x
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Omega 3 Sporcular İçin Ne İşe Yarar?
19.09.2022

Omega 3 Sporcular İçin Ne İşe Yarar?

Balık tüketemeyen ya da balık sevmeyen insanlar da sıklıkla balık yağını tercih eder. Çünkü, balık yağı kullanım açısından kullananlara oldukça kolaylık sağlar. Balık yağını ilk defa kullanan sporcuların aklına gelen ilk soru balık yağının sporda ne işe yarayacağıdır. Omega 3, bu konuda sporculara pek çok fayda sağlar. Bunlar şu şekildedir:

• Diyet performansını arttırma

• Yağ metabolizmasını geliştirme

• Hücre yenilenmesi

• Kas gelişimi

Bunların yanı sıra vücuda gerekli olan enerjinin sağlanmasına yüksek ölçüde katkı sağlar. Bu enerji de spor yaparken verimi arttırır.

Omega 3 Kullanımı Nasıl Olmalı?

Omega 3 kullanımı her insan için aynı değildir. Kişiden kişiye, spordan spora değişebilen bir kullanım şekli vardır. Omega 3 kullanırken bireyin fiziki özellikleri ve yaptığı spor önemlidir. Omega 3 kullanmaya başladıktan sonra en az 2 hafta kullanılmalıdır. Çünkü, kullanılan Omega 3 hücrede istenen seviyeye ulaşamaz. Bunun sonucunda da Omega 3’ten alınan fayda ya az olur ya da fayda alınmaz. Yağ asitlerinin vücutta gerekli faydayı sağladığı tam olarak bir ay sonra net bir şekilde görülmeye başlanır. Fitnessla ilgilenen kişilerin sürekli merak ettiği bir konu olan fitness yapanlar Omega 3 ne zaman almalı sorusunun yanıtına bakıldığında normal bir bireye göre bir farklılık bulunmaz. Omega 3 kullanan bir birey bunu günün herhangi bir saatinde alabilir. Bu yüzden, balık yağının spordan önce mi sonra mı alınacağı önemli değildir.

Omega 3 Faydaları Nelerdir?

Öncelikle omega 3’ün ne olduğunu tanımlamak gerekir. Omega 3 insan vücudunun ihtiyacı olan önemli bir besin takviyesidir. Omega 3 yalnızca sporcuların değil her bireyin tüketmesi gereken bir takviyedir. Çünkü, insanların belirli bir yüzdesi balık tüketmiyor. Tüketse bile vücut Omega 3’e ihtiyaç duyar. Omega 3 insanlara çok fazla fayda sunar. Bu faydalar göz ardı edilemeyecek derece kritik bir noktadadır. Örneğin, kalp damar sağlığını koruması ve kemiklerin zayıflamasını önlemesi yaşam kalitesini yüksek yaşlara kadar korur.

Omega 3 Hapları Kilo Aldırır Mı?

Omega 3, sıklıkla tercih edilen bir ürün olduğu için kullananlar kilo aldırıp aldırmayacağını merak ediyor. Omega 3, kalori olarak çok yüksek değere sahip olmadığı için kullanan kişilerin kilo aldığı görülmez. Omega 3’ün kilo aldırması için tavsiye edilen miktardan çok fazla kullanılması gerekir. Tavsiye edilen miktara sadık kalındığı müddetçe kilo almada ya vermede bir sorun teşkil etmez.

Omega 3 Nereden Alınır?

Omega 3, en iyi takviye gıdalarından bir tanesidir. Bu yüzden, pek çok farklı sitede bulunur. Bu da omega 3’e ulaşımı oldukça kolaylaştırır. Omega 3 ve diğer vitamin çeşitlerine DermoDr’den ulaşılabilir. Fiyat açısından diğer Omega 3 için en iyi tekliflerle öne çıkan DermoDr’de omega 3’ün farklı çeşitleri de yer almaktadır. Örneğin, çocuklar için ayrı, yetişkinler için ayrı omega 3 satılmaktadır. Orijinal, testlerden geçmiş ve kaliteli ürünlerin yer aldığı DermoDr dünyasında, internete özel indirimlerle Omega 3 takviyelerini alabilir, hızlı kargo ile adresinizde teslim alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.