x
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Kolajen nedir? Kolajen çeşitleri nelerdir?
22.11.2021

Kolajen nedir? Kolajen çeşitleri nelerdir?

Dış etkilere karşı en açık ve alan olarak en geniş yapımız olan cildimizin, sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayan bileşenlerden en önemlilerinden biri kolajen. Cildin genç görünmesini sağlayan kolajen, görev olarak cilt yapılarının, hücrelerin bir arada olmasını sağlar ve bu da cilde esneklik katar. Bir protein türü olan kolajen, bebeklerde ve çocuklarda çok yüksek seviyede bulunur. Bu da, bebeksi cilt olarak bilinen yumuşak, sağlıklı cildin sırrıdır. Bununla birlikte yaş ilerledikçe kolajen seviyesinde bir azalma söz konusu olur. Bu da ciltte kırışıklık, sarkma gibi sorunlara neden olur. Kolajen vücutta üretilen bir yapı değildir bu nedenle kolajen takviyesi olarak alınabilir.

En İyi Kolajen Takviyesi Hangisi?

Bakımlı bir cilde sahip olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği takviye olan kolajeni, güvenilir markaların sunduğu farklı ürün formları üzerinden alabilirsiniz. En iyi kolajen takviyesi için bir tavsiye arıyorsanız, Voonka, Farmatek, Elysuisse ve Nutraxin kolajen ürünlerini düşünebilirsiniz. Tablet olarak alınabilen kolajenler, saşe olarak da kullanılabilir. Toz formda olabilen, vişne gibi aromalar içerebilen kolajen takviyelerinin seçiminde, ihtiyacınız olan ölçüde bir seçim yapabilirsiniz. İdeal nem oranına sahip, sağlıklı ve bakımlı bir cilt için alabileceğiniz kolajen takviyesi, cilt sağlığınız üzerinde olumlu etki sunabilir.

Kolajeni Kimler Kullanamaz?

Kolajen, cilt sağlığında ortaya koyduğu faydalar nedeniyle herkese hitap eden, hem kadınların hem de erkeklerin takviye olarak aldığı bir protein türü. 18 yaş üzerindeki herkes kolajen takviyesi alabilir ve vücut yapınıza, ihtiyacınıza göre bir kolajen takviyesi alabilirsiniz. Bununla birlikte bazı kronik hastalıklar, kolajen takviyesi almadan önce dikkate alınmalıdır. Örnek vermek gerekirse, karaciğer ya da böbrekle ilgili kronik hastalığı bulunan kişiler, gebelik sürecinde olanlar ya da bebeğini emziren kadınlar, kolajen takviyesi almadan önce doktora bu konuyla ilgili bilgi vermeli.

Kolajen Kaç Günde Etki Eder?

Kolajen, ciltte oluşan kırışıklık ya da düşük nem seviyesi gibi problemlere karşı, tercih edilebilecek en iyi takviyedir. Bununla birlikte kolajen kullanımı kaç günde etki eder sorusunun yanıtı belli durumlara göre değişir. Bu kriterlerin en başında, yaş ve ciltteki deformasyon geliyor. Kolajen takviyesinin ne zaman ciltte değişime yol açacağı konusunda yapılan çalışmalar ise, ortalama 3 aylık bir süreyi işaret ediyor.

Kolajen Kilo Aldırır mı?

Bakımlı ve genç bir cilde sahip olmak için, anti-aging yani yaşlanma karşıtı olarak kullanılabilen, cildin ideal nem dengesini bulmasını sağlayan kolajenlerin kilo aldırıp aldırmadığı merak edilen bir konu. Cilt dokusunun ideal nem oranına ulaşmasını sağlayan kolajenler, bir protein türü ve içerdiği bileşenler kilo aldıran bir etki ortaya koymaz. Bununla birlikte kolajen takviyeleri tablet ya da toz olarak farklı formlarda olabiliyor. Bazı kolajen takviyeleri, içeriğinde çeşitli tatlandırıcı aromalar barındırabilir. Bu gibi kolajen takviyelerinde kilo alma söz konusu olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.