt Temizleme Ürünleri

Toplam 83 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin
Görünüm:
Marka: Topicrem Topicrem Yüz ve Vücut Ultra Temizleyici Peeling 200 ml
Ultra Yumuşak Temizleyici (Tüm Cilt Tipleri için)
578,00 TL
223,73 TL
Marka: SVR Sensifine Ar Eau Micellaire 200ml
Hassas ve Rozasea Eğilimli Ciltlerin Temilenmesi
378,00 TL
182,95 TL
Toplam 83 ürün görüntüleniyor.

Cilt temizleme ürünü çeşitleri

Güzelliği korumanın ve bakımlı olmanın ilk adımı cilt temizliğidir. Gün içinde kir, yağ ya da kullandığımız makyajlar cildimizde bir tabaka yaratır. Cilt temizleme ürünleri, cildimizde yer alan bu yapıları en ince detaylarıyla temizleyerek cildin nemli, doğal ve temiz formuna kavuşmasını sağlar. Aralarında yüz temizleme ve tonikler, cilt temizleme bantları, dudak, göz bakımı, peeling seçenekleri, serum ve maskelerin de yer aldığı cilt temizleme ürünleri, kişisel bakımına özen gösteren herkesin tercih ettiği ürünlerden. Bioderma yüz yıkama jeli ya da Bioderma temizleme jeli gibi alternatiflerin de yer aldığı cilt temizleme ürünlerinde, cildinize uygun ve zengin doğal bileşenler içeren seçimler yaparak, cildinizin harika formunu koruyabilirsiniz.

Bioderma Duş Yağı

Yüz temizleme ürünü nasıl seçilir?

Cilt temizleme ürünleri içinde en çok tercih edilen seçeneklerden biri yüz temizleme ürünleridir. Bu konuda en önemli iki kıstas ise, temizleme ürünün kullanım amacı ve cilt tipidir. Tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi yüz temizleme seçeneklerinde de, yağlı, kuru ve karma ciltler için farklı seçenekler yer alır. Yağlı ciltler için bir temizleme ürünü arıyorsanız, cildinizdeki yağ oranını azaltacak temizleme jellerini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, hassas ciltlerde yüz temizleme köpükleri daha fazla tercih edilir. Karma ciltler için üretilen cilt bakım ürünleri ise bu dengeyi korur. Karma ciltlerde yüz bakım sütleri önerilen ürünler içinde yer alır. Kuru ciltler için tercih edilen yüz temizleme ürünlerine gelirsek, sabun gibi temizleme ürünlerinden kaçınmak ve nemlendirici özelliği olan temizleme ürünlerini kullanmaktır. Vitamin, mineral ve diğer bileşenlerle cilt temizliğiniz için en iyisini sunan bu bakım ürünlerinde gördüğünüz gibi, cilt tipine göre seçim yapmak çok önemli.

Cilt Temizleme Jeli

Cilt temizleme ürünlerinde sıralama nasıl olmalı ?

Cildimizin temizliği, bizim için oldukça önemli. Cilt temizliği ürünleri sunan markalar, farklı bakım etkilerine ve içeriklere göre çeşitli ürünler sunuyor. Yüz temizleme, cilt bakımının ana odak noktalarından biri. Farklı bakım etkilerini sunan farklı cilt temizleme ürünleri içinde hangileri önemli ve öncelikli diye düşünüyorsanız, günlük cilt bakım temizliğinde izlenmesi gereken kullanım aşamaları şu şekildedir:

 • Yüz temizliğinde ilk aşama, diğer bakım ürünlerinde olduğu gibi yüz temizleyici ürünlerdir. Herhangi bir bakım ürünü uygulamadan önce, önceki günden kalan makyaj kalıntısı varsa bu arındırılmalıdır.
 • Cildi temizlerken yağlı, kuru ya da karma ciltler için özel geliştirilmiş yüz temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. Yüz temizleme jeli, köpüğü ya da yüz temizleme suyunu kullanabilirsiniz.
 • Gözeneklere nüfuz eden bir temizlik için yüz temizleyici tonik kullanmalısınız, bu ürün gözenekleri güçlendirir.
 • Yüz temizleme maskesi, peeling ürünleri gibi destekleyici bakım ürünlerinin kullanım sıklığı haftada bir ya da ikidir.
 • Peeling ürünleri, ciltteki ölü derinin alınmasını ve cildin arınmasını sağlar, bununla birlikte peeling seçiminde de cildinize uygun alternatifleri bulmalısınız.

Cilt Temizleme Köpüğü

Cilt temizlemede nelere dikkat edilir?

Yüz temizleme jeli, yüz yıkama jeli gibi seçeneklerin yer aldığı bu bakım ürünleri, hem cilt yağlanması-terlemesi, hem makyaj gibi ürünlerin etkisi, hem de günlük yaşam içinde oluşan doğal kirlenmeye karşı kullanılır. Bununla birlikte doğru cilt temizleme ürününü seçtikten sonra uygulamada dikkat etmeniz gereken konular mevcut.

 • Cilt temizliği günlük bir rutindir ve her gün, yüz yıkama jeli, yüz temizleme jeli gibi seçeneklerle yapılması gerekir.
 • Her gece uyumadan önce jel formlu yüz temizleme ürünü ile cildinizi temizleyin. Tonik kullandıktan sonra kurumasını bekleyin ve ardından cildin nemlenmesi için bekleyin.
 • Bu süreçte yastığınızın ve nevresiminizin de temiz olması önemlidir.
 • Güne başlarken hemen makyaj yapmak doğru bir davranış değildir, birkaç saat bekledikten sonra makyaj yapmak daha sağlıklıdır.
 • Maske uygulaması, bir hafta ya da on günlük periyotlarda uygulanabilir.
 • Doğal ve sağlıklı besinler tüketmek, cilt bakım ürünlerinin etkisini daha da artıracaktır, bu nedenle beslenme programınıza da dikkat etmelisiniz.

Makyaj Temizleme Yağı

Cilt bakım ürünleri markaları ve fiyatları

Cilt temizleme ya da yüz temizleme alanında, farklı vitamin, mineral ve doğal bileşenler içeren, farklı ihtiyaçlara hitap eden birçok farklı ürün sunuluyor. Cilt bakım markaları ve fiyatları, ürünlerin yapısına, kullanım amacına, cilt tipine, miktarına göre değişebilir. Yüz temizleme ürünleri içinde kullanım amacına göre baktığımızda akne karşıtı, dengeleyici, nemlendirici, renk eşitleyici, siyah nokta önleyici, yumuşatıcı ya da leke karşıtı gibi etkiler içeren seçenekler var. Cilt tipine göre ise hassas, karma, kuru, normal, yağlı cilt tiplerinin yanı sıra, tüm cilt tipleri için uygun ürünler de mevcut.

Yağlı Ciltler için Yüz Temizleme Jeli

En çok tercih edilen cilt bakım ürünlerini sunan markalar içinde La Roche Posay, Neutrogena, Bioderma, Loreal Paris, Garnier, Nivea ve Vichy yer alıyor. Bunlara ek olarak Avene, Yves Rocher ve Dermoskin de tercih edilen markalardan. En uygun fiyatlı cilt bakım ürünü seçeneklerini, dermatolojik testlerden geçmiş, kaliteli ürünlerin yer aldığı sitemizde keşfedebilirsiniz. Fırsatları yakalamak istiyorsanız sitemizde fiyata göre sıralama yapabilir, en ucuz ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

Yüz Temizleme Losyonu

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.