x
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Güneş Kremi Üzerine Makyaj Yapılır mı?
12.05.2022

Güneş Kremi Üzerine Makyaj Yapılır mı?

Güneş kremleri, fiziksel ve kimyasal bariyer modeli ile ışınların cilde etki etmesini engeller. Güneş kremi, cildin güneşe maruz kalan tüm bölgelerine sürülebiliyor. Bununla birlikte en çok merak edilen konulardan biri güneş kreminin üzerine makyaj yapılıp yapılmayacağı. Birçok kişiye göre, güneş kremi cilde sürüldükten sonra makyaj yapılamıyor. Bu nedenle yaz döneminde makyaj yapamayacağını düşünenler, güneş kremi kullanımından kaçınıyor. Peki güneş kremi üzerine makyaj yapılabilir mi? Bu sorunun yanıtı, evet, makyaj yapılabilir! 

Güneş kremi ve makyajı birlikte uygulamadan önce ne yapılmalı? 

Güneş kremi uygulamalarının üzerine makyaj yapılabilmekte. Ancak bunun için bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Makyajda en iyi deneyimi yaşayabilmek adına, güneş kremi kullanmadan önce cildin temiz olması şart. Bunun için, cildi derinlemesine temizleyen bakım ürünleri içinde yer alan tonik ya da gül suyu gibi ürünler tercih edilebilir. Tercihen ılık bir duşun ardından tonik uygulaması daha iyi olacaktır, nitekim ılık su gözeneklerin açılmasını sağlayacak ve tonik ve gül suyu temizlik etkisiyle en iyi sonucu verecektir. Temizlik işleminin ardından, güneş kremi cilde sürülebilir. Güneş kremi sürüldükten sonra genellikle 20 dakika beklenir ve gözeneklerin güneş kremini iyi bir şekilde emmesi sağlanır. Güneş kreminin cilde iyi bir şekilde dağılmasının ardından, bir pudra kullanılarak yüze sabitlenir ve sonrasında diğer makyaj aşamalarına geçilebilir. 50 faktörlü güneş kremi ya da diğer güneş koruyucu ürünlerde, güneş kremi üzerine fondoten sürülür mü gibi soruların yanıtı evet, Doğru bir uygulama ile, güneş kremi ve makyaj bir arada tercih edilebilir.  

Nemlendirici mi Güneş Kremi mi? 

Yüz için güneş kremi uygulaması, yaz dönemlerinde oldukça önemli. Güneş koruyucu yüz kremi kullanmanın makyaj ile birlikte yapılabilmesi mümkün. Bununla birlikte, merak edilen konulardan biri de nemlendirici ile güneş kreminin birlikte kullanılıp kullanılamayacağı. Nemlendiriciler özellikle kuru ciltler için en önemli bakım ürünleri içinde yer alıyor. Nemlendirici bakım ürünleri ve güneş kreminin birlikte kullanılması durumunda, öncelikle nemlendiricinin kullanılması gerekmektedir. Nemlendirici kullanımı öncesinde yine cilt, tonik ve gül suyu gibi ürünler yardımı ile derinlemesine temizlenir. Temizlik işleminden sonra ise nemlendirici uygulanır. Nemlendiriciden sonra güneş kremi uygulamak için ise en az 15-20 dakika beklemek gerekmektedir. Heliocare güneş kremi ya da renkli güneş kremi gibi seçeneklerin yer aldığı, cildiniz için en iyi güneş kremi modellerinde nemlendirici tercih ediyorsanız süreç bu şekilde. Bununla birlikte bazı güneş kremleri, nemlendirici içeriğe de sahiptir. Bu nedenle, nemlendiriciyi ayrıca kullanmak istemiyorsanız en iyi güneş kremi seçenekleri içinde nemlendirici özelliğe sahip olanları bulabilirsiniz.  

BB krem güneş koruyucu olarak tercih edilebilir mi? 

Güneş koruyucu krem ve makyaj ürünleri ile ilgili merak edilen konular içinde, bazı kişisel bakım ürünlerinin güneş koruyucu yerine geçip geçmeyeceği de yer alıyor. Bu soruların başında BB krem güneş kremi yerine geçer mi sorusu var. En iyi makyaj altı güneş kremi seçenekleri içinde, farklı özellikler sunanlar var. Bununla birlikte, bazı bakım ürünleri de güçlü içeriği ile güneşe karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. BB kremler güneşten korur mu sorusunun yanıtı evet olarak verilebilir. Açılımı beauty balm olan BB kremler, bir nemlendirici olarak kullanılmaktadır, buna ek olarak BB kremlere güneşe karşı koruma ve anti oksidan yapılara karşı da cilt koruması sağlar. Bu nedenle BB kremler koruyucu olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, en iyi makyaj altı güneş kremini arıyorsanız kaliteli markaların güneş koruyucu ürünlerini tercih etmelisiniz.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.