x
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
50 SPF Ne Kadar Süre Güneşten Korur?
05.05.2022

50 SPF Ne Kadar Süre Güneşten Korur?

Güneşin ultraviyole ışınları olarak adlandırabileceğimiz UVA ve UVB ışınları, güneş ışınlarının sert bir şekilde vurduğu alanlarda, risklidir. UVA ışınlarının zararları genellikle cildin kırışması, lekeler ve erken yaşlanma olarak açıklanabilir. UVB ışınları ise ciltte güneş yanıkları ve kansere sebep olabilmektedir. Yüz için güneş kremi ürünlerinin önemi de bu noktada devreye giriyor. Ciltte kalıcı hasarlara yol açmamak adına en iyi güneş koruyucu ürünleri kullanılmalı. Farklı içeriklere ve koruma modellerine sahip olan güneş koruyucu ürünler, hem fiziksel ya da kimyasal güneş koruyucu ürünler olarak ayrılmakta, hem de SPF seviyeleri değişmektedir.  

 

SPF, sun protect factor’un kısaltmasıdır ve ürünün, güneşe karşı nasıl bir koruma sağladığını ifade eder. SPF seviyesi yüksek olan güneş koruyucu ürünler, daha yüksek koruma sağlar. Güneşe karşı iyi bir şekilde korunmak isteyenler, 50 SPF güneş kremini satın alıyor. Peki en çok tercih edilen ürünlerden, 50 faktörlü güneş kremi güneşe karşı nasıl bir koruma sağlıyor? 

Güneş Koruyucu, Cildi Nasıl Koruyor? 

Güneşin UVA ve UVB ışınları, üst cilt ve alt cilde ulaşır. Heliocare güneş kremi ve diğer güneş kremi seçenekleri, içerdikleri kimyasal ve organik maddelerle mor ötesi ışınları geri yansıtır ve güneşe karşı koruma sağlar. Kimyasal maddeler ışınları yansıtırken, organik maddeler ise ışınları soğurur. Bununla birlikte, güneş koruyucu yüz kremlerinde merak edilen konuların başında, SPF seviyesine göre güneş koruyucuların ne kadar uzun bir koruma sağladığı yer alıyor. Her SPF düzeyi için farklı bir koruma oranı vardır. Güneş koruyucu yüz kremi içinde, 50 faktörlü güneş kremi ne kadar koruma sağlar derseniz, yapılan hesaplamalara göre 500 dakika, yani neredeyse 8 saate kadar koruma söz konusudur.  

Güneş Kremi SPF Kaç Olmalı? 

Güneş kremlerinde, UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili bir şekilde korunmak için tercih edilebilecek ürünlerde, SPF seviyesinin yüksek olması her zaman tercih edilir. Güneş kremi SPF kaç olmalı diyenler için, SPF seviyesinin yüksek olması önerilir. Örnek vermek gerekirse, SPF 30 bir güneş kremi UVB ışınlarının yüzde 97’sine karşı koruma sağlar. SPF 50 bir güneş kremi ise yüzde 98 koruma sağlar. 50 SPF güneş kremi ne işe yarar diyorsanız, yüksek koruma oranı ile UV ışınlarını etkili bir şekilde ciltten uzaklaştırmaktadır 

 Piyasadaki en iyi güneş kremi ürünleri içinde, SPF seviyesi yüksek olan birçok ürün seçeneği yer alıyor. Yüz için güneş kremi tavsiyesinde, Solante ve Heliocare markalarının ürünleri tercih edilebilir. Güneş kreminden en iyi sonucu almak ve cildi UV ışınlarına karşı korumak için, bununla birlikte güneş kremi ne zaman sürülür sorusunun yanıtını da bilmek gerekiyor. Güneşe çıkmadan hemen önce güneş kremini sürmek doğru bir şey değildir. Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce güneş kremini sürerek, kremin emilmesi beklenmelidir. Özellikle öğlen saatine yakın, güneş açısının dik olduğu dönemlerde güneş kremi uygulanmadan önce dışarı çıkılmamalıdır.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.