x
 • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
 • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
 • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
 • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Çift Aşamalı Cilt Temizliği Nedir?
16.03.2022

Çift Aşamalı Cilt Temizliği Nedir?

Bu temizleme rutini, Kore cilt bakımı rutininin en önemli iki adımından biridir ve cildi kirden tamamen temizlemek için tasarlanmıştır.  

Siyah noktalar ve sivilceler neredeyse herkesin ortak sorunlarından biridir. Siyah noktalar estetik olarak olumsuz bir görünüme neden olabilir ve ciltte fazla sebum, kir ve ölü deri hücrelerinin birikmesiyle oluşur. Bu atıklar güneş ışığı ve hava ile temas ettikçe oksidasyon meydana gelir ve ciltte siyah nokta oluşumu gün geçtikçe artar. Önlem almazsanız, iyileşmesi zor olan problemli ciltlerle karşılaşabilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak için gözeneklerinizi daima temiz tutmalı ve düzenli olarak doğru cilt bakım ürünlerini kullanmalısınız. Çift temizleme yöntemi ve kullandığınız cilt temizleme jeli ile cildiniz daha temiz ve sağlıklı hissedecektir. Kısa süre içerisinde cildinizde olumlu bir etki ve cildinizde bir farklılık göreceğiniz evde cilt temizleme yöntemini gelin birlikte inceleyelim. 

Çift Aşamalı Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?  

Genellikle cilt temizleme yağı cilt tipimize göre seçilmelidir fakat çift aşamalı temizlik yaparken yağ bazlı temizleyici mi su bazlı temizleyici mi ayrımını yapmanıza bu yöntemle gerek kalmayacak. Elbette seçim yaparken en iyi cilt temizleme ürünlerini tercih etmenizde fayda var. Cildinizin gözeneklerinin tıkanmaması için komedojenik olmayan yağ bazlı temizleyici tercih etmelisiniz. Çift aşamalı temizlik ürünleri ile nasıl temizlik yapacağınızı maddeler halinde inceleyelim. 

 

 • Yağ bazlı temizleyiciyi avuçlarınıza uygulayın ve cilde parmaklarınızla dairesel hareketlerle yaklaşık bir dakika nazikçe masaj yapın. Yağlı ciltler için yağ bazlı temizleyici seçeneklerini de bulabilirsiniz. 

 • Göz çevresini ve saç çizgisini unutmayın. 

 • Durulamaya geldiğinizde ılık su ve mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Bezi ıslatın ve dairesel hareketlerle cilde sürün. 

 • İkinci temizlik için sıra, en iyi cilt bakım ürünleri olan su bazlı temizleyici ile yüzümüzü temizlemeye geldi. 

 • Burada daha önce de söylediğimiz gibi su bazlı temizleyicileri tercih etmelisiniz.  

 • Bu aşamada bir pamuk yardımıyla cildi dairesel hareketlerle temizleyin. 

 • Tüm işlemlerden sonra yüzünüze veya tedavi etmek istediğiniz bölgeye masaj yapabilirsiniz.  

 • Masaj 5 dakikadan fazla sürmemeli ve cildinizin rahatlamasına izin vermelidir. Böylece cilde çok fazla baskı uygulamadan masajı nazikçe yapabilirsiniz. 

Çift Aşamalı Temizlik Ne Sıklıkla Yapılır? 

Günlük yüz temizleme rutininiz olsa dahi yüzünüz yeterince temizlenmiyor ve en iyi cilt temizleyici ürünleri kullanmanıza rağmen gözenekleriniz açılmıyor gibi hissedebilirsiniz. Cilt temizliğinin en etkili olduğu iki zaman dilimi vardır, biri sabah diğeri akşam. Cilt, çevresel faktörler ve besinler nedeniyle gün boyunca kir ve yağ biriktirir. Günün sonunda cildi bu kir ve yağlardan arındırmak gerekir. Sabah saatinin başka bir zaman diliminde olmasının nedeni, cildin gece boyunca sebum üretmesidir. Bu bilgilerle sabah veya akşam veya her ikisinde de iki aşamalı bir temizlik yapabilirsiniz. 

Çift aşamalı temizlik yöntemi cildin derinlemesine temizlenmesi için bir tekniktir. Gözeneklerin yeniden dolmamasını sağlamanın bir yolu yoktur. Siyah noktaların oluşmasını önlemenin en iyi yolu, gözeneklerinizi her zaman yüz ve makyaj temizleyici de kullanarak temiz tutmak ve kirlendiğinde (sebum, yağ veya kirle doluyken) etkili bir şekilde temizlemektir. Çift aşamalı temizlik yöntemi gözenekleri temizlemek için en etkili uygulamalardan biridir. Haftada bir kez uygulayacağınız çift aşamalı temizlik yöntemi cildinizde gözle görülür bir etki yaratacaktır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.