Neden Magnezyum Takviyesi Kullanmalıyım?

Neden Magnezyum Takviyesi Kullanmalıyım?

30 Kasım 2021

Neden Magnezyum Takviyesi Kullanmalıyım?

Besin kaynakları içinde yer alan vitamin ve minerallerin her biri, sağladığı geniş faydalarla vücudumuz için çok önemli. İnsan vücudu için en önemli yapılardan biri olan ve eksikliğinde birçok hastalığın baş gösterdiği magnezyum, takviye olarak alınabiliyor. Magnezyum takviyesi neden önemli ve eksikliği durumunda ne gibi hastalıkların riski söz konusu, bakalım.

Magnezyum Nedir, Neden Önemli?

Vücudumuzda en çok bulunan minerallerden biri olan magnezyum, birçok açıdan önemli bir bileşen. Çeşitli gıdaların içeriğinde yer alan magnezyum, başta iskelet sistemi ve beyin sağlığı olmak üzere birçok noktada etkili role sahiptir. Magnezyumun görevleri arasında, vücudun temel fonksiyonlarını sürdürebilmesi adına ihtiyacı olan protein sentezi, şekerin dengelenmesi, tansiyonun dengelenmesi yer alır. Buna ek olarak magnezyum, kemik ve kas sistemini koruyucu etkiye sahiptir.

Neden Nagnezyum Takviyesi Kullanmalısınız?

Besin kaynaklarından magnezyum alınamaması durumunda, minerali doğal takviye olarak da alabilirsiniz. Kalsiyum ile birlikte vücudun kas ve iskelet sistemi başta olmak üzere, birçok açıdan önemli bir mineral olan magnezyumun faydaları oldukça fazla. Magnezyum takviyesi, ilk olarak D vitaminini etkinleştirir ve bu da kemiklerin gelişimi üzerinde önemlidir.

Magnezyumun diğer bir önemi de, kemik erimesi sorununa karşı etkili olmasıdır. Kalsiyum ile birlikte kemik sağlığını koruyan mineral, bunun dışında böbrek taşı, kalp hastalıklarına karşı da rol oynar. Magnezyum eksikliği ve kalsiyum fazlalığı, bu sorunlara yol açabilirken magnezyum takviyesi alarak mineral açığını dengelemelisiniz.

Magnezyum takviyesinin diğer faydalarına gelirsek, mineralin eksikliğinin şeker hastalığı riskine davetiye çıkardığını söyleyebiliriz. Buna ek olarak kalp sağlığı konusunda da faydalı olan magnezyum, hipertansiyon ve felç gibi konulara karşı faydalı bir mineraldir.

Egzersiz yapanlar için performans artırıcı olan magnezyum, tansiyonu dengeler, depresif ruh haline karşı durdurucu etki yapar ve kadınlarda adet ağrılarını hafifletir. Gördüğünüz gibi, en önemli minerallerden biri olan magnezyumun faydaları oldukça fazla.

Magnimore ile Magnezyum İhtiyacınızı Karşılayın

En faydalı mineraller içinde gösterilen magnezyum konusunda vücudunuzun açığını kapatmak için, dünyanın tercih ettiği güvenilir bir marka olan Magnimore’un magnezyum içeren takviyesini alabilirsiniz. Kapsül formunda olan Magnimore magnezyum, kahvaltıdan 2 saat sonra alınabilen bir takviye mineral. Magnezyum açısından zengin olan takviye edici gıda, vücudunuzun magnezyum minerali açısından zengin olması için tercih edebileceğiniz bir ürün.

Magnezyum başta olmak üzere, sağlığınız için faydalı tüm mineral ve vitamin içerikli takviye edici gıdaları DermoDr’de uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

DermoDr Blog
Cillte Leke Görünümü Neden Olur ve Nasıl Önüne Geçilir
Cilt lekeleri, cilde doğal rengini veren pigment hücrelerinde yaşanabilen düzensizlikler nedeniyle ortaya çıkabilen bir durumdur.
Yeni Doğan Bebekler İçin Doğru Mama Kullanımı Nasıl Olmalı?
Yenidoğan bebeklerin beslenme süreci, bebeklerin sağlıklı bir gelişim süreci gösterebilmeleri adına çok önemli.
Bağırsak Sağlığı İçin Probiyotik Kullanmanın Önemi Nelerdir?
Faydalı bakteriler olarak bilinen probiyotikler, insan sağlığı için birçok katkısı bulunan yapılardır. Fermente edilmiş gıdalarda bolca yer alan probiyotik bakteriler, sindirim...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.