x
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Bu Kış Aileniz Koruma Altında
06.11.2021

Bu Kış Aileniz Koruma Altında

Sağlıklı bir yaşam için en önemli konuların başında, vücuda ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri doğru şekilde vermek geliyor. Vitamin ve mineraller, çoğunlukla doğal besin kaynaklarında yer alan, kimi zamansa vücutta sentezlenebilen yapılar. Vücudun ihtiyacı olan enerjiyi üretmesi ve temel fonksiyonlarını sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi adına, gerekli vitamini alması önemli. Özellikle salgın hastalıkların arttığı ve vücudun gardının düştüğü kış döneminde, vitamin açığınızın olmaması, sizi ciddi anlamda korur. Peki vitamin ve mineral takviyeleri size nasıl bir fayda sağlayacak? Aileniz ve sevdikleriniz için sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız, vitamin takviyelerinin faydalarına göz atın.

Vitamin takviyeleri ile metabolizmanızı koruyun

Vitaminler, her ne kadar çeşitli doğal besin kaynaklarında bulunsa da, tüm gıdalara her zaman erişiminiz olmayabiliyor. Bu durumda, vücudumuzun mineral ya da vitaminin eksikliğini hissetmemesi adına takviye edici gıdalar sayesinde, ihtiyacımız olan doğal bileşenlere erişebiliriz. Buna ek olarak bazı vitaminlerin besin kaynaklarında değil, vücuttaki sentezle ortaya çıktığını da düşünürsek, takviyelerin önemi daha da belirginleşiyor. Örneğin D vitamini besin kaynaklarında bulunmaz ve vücudun D vitamini için güneşe maruz kalması gerekir. Yaşadığınız iklimden ya da hayat şartlarından ötürü, D vitamini ya da diğer vitaminlerin eksikliğini yaşayabilirsiniz. Bu nedenle vitamin takviyeleri ile bu açığınızı kapatabilirsiniz.

Vitamin takviyesi neden önemli?

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için, vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri alması gerekiyor. Her vitaminin metabolizmamızda kendi özel görevleri mevcut ve birçok hastalığa karşı, vitaminlerle korunabiliriz. A vitamini, kanser başta olmak üzere birçok hastalıklara karşı korurken, aynı zamanda bağışıklığı güçlendirir ve cildin daha bakımlı olmasını sağlar. D vitamini kemik direncini artırırken, bazı kanser türlerine karşı da vücudu korur. E vitamini kan pıhtılaşmasına karşı vücudu desteklerken, K vitamini ise kalp hastalıklarına karşı vücudu korur. C vitaminine gelirsek kansızlığı azaltan C vitamini, bağışıklığı güçlendirir. C vitamini takviyesi özellikle kış aylarında çok önemlidir.

 Vitamin takviyeleri almak, birçok hastalığa karşı vücudu korur. Kış aylarında hastalıklara karşı korunmak istiyorsanız, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri takviye edici gıdalar yardımıyla alabilirsiniz. Tablet ya da toz formda olabilen vitamin-mineral takviyelerinde, sadece güvenilir ve kaliteli markaların onaylı ürünlerine yer veren DermoDr, aradığınız takviyeyi bulabileceğiniz adres.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.