En Ucuz ve Kaliteli Bebek Bezi Nasıl Bulunur?

En Ucuz ve Kaliteli Bebek Bezi Nasıl Bulunur?

09 Şubat 2023

Özellikle yeni doğan bebeğiniz için kaliteli bebek bezi seçimi, onlarca marka arasından çok zor olabilir. Her anne farklı bir bebek bezini tercih eder çünkü her bebeğin cilt yapısı ve ihtiyaçları farklı. Bu sebeple tavsiyelerden çok direkt olarak bezin, bebeğinize ne kadar iyi geldiğini ölçmek çok daha iyi bir seçenek. Fakat bir bezi almadan önce de dikkat edebileceğiniz bazı faktörler var.

Bebeğiniz İçin En Kaliteli Bebek Bezini Bulmak

Bebeğiniz için uygun fiyatlı bebek bezi seçmeden önce ilk olarak bezin emicilik ölçüsüne bakmalısınız. Bebeğiniz çişini yaptıktan sonra bezin hızlı bir şekilde sıvıyı emmesi ve bebeğin cildinin sıvıyla fazla temas etmemesini sağlaması gerekir. Eğer bu sıvı teması hızlı bir şekilde kesilmezse bakteri üremesi, iritasyon, yaralar ve pişik oluşumu meydana gelir. Her markada olmasa da bazı markaların bezlerinde kuruluk göstergeleri yer alır. Bunlardan da yararlanarak bebek bezini değiştirme sıklığınızı ayarlayabilirsiniz.

Kaliteli bebek bezi seçiminizde ele almanız gereken bir diğer faktör de üretilen malzemenin kalitesi ve içeriği. Bebek bezi, cildin nefes almasına asla engel olmamalı. Eğer engel olursa bebeğin cildinde tahriş oluşur. Bu gibi durumların yaşanmaması için bezin yumuşak, hava geçiren ve ince olması gerekir. Ayrıca ince olması sayesinde bebeğiniz çok daha rahat edecek ve uykuları bölünmeyecek.

Bebek bezi seçiminizde ele alabileceğiniz son faktör ergonomi. Bunu yan bantların ne kadar sağlam ve esnek olduğuna bakarak kontrol edebilirsiniz. Ayrıca tüm bebek bezleri numaralara göre üretilir. Bu numaralar bebeğinizin boy ve kilo oranıyla ilgilidir. Doğru boy bebek bezini tercih etmeniz, bebeğinizin rahatlığı ve sızdırma sorunlarının önüne geçmek için çok önemli.

Uygun Fiyatlı Bebek Bezini Bulmanın Önemi

Her şeyde olduğu gibi bebek bezlerinde de fiyat, kalitenin bir ölçüsü değil. Bu sebeple pahalı olan her ürünün en iyi kalitede olduğunu söyleyemeyiz. Tüm bebeklerin tuvalet alışkanlıkları da farklı. Eğer ki bebeğiniz çok sık çiş yapıyorsa, pahalı bir bebek bezi kullanmak maliyetinizi ciddi oranda arttırır. Tüm bunları düşündüğümüzde uygun fiyatlı bebek bezi bulmak çok önemli.

Doğru marka bebek bezini bulana kadar maliyetinizi düşürmek için birkaç markanın en küçük paketlerini (ki bazı markaların deneme paketleri olur) edinebilirsiniz. Böylece birkaç markayı ok daha ucuza deneyebilir, marka bebeğinize uymazsa daha az zararla işten çıkabilirsiniz. Ayrıca bu yol sayesinde bir marka iyi gelse bile diğer bir marka çok daha iyi geleceğinden alternatiflerinizi arttırmış olacaksınız.

Yeni Doğan Bebeklerin Bezi Günde Kaç Defa Değiştirilmeli?

Birkaç aylık bebeklerin tuvalet alışkanlıkları daha iyi oturmuş ve anneleri tarafından daha iyi anlaşılmış olur. Fakat yeni doğan bebekler için durum böyle değil. Her bebek farklı olduğundan bu konuda tam anlamıyla bir yorum yapılamasa da yeni doğan bir bebeğin bezinin düzenli aralıklarla kontrol edilmesi ve en az 8 ila 12 defa değiştirilmesi önerilir.

Anne sütü ile beslenen yeni doğan bebekler ilk günlerde tam olarak sütü içemediklerinden dolayı çok daha az sayıda bez değişimine ihtiyaç duyarlar. Fakat gelişimleri hızlı olacağından birkaç gün içerisinde kullanılan bez sayısı artar. Yeni doğan bebeklerin altlarının bu kadar sık değiştirilmesinin en büyük nedeni, ciltlerinin çok hassas olması. Çiş ne kadar uzun süre ciltle temas ederse o kadar tahrişe yol açar. Bir de cilt hassas olduğunda birkaç dakika bile pişik gibi sorunlara sebep olabilir.

Paylaş :
DermoDr Blog
En İyi Kepek Şampuanları Hangileri?
Kepek saç derisi üzerinde oluşan beyaz veya sarı renkli küçük kırıntılar olarak tanımlanabilir. Bu küçük partiküller, cildin ölü...
Cilt Temizliğinde Yanlış Bilinenler
Cilt temizliği hayatımızın olmazsa olmazlarından biri. Cilt temizliğinin doğru yapılması cildin sağlıklı görünmesini ve parlak olmasını sağlar, nem dengesini korur ve cildin kurumasını...
Sağlıklı Makyaj Nasıl Olmalı? Nasıl Yapılır?
Sağlıklı makyaj; cildin doğal görünümünü öne çıkaracak şekilde formüle edilmiş, cildi zararlı maddelerden koruyan makyaj ürünlerin...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.