x
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Devam Sütü Kullanımı
24.11.2021

Devam Sütü Kullanımı

Bebeklerin beslenmesi ve fiziksel, biyolojik gelişimi sürecinde en önemli besin kaynağı anne sütüdür. Bebekler ilk 6 boyunca sadece anne sütüyle beslenirken, anne sütü yaklaşık 2 sene bebeğin temel gelişiminin ana parçası olur. Bebeğin ihtiyacı olan tüm doğal bileşenleri sunan mucizevi bir besin olan anne sütü bebeklerin en önemli ihtiyacıdır. Bununla birlikte, bazı durumlarda anne sütünün yeterli olmaması söz konusu olabilir. Anne sütünün hiç olmadığı ya da yeterli olmadığı durumda, devam sütü kullanılır. Bebek maması kapsamında da yer alan, ya da devam maması olarak adlandırılan çocuk devam sütleri, anne sütü ile benzeri faydaları sağlayan bir yapıdadır.

Devam Sütü Nedir?

Anne sütünün eksik olması durumunda kullanılan devam maması ya da devam sütü, sindirim sistemi ve bağışıklığı destekleyen yapılar olarak adlandırılan probiyotik açısından zengin bir formda olmalı. Bebekler ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslendikten sonra, 6 ayın ardından ek gıda almaya da başlar. Bu süreçte doktorların önerisi, anne sütünün yüzde 70 oranında kullanılması, yüzde 30 oranında ise ek gıdaların tercih edilmesidir. 9. ayın ardındansa ek gıda ve anne sütünün eşit ağırlıkta kullanılması bebeklerin gelişimi için önemlidir. Bununla birlikte, bu süreçte anne sütü yeterli değilse devam sütü kullanılabilir. Kısacası devam sütü nedir sorusunun yanıtı, içerik olarak anne sütü ile benzer faydaları gösteren, zengin probiyotik içerikli bir mamadır.

Devam Sütü Markaları ve Tavsiyeleri

Devam sütü, bebeğinizin gelişimi için kritik bir öneme sahip. Bu nedenle, içeriği özel geliştirilmiş devam sütlerini kaliteli ve güvenilir markalardan tercih etmelisiniz. Devam sütü markaları içinde neler öne çıkıyor derseniz Aptamil ve Bebelac başta olmak üzere Evolvia, Golden Goat, Hünnap markaları ön planda. Devam sütü ürünleri, genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirici yapıda olmakla birlikte, bebeklerin gelişim sürecine göre farklı ürünler olarak karşımıza çıkıyor. 6-9 ay bebekler için devam sütü, 9-12 ay bebekler için devam sütü ve 1 yaşın üzerindeki bebekler için devam sütü, farklı içeriklere sahip.

 

Devam sütü tavsiyeleri konusunda, dönemler ve ihtiyaçlar değişkenlik gösterebildiğinden bebeğinizin gelişim sürecini baz alarak karar vermelisiniz. Devam sütü markalarında, yukarıda saydığımız markalar güvenilir kimliğiyle anne-babaların uzun yıllardır tercihi. Buna ek olarak uygun fiyatlı, ucuz ve kaliteli devam sütü arıyorsanız devam sütü fiyatlarında en iyi teklifleri DermoDr olarak sunuyoruz. En uygun devam sütü fiyatlarını keşfederken aynı zamanda kaliteden ödün vermemek istiyorsanız, sitemizde yer alan ürünlere göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.