x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Güneş Kremi Üzerine Makyaj Yapılır mı?
12.05.2022

Güneş Kremi Üzerine Makyaj Yapılır mı?

Güneş kremleri, fiziksel ve kimyasal bariyer modeli ile ışınların cilde etki etmesini engeller. Güneş kremi, cildin güneşe maruz kalan tüm bölgelerine sürülebiliyor. Bununla birlikte en çok merak edilen konulardan biri güneş kreminin üzerine makyaj yapılıp yapılmayacağı. Birçok kişiye göre, güneş kremi cilde sürüldükten sonra makyaj yapılamıyor. Bu nedenle yaz döneminde makyaj yapamayacağını düşünenler, güneş kremi kullanımından kaçınıyor. Peki güneş kremi üzerine makyaj yapılabilir mi? Bu sorunun yanıtı, evet, makyaj yapılabilir! 

Güneş kremi ve makyajı birlikte uygulamadan önce ne yapılmalı? 

Güneş kremi uygulamalarının üzerine makyaj yapılabilmekte. Ancak bunun için bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Makyajda en iyi deneyimi yaşayabilmek adına, güneş kremi kullanmadan önce cildin temiz olması şart. Bunun için, cildi derinlemesine temizleyen bakım ürünleri içinde yer alan tonik ya da gül suyu gibi ürünler tercih edilebilir. Tercihen ılık bir duşun ardından tonik uygulaması daha iyi olacaktır, nitekim ılık su gözeneklerin açılmasını sağlayacak ve tonik ve gül suyu temizlik etkisiyle en iyi sonucu verecektir. Temizlik işleminin ardından, güneş kremi cilde sürülebilir. Güneş kremi sürüldükten sonra genellikle 20 dakika beklenir ve gözeneklerin güneş kremini iyi bir şekilde emmesi sağlanır. Güneş kreminin cilde iyi bir şekilde dağılmasının ardından, bir pudra kullanılarak yüze sabitlenir ve sonrasında diğer makyaj aşamalarına geçilebilir. 50 faktörlü güneş kremi ya da diğer güneş koruyucu ürünlerde, güneş kremi üzerine fondoten sürülür mü gibi soruların yanıtı evet, Doğru bir uygulama ile, güneş kremi ve makyaj bir arada tercih edilebilir.  

Nemlendirici mi Güneş Kremi mi? 

Yüz için güneş kremi uygulaması, yaz dönemlerinde oldukça önemli. Güneş koruyucu yüz kremi kullanmanın makyaj ile birlikte yapılabilmesi mümkün. Bununla birlikte, merak edilen konulardan biri de nemlendirici ile güneş kreminin birlikte kullanılıp kullanılamayacağı. Nemlendiriciler özellikle kuru ciltler için en önemli bakım ürünleri içinde yer alıyor. Nemlendirici bakım ürünleri ve güneş kreminin birlikte kullanılması durumunda, öncelikle nemlendiricinin kullanılması gerekmektedir. Nemlendirici kullanımı öncesinde yine cilt, tonik ve gül suyu gibi ürünler yardımı ile derinlemesine temizlenir. Temizlik işleminden sonra ise nemlendirici uygulanır. Nemlendiriciden sonra güneş kremi uygulamak için ise en az 15-20 dakika beklemek gerekmektedir. Heliocare güneş kremi ya da renkli güneş kremi gibi seçeneklerin yer aldığı, cildiniz için en iyi güneş kremi modellerinde nemlendirici tercih ediyorsanız süreç bu şekilde. Bununla birlikte bazı güneş kremleri, nemlendirici içeriğe de sahiptir. Bu nedenle, nemlendiriciyi ayrıca kullanmak istemiyorsanız en iyi güneş kremi seçenekleri içinde nemlendirici özelliğe sahip olanları bulabilirsiniz.  

BB krem güneş koruyucu olarak tercih edilebilir mi? 

Güneş koruyucu krem ve makyaj ürünleri ile ilgili merak edilen konular içinde, bazı kişisel bakım ürünlerinin güneş koruyucu yerine geçip geçmeyeceği de yer alıyor. Bu soruların başında BB krem güneş kremi yerine geçer mi sorusu var. En iyi makyaj altı güneş kremi seçenekleri içinde, farklı özellikler sunanlar var. Bununla birlikte, bazı bakım ürünleri de güçlü içeriği ile güneşe karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. BB kremler güneşten korur mu sorusunun yanıtı evet olarak verilebilir. Açılımı beauty balm olan BB kremler, bir nemlendirici olarak kullanılmaktadır, buna ek olarak BB kremlere güneşe karşı koruma ve anti oksidan yapılara karşı da cilt koruması sağlar. Bu nedenle BB kremler koruyucu olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, en iyi makyaj altı güneş kremini arıyorsanız kaliteli markaların güneş koruyucu ürünlerini tercih etmelisiniz.  

 

Çok Satanlar
Seçilenleri Karşılaştır
Karşılaştır
Blog Son Eklenenler
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 
21 Mayıs
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 

Pişik; bebeklerde ciltte kızarıklık, tahriş ve kabarcıkların oluştuğu bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle bebeklerin bez bölgesinde görülür. 

SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?
20 Haziran
SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?

Güneş koruma faktörü (SPF), güneşe maruz kalmamızı sağlıklı bir şekilde yönetmek için önemli bir konu. Güneş kremi nasıl seçilir konusu, cildimizin ihtiyaçlarına uygun olarak yapılmalı.  

100 SPF Ne Anlama Gelir?
20 Haziran
100 SPF Ne Anlama Gelir?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cildin sağlığı için önemli bir adım. Bu konuda en çok duyulan terimlerden biri "SPF"dir. SPF, "Sun Protection Factor" kelimesinin kısaltmasıdır ve güneş kremi ürünlerinin koruma faktörünü ifade eder.

Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?
20 Haziran
Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?

Bioderma güneş kremi lekeli ciltler için etkili bir çözüm sunan ve lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan özel bir formül içeriyor.

Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?
20 Haziran
Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?

Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildimizi korumak için güneş kremleri vazgeçilmez bir ürün haline geldi. Ancak cildimize uygun en iyi güneş kremi faktörünü seçerken doğru dengeyi bulmak önemli.

Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?
20 Haziran
Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

Güneşin sıcak ışıkları ve açık havada geçirilen keyifli zamanlar, çocuklar için unutulmaz anılar yaratır. Ancak güneşin zararlı etkilerine karşı doğru önlemleri almak da büyük bir önem taşır.

Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?
20 Haziran
Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve lekeli ciltler için en iyi çözümü bulmak herkesin ortak arzusu. Lekeler, güneşin UV ışınlarına maruz kaldığımızda cildimizde oluşan pigmentasyon değişiklikleri olarak kendini gösterir.  

Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?
20 Haziran
Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?

Solante Pigmenta, lekelerin giderilmesine yardımcı olan etkili bir güneş kremi. Bu yenilikçi ürün, güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalan cildi korurken aynı zamanda cilt tonunu eşitleyerek lekelerin azalmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.