Yüz İçin Güneş Ürünleri

Toplam 54 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 54 ürün görüntüleniyor.

Yüz İçin Güneş Kremi Çeşitleri

Yaz mevsimi geldiğinde, tatil döneminde güneşlenmek büyük bir keyif olsa da, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız önemlidir. Ozon tabakasındaki delikler nedeniyle güneşin bazı ışınları, filtrelenmeden doğrudan size ulaşabilir ve zarar verebilir. Güneş kremleri içinde genel amaçlı kullanıma uygun olanların yanı sıra, sadece yüz bölgesi için kullanılan yüz için güneş ürünleri, cildinizi güneşin zararlarından koruyacak özel formüller içeriyor. Krem ya da losyon şeklinde sunulabilen yüz güneş kremleri, püskürtmeli, tüp ya da şişe gibi formlarda sunuluyor. Yüz güneş kremleri içinde renkli ya da renksiz modellerin yanı sıra C vitamini gibi doğal bileşenler sunan ürünler de var. Lekeli ciltler için en iyi güneş kremi nedir diye merak ediyorsanız, leke karşıtı ve kapatıcı gibi özelliklere sahip güneş kremleri de mevcut.

Avene Yüz Güneş Kremi

Yüz İçin Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Güneşin tadını çıkararak, yaz sonunda bronz bir tene kavuşmak birçok kişi için keyifli olsa da, bu süre içinde güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmak oldukça önemli. Güneş koruyucu bir ürün kullanmadan doğrudan güneşle cildimizin temas etmesi olumsuz neticelere sebep olabilir. Geçici ya da kalıcı hasar verme riski bulunan UVA ve UVB ışınların ciltte neden olduğu sorunlar içinde lekeler, erken yaşlanma, kırışıklık ve hatta cilt kanseri dahi yer alır. Güneş koruyucu ürünler, sizi bu risklere karşı korumak adına güçlü içerikleri ile, cildinizin hassasiyetini korur.

Bioderma Yüz Güneş Kremi

SPF nedir? Güneş kreminde kaç SPF olmalı?

Ultraviyole ışınlardan korumak adına, güneş kremi ürünlerinde bir standart olarak SPF yer alır. SPF’nin anlamı güneş koruyucu faktörü demektir ve bu faktörler, UVB ışınlarından korunmanın ne düzeyde olacağını bildirir. UVB ışınlarının, ciltte yanık ve cilt kanseri gibi sorunlara yol açtığı bilinmekle birlikte, dermatologlara göre güneş koruyucu ürünlerde en az 15 ve 30 SPF kullanmalıdır. 20-50 SPF ürünler genel olarak kullanım için uygunken, hassas ciltli olanlar için ya da bebekler, çocuklar için 60-100 SPF tercih edilebilir. Yapılan araştırmalara göre güneş koruyucu yüz kreminde SPF seviyesi ve etkileri şu şekildedir:

  • SPF 15 zararlı güneş ışınlarının yüzde 93’ünü
  • SPF 30 zararlı güneş ışınlarının yüzde 97 sini
  • SPF 50 zararlı güneş ışınlarının yüzde 98’ini engeller.

En İyi Yüz Koruyucu Güneş Kremi

Yüz için güneş kremi nasıl kullanılır?

Güneş kremi kullanırken, dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İlk olarak yüz güneş kremleri, güneşe çıkmadan ortalama 30 dakika önce uygulanmalıdır. Bu süre zarfı, kremin cilt tarafından emilmesini sağlar. Havuza ya da denize giriyorsanız, güneş kreminin etkileri suya girdikçe azalabilir. Suya dayanıklı güneş kremleri her ne kadar yaygın olsa da, birkaç saatte bir yeniden kullanılmalıdır. Bununla birlikte, yüz için güneş kremi uygulama sürecinde makyaj da yapıyorsanız, nemlendirici, güneş koruyucu ve fondoten uygulayabilirsiniz. Dilerseniz hem fondöten hem de güneş koruyucu özelliğe sahip compact güneş ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre kar, havuz ve deniz, UV ışınlarını daha güçlü şekilde yansıtır. Bundan dolayı, su sporlarının yanı sıra kayak yapanlar da güneş gözlüğü kullanır. Yeni doğan çocuk sahibiyseniz, bebekler ilk 6 aya kadar doğrudan güneşle temas etmemelidir. Bu süreçte gölgede kalmaları önemlidir.

Güneş Koruyucu Yüz Kremi

Güneş koruyucu yüz kremi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yüz için güneş kremi seçerken, çok fazla güneş kremi markası olmasın nedeniyle doğru tercihte bulunmak önemli. Güneş koruyucu yüz kremi seçiminde aşağıdaki konulara dikkat etmelisiniz:

  • Tüm bakım ürünlerinde ilk dikkat etmeniz gereken konu cilt tipinizdir. Yağlı, kuru ya da karma cilt tiplerine göre özel geliştirilmiş güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Genellikle yağlı ciltlerde matlaştırıcı etki yapan kremler tercih edilir. Kuru ciltler için güneş kremlerinde ise nemlendirici oranı yüksek ürünler öne çıkıyor.
  • Cildinizde, ten rengi de güneş kremi seçiminde önemli. Açık renkli cilde sahip kişiler genellikle daha hassastır ve SPF, yani faktörü yüksek kremleri tercih etmeleri gerekebilir. Hassas cilde sahip kişiler için SPF 50 önerilebilir. Koyu ten rengine sahipseniz, daha düşük faktörlü güneş kremlerini de kullanabilirsiniz. SPF 20-50 arası kremler bunun için uygundur.
  • Makyajı düzenli yapan biriyseniz, özel güneş kremlerini tercih etmeniz gerekebilir. Makyaj yapanlar genellikle renkli güneş kremlerini tercih etmektedir, bununla birlikte BB krem kullanabilir, fondöten seçiminizde aynı zamanda güneş kremi etkisi de sunan compact güneş ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yüz İçin Güneş Kremi

En iyi yüz güneş kremi nedir sorusunun yanıtı herkes için değişebilir, cilt tipiniz, ten renginiz, hassasiyet ve diğer faktörler bu konuda önemli. Bununla birlikte yüz için en iyi güneş kremi özellikleri içinde ciltte ağırlık yapmaması ve yağlı bir deneyim yaratmaması geliyor. Güneş kremlerinin birkaç saatlik periyotlarda tazelenmesi önemlidir. Yüz için tercih edilen kremlerde aynı zamanda vücudunuz için de uygun seçenekler arıyorsanız, hem vücut hem de yüz için uygun güneş koruyucu kremler tercih edilebilir.

La Roche Posay Yüz Güneş Kremi

Yüz için güneş ürünleri markaları ve fiyatları

Yaz mevsimiyle birlikte güneşin etkilerine karşı kendinizi korumak istiyorsanız, DermoDr olarak geniş ürün yelpazemizle Bioderma yüz güneş kremi başta olmak üzere birçok alternatif sunuyoruz. En iyi güneş koruyucu yüz kremi markası herkes için değişse de, genellikle en çok tercih edilen seçenekler Avene, Bade Natural, Babak, Benton, BioNike, Bioderma, Chicco, Clinique, Coppertone ve Darphin. Bunlara ek olarak en kaliteli yüz için güneş koruyucu markalarında DermoSkin, Ecowell, Heliocare ve La Roche Posay de yer alıyor. Dermatolojik testlerden geçmiş, kaliteli ve cildiniz için en iyi etkileri sunacak ürünleri sitemizde bulabilir, fiyata göre sıralama yaparak en ucuz güneş koruyucu ürünü anında satın alabilirsiniz.

Solante Yüz Güneş Kremi

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.