x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Bu Kış Aileniz Koruma Altında
06.11.2021

Bu Kış Aileniz Koruma Altında

Sağlıklı bir yaşam için en önemli konuların başında, vücuda ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri doğru şekilde vermek geliyor. Vitamin ve mineraller, çoğunlukla doğal besin kaynaklarında yer alan, kimi zamansa vücutta sentezlenebilen yapılar. Vücudun ihtiyacı olan enerjiyi üretmesi ve temel fonksiyonlarını sorunsuz şekilde yerine getirebilmesi adına, gerekli vitamini alması önemli. Özellikle salgın hastalıkların arttığı ve vücudun gardının düştüğü kış döneminde, vitamin açığınızın olmaması, sizi ciddi anlamda korur. Peki vitamin ve mineral takviyeleri size nasıl bir fayda sağlayacak? Aileniz ve sevdikleriniz için sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız, vitamin takviyelerinin faydalarına göz atın.

Vitamin takviyeleri ile metabolizmanızı koruyun

Vitaminler, her ne kadar çeşitli doğal besin kaynaklarında bulunsa da, tüm gıdalara her zaman erişiminiz olmayabiliyor. Bu durumda, vücudumuzun mineral ya da vitaminin eksikliğini hissetmemesi adına takviye edici gıdalar sayesinde, ihtiyacımız olan doğal bileşenlere erişebiliriz. Buna ek olarak bazı vitaminlerin besin kaynaklarında değil, vücuttaki sentezle ortaya çıktığını da düşünürsek, takviyelerin önemi daha da belirginleşiyor. Örneğin D vitamini besin kaynaklarında bulunmaz ve vücudun D vitamini için güneşe maruz kalması gerekir. Yaşadığınız iklimden ya da hayat şartlarından ötürü, D vitamini ya da diğer vitaminlerin eksikliğini yaşayabilirsiniz. Bu nedenle vitamin takviyeleri ile bu açığınızı kapatabilirsiniz.

Vitamin takviyesi neden önemli?

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için, vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri alması gerekiyor. Her vitaminin metabolizmamızda kendi özel görevleri mevcut ve birçok hastalığa karşı, vitaminlerle korunabiliriz. A vitamini, kanser başta olmak üzere birçok hastalıklara karşı korurken, aynı zamanda bağışıklığı güçlendirir ve cildin daha bakımlı olmasını sağlar. D vitamini kemik direncini artırırken, bazı kanser türlerine karşı da vücudu korur. E vitamini kan pıhtılaşmasına karşı vücudu desteklerken, K vitamini ise kalp hastalıklarına karşı vücudu korur. C vitaminine gelirsek kansızlığı azaltan C vitamini, bağışıklığı güçlendirir. C vitamini takviyesi özellikle kış aylarında çok önemlidir.

 Vitamin takviyeleri almak, birçok hastalığa karşı vücudu korur. Kış aylarında hastalıklara karşı korunmak istiyorsanız, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri takviye edici gıdalar yardımıyla alabilirsiniz. Tablet ya da toz formda olabilen vitamin-mineral takviyelerinde, sadece güvenilir ve kaliteli markaların onaylı ürünlerine yer veren DermoDr, aradığınız takviyeyi bulabileceğiniz adres.

Blog Son Eklenenler
Eksfoliasyon Nedir?
11 Temmuz
Eksfoliasyon Nedir?

Eksfoliasyon yöntemleri genel olarak tüm cilt tiplerine uygundur. Bu aşamada önemli olan, her cilt tipi özelinde uygun ekfoliasyon yöntemini seçmek ve doğru bir şekilde uygulamaktır.

Retinol Kaç Yaşında Kullanılmalıdır?
25 Haziran
Retinol Kaç Yaşında Kullanılmalıdır?

Retinol, A vitamininin cilt bakımı ürünlerinde kullanılan bir formudur. Ciltteki ince çizgileri, kırışıklıkları ve hiperpigmentasyonu en aza indirmek için kullanılır.

Cilt Bakımında Glikolik Asit Kullanım Rehberi
22 Haziran
Cilt Bakımında Glikolik Asit Kullanım Rehberi

Glikolik asit, melanin üretimini düzenleyerek ciltteki koyu lekelerin azalmasına yardımcı olur.

Cilt Bakımında Azaleik Asit Kullanım Rehberi
22 Haziran
Cilt Bakımında Azaleik Asit Kullanım Rehberi

Azaleik asit, cilt sağlığını koruma ve cilt problemlerini giderme konusunda etkili bir yardımcıdır.

Bebek Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?
21 Haziran
Bebek Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?

Bebek burun aspiratörünün kullanımı oldukça basittir, ancak doğru teknikleri bilmek önemlidir. İşte adım adım bebek burun aspiratörü kullanma rehberi

Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 
21 Mayıs
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 

Pişik; bebeklerde ciltte kızarıklık, tahriş ve kabarcıkların oluştuğu bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle bebeklerin bez bölgesinde görülür. 

SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?
20 Haziran
SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?

Güneş koruma faktörü (SPF), güneşe maruz kalmamızı sağlıklı bir şekilde yönetmek için önemli bir konu. Güneş kremi nasıl seçilir konusu, cildimizin ihtiyaçlarına uygun olarak yapılmalı.  

100 SPF Ne Anlama Gelir?
20 Haziran
100 SPF Ne Anlama Gelir?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cildin sağlığı için önemli bir adım. Bu konuda en çok duyulan terimlerden biri "SPF"dir. SPF, "Sun Protection Factor" kelimesinin kısaltmasıdır ve güneş kremi ürünlerinin koruma faktörünü ifade eder.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.