x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Yağlı Ciltler İçin En İyi Nemlendirici Önerileri
20.05.2022

Yağlı Ciltler İçin En İyi Nemlendirici Önerileri

Yağlı cilt tipine sahip olan bireyler, ciltlerini daha fazla yağlandırmamak amacıyla genelde bu safhayı atlamayı tercih eder. Fakat her halükârda tüm cilt tiplerinin nemlendirilmesi gerektiği ile birlikte yağlı ciltler için nemlendirici kremler de üretilmektedir. Tabii ki yağlı cilt tipine sahip olan kişiler için nemlendirici seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Cilt tipine dikkat etmeden seçilen nemlendiriciler daha fazla yağa ve akneye sebebiyet verebilir. İşte bu nedenle bu yazıda yağlı ciltlere sahip kişilerin yağlı ve akneli nemlendirici seçerken en iyi cilt nemlendiricisini seçebilmesine yardımcı olacak bilgiler yer alıyor.  

Ne Tür Nemlendiricileri Seçilmeli? 

Yağlı ciltler için nemlendirici cilt kremi seçilirken dikkat edilmesi gereken husus seçilen ürünün olduğunca su bazlı ve jel formunda olması gerektiğidir. Bu sayede ciltteki sebum dengesi bozulmadan yağlı ciltler nemlendirilebilir. Piyasada jel formunda satılan, yağlı ciltler için uygun fiyatlı nemlendiricilerin sayısı epey fazladır. Bu nedenle bu ürünlere erişmek kolaydır. Öte yandan, seçilecek olan yağlı cilt nemlendiricisinde alkol bulunmaması gerekir. Alkol bulunması durumunda ciltte rahatsız edici bir his oluşma ihtimali vardır. Ürünün hızlı emilen tipten olması ve iyi bir cilt besleyici özellik göstermesi de başka tercih sebeplerindendir. 

Yağlı Ve Karma Cilt Arasındaki Farklılıklar 

Yağlı cilde sahip kişilerin ciltleri kuru ciltlere nazaran daha parlak bir görüntüye sahiptir ve bu parlaklık yüzün her yerine dağılmıştır. Tüm yağlı cilt sahipleri gün sonunda yağlanan ciltlerindeki bu parlaklığı kolaylıkla fark edebilir. Bu parlaklık pek çokları için rahatsız edicidir. Karma cilt denilen cilt tipi de isminden anlaşılabileceği üzere kimi bölgelerde kuru özellikteyken, kimi bölgelerde yağlılık gösterir. Karma cilt tipine sahip kişilerde sadece T bölgesi adı verilen bölgede yağ artışı gözlemlenir. Bahsi geçen T bölgesi ise burun, alın ve çene kısımlarından oluşur. Bu bölgede siyah nokta, yağlanma ve akne daha sık görülür. Karma cilt tipine sahip kişilerin yağlı cilt nemlendiricisi yerine karma cilt tipleri için özel olarak üretilmiş nemlendiriciler kullanması gerekir. 

Yağlı Cilt Tipleri Zamanla Kuru Cilt Tipine Dönüşebilir mi? 

Bir cilt tipinin başka bir cilt tipine dönüşüp dönüşemeyeceği sürekli merak edilir. Evet, bu değişimler kimi zaman gerçekleşebilir. Kişilerde bazen dönemsel etkiler, bazen hormonal anormallikler, mevsimsel değişimler ve hatta bazen ruh hali ve stres miktarına bağlı olarak bu tür değişimler kalıcı ya da geçici olarak gözlenebilir. Yağlı ciltler bu dönemlerde kuruyabilir. Genel itibariyle kendi cilt tipinize uygun nemlendirici ürünler kullanmanız tavsiye edilirken, böyle değişimlerin yaşandığı zamanlarda kullandığınız ürünlerde kısa vadeli değişiklikler yapmanız mümkündür. Örneğin karasal iklime sahip olan illerimizde kışlar çoğu zaman sert geçmektedir. Şayet kış vakti sürekli dışarıda olmanız gerekiyorsa soğuk hava cildinizi önemli ölçüde kurutur, hatta yara ve çatlaklara sebebiyet verir. Bu nedenle kış vakti farklı ürünler kullanmanız cilt sağlığınız için daha iyidir.  

Yağlı Cilde Sahip Kişiler Nemlendirici Kullanmalı mı? 

Özellikle ciltteki sebum dengesinin sağlanması için yağlı cilt tipine sahip insanlar da mutlaka yağlı cilt nemlendiricisi kullanmalıdır.  Seçilecek olan yağlı cilt nemlendiricisi mat bitişli bir nemlendirici olmalıdır. Yağlı cilt nemlendiricisi kullanacak kişilerin nemlendiriciyi ne sıklıkla kullandığı nemlendirici seçimi kadar önemlidir. Kişiler her sabah ve akşam cilt bakım rutini gerçekleştirildiğinde yağlı cilt nemlendiricisi kullanmalıdır. 

 

Çok Satanlar
Seçilenleri Karşılaştır
Karşılaştır
Blog Son Eklenenler
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 
21 Mayıs
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 

Pişik; bebeklerde ciltte kızarıklık, tahriş ve kabarcıkların oluştuğu bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle bebeklerin bez bölgesinde görülür. 

SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?
20 Haziran
SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?

Güneş koruma faktörü (SPF), güneşe maruz kalmamızı sağlıklı bir şekilde yönetmek için önemli bir konu. Güneş kremi nasıl seçilir konusu, cildimizin ihtiyaçlarına uygun olarak yapılmalı.  

100 SPF Ne Anlama Gelir?
20 Haziran
100 SPF Ne Anlama Gelir?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cildin sağlığı için önemli bir adım. Bu konuda en çok duyulan terimlerden biri "SPF"dir. SPF, "Sun Protection Factor" kelimesinin kısaltmasıdır ve güneş kremi ürünlerinin koruma faktörünü ifade eder.

Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?
20 Haziran
Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?

Bioderma güneş kremi lekeli ciltler için etkili bir çözüm sunan ve lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan özel bir formül içeriyor.

Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?
20 Haziran
Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?

Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildimizi korumak için güneş kremleri vazgeçilmez bir ürün haline geldi. Ancak cildimize uygun en iyi güneş kremi faktörünü seçerken doğru dengeyi bulmak önemli.

Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?
20 Haziran
Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

Güneşin sıcak ışıkları ve açık havada geçirilen keyifli zamanlar, çocuklar için unutulmaz anılar yaratır. Ancak güneşin zararlı etkilerine karşı doğru önlemleri almak da büyük bir önem taşır.

Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?
20 Haziran
Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve lekeli ciltler için en iyi çözümü bulmak herkesin ortak arzusu. Lekeler, güneşin UV ışınlarına maruz kaldığımızda cildimizde oluşan pigmentasyon değişiklikleri olarak kendini gösterir.  

Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?
20 Haziran
Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?

Solante Pigmenta, lekelerin giderilmesine yardımcı olan etkili bir güneş kremi. Bu yenilikçi ürün, güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalan cildi korurken aynı zamanda cilt tonunu eşitleyerek lekelerin azalmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.