x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
50 SPF Ne Kadar Süre Güneşten Korur?
05.05.2022

50 SPF Ne Kadar Süre Güneşten Korur?

Güneşin ultraviyole ışınları olarak adlandırabileceğimiz UVA ve UVB ışınları, güneş ışınlarının sert bir şekilde vurduğu alanlarda, risklidir. UVA ışınlarının zararları genellikle cildin kırışması, lekeler ve erken yaşlanma olarak açıklanabilir. UVB ışınları ise ciltte güneş yanıkları ve kansere sebep olabilmektedir. Yüz için güneş kremi ürünlerinin önemi de bu noktada devreye giriyor. Ciltte kalıcı hasarlara yol açmamak adına en iyi güneş koruyucu ürünleri kullanılmalı. Farklı içeriklere ve koruma modellerine sahip olan güneş koruyucu ürünler, hem fiziksel ya da kimyasal güneş koruyucu ürünler olarak ayrılmakta, hem de SPF seviyeleri değişmektedir.  

 

SPF, sun protect factor’un kısaltmasıdır ve ürünün, güneşe karşı nasıl bir koruma sağladığını ifade eder. SPF seviyesi yüksek olan güneş koruyucu ürünler, daha yüksek koruma sağlar. Güneşe karşı iyi bir şekilde korunmak isteyenler, 50 SPF güneş kremini satın alıyor. Peki en çok tercih edilen ürünlerden, 50 faktörlü güneş kremi güneşe karşı nasıl bir koruma sağlıyor? 

Güneş Koruyucu, Cildi Nasıl Koruyor? 

Güneşin UVA ve UVB ışınları, üst cilt ve alt cilde ulaşır. Heliocare güneş kremi ve diğer güneş kremi seçenekleri, içerdikleri kimyasal ve organik maddelerle mor ötesi ışınları geri yansıtır ve güneşe karşı koruma sağlar. Kimyasal maddeler ışınları yansıtırken, organik maddeler ise ışınları soğurur. Bununla birlikte, güneş koruyucu yüz kremlerinde merak edilen konuların başında, SPF seviyesine göre güneş koruyucuların ne kadar uzun bir koruma sağladığı yer alıyor. Her SPF düzeyi için farklı bir koruma oranı vardır. Güneş koruyucu yüz kremi içinde, 50 faktörlü güneş kremi ne kadar koruma sağlar derseniz, yapılan hesaplamalara göre 500 dakika, yani neredeyse 8 saate kadar koruma söz konusudur.  

Güneş Kremi SPF Kaç Olmalı? 

Güneş kremlerinde, UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili bir şekilde korunmak için tercih edilebilecek ürünlerde, SPF seviyesinin yüksek olması her zaman tercih edilir. Güneş kremi SPF kaç olmalı diyenler için, SPF seviyesinin yüksek olması önerilir. Örnek vermek gerekirse, SPF 30 bir güneş kremi UVB ışınlarının yüzde 97’sine karşı koruma sağlar. SPF 50 bir güneş kremi ise yüzde 98 koruma sağlar. 50 SPF güneş kremi ne işe yarar diyorsanız, yüksek koruma oranı ile UV ışınlarını etkili bir şekilde ciltten uzaklaştırmaktadır 

 Piyasadaki en iyi güneş kremi ürünleri içinde, SPF seviyesi yüksek olan birçok ürün seçeneği yer alıyor. Yüz için güneş kremi tavsiyesinde, Solante ve Heliocare markalarının ürünleri tercih edilebilir. Güneş kreminden en iyi sonucu almak ve cildi UV ışınlarına karşı korumak için, bununla birlikte güneş kremi ne zaman sürülür sorusunun yanıtını da bilmek gerekiyor. Güneşe çıkmadan hemen önce güneş kremini sürmek doğru bir şey değildir. Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce güneş kremini sürerek, kremin emilmesi beklenmelidir. Özellikle öğlen saatine yakın, güneş açısının dik olduğu dönemlerde güneş kremi uygulanmadan önce dışarı çıkılmamalıdır.  

 

Çok Satanlar
Seçilenleri Karşılaştır
Karşılaştır
Blog Son Eklenenler
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 
21 Mayıs
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 

Pişik; bebeklerde ciltte kızarıklık, tahriş ve kabarcıkların oluştuğu bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle bebeklerin bez bölgesinde görülür. 

SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?
20 Haziran
SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?

Güneş koruma faktörü (SPF), güneşe maruz kalmamızı sağlıklı bir şekilde yönetmek için önemli bir konu. Güneş kremi nasıl seçilir konusu, cildimizin ihtiyaçlarına uygun olarak yapılmalı.  

100 SPF Ne Anlama Gelir?
20 Haziran
100 SPF Ne Anlama Gelir?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cildin sağlığı için önemli bir adım. Bu konuda en çok duyulan terimlerden biri "SPF"dir. SPF, "Sun Protection Factor" kelimesinin kısaltmasıdır ve güneş kremi ürünlerinin koruma faktörünü ifade eder.

Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?
20 Haziran
Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?

Bioderma güneş kremi lekeli ciltler için etkili bir çözüm sunan ve lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan özel bir formül içeriyor.

Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?
20 Haziran
Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?

Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildimizi korumak için güneş kremleri vazgeçilmez bir ürün haline geldi. Ancak cildimize uygun en iyi güneş kremi faktörünü seçerken doğru dengeyi bulmak önemli.

Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?
20 Haziran
Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

Güneşin sıcak ışıkları ve açık havada geçirilen keyifli zamanlar, çocuklar için unutulmaz anılar yaratır. Ancak güneşin zararlı etkilerine karşı doğru önlemleri almak da büyük bir önem taşır.

Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?
20 Haziran
Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve lekeli ciltler için en iyi çözümü bulmak herkesin ortak arzusu. Lekeler, güneşin UV ışınlarına maruz kaldığımızda cildimizde oluşan pigmentasyon değişiklikleri olarak kendini gösterir.  

Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?
20 Haziran
Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?

Solante Pigmenta, lekelerin giderilmesine yardımcı olan etkili bir güneş kremi. Bu yenilikçi ürün, güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalan cildi korurken aynı zamanda cilt tonunu eşitleyerek lekelerin azalmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.