x
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Doğru Cilt Bakım Sıralaması Nasıl Olmalıdır?
16.09.2022

Doğru Cilt Bakım Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

Bakım rutininin uygulanmasına da dikkat edilmesi şart. Kullanılan bir nemlendirici, serum ya da farklı bir üründe, en iyi sonucu alabilmek adına doğru bir cilt bakım sıralaması uygulanmalı. Bu da, cilt bakımı sırası nasıl olmalı sorusunu gündeme getiriyor.

Cilt Bakımı Kaç Aşamadan Oluşur?

Cilt bakımı, kapsamlı işlemlerin yer aldığı bir bakım rutinini ifade ediyor. Genel olarak, evde cilt bakımı ya da güzellik merkezlerindeki cilt bakımı karıştırılabiliyor. Cilt bakım merkezlerinde cilt bakımı seansının aşamaları temizleyici, maske, göz kremi, serum, lokal bakım ve nemlendirici gibi aşamalardan oluşabiliyor. Evde cilt bakımı ise, günlük cilt bakımı ürünleriyle ev ortamında herkesin yapabileceği bakım işlemlerini kapsıyor.

 

Genel olarak cilt bakımının aşamalarında ilk adım temizlik olmakta. Temizlik süreci, banyoda ılık bir su ile cildi rahatlatmakla başlayabilir. Bunun nedeni, gözeneklerin açılması için ideal ortamı yaratmaktır. Çok sıcak su, vücuttaki yağlara zarar verebileceğinden ılık bir su her zaman önerilmektedir.

Cildi rahatlatma ve gözeneklerin açılması aşamasının ardından, ikinci adım derinlemesine temizlik için bir tonik uygulamasıdır. Ciltteki yağ, kir ve makyaj kalıntıları bu uygulama ile tamamen yok edilebilir.

Tonik yardımı ile cilt temizlendikten sonra, son adım ise bakım ürününün uygulanmasıdır. Nemlendirici, BB krem gibi farklı bakım ürünleri, bu adımda cilde uygulanabilir. Maske gibi farklı uygulamalar yapanlar için, bakım ürünlerinin uygulaması farklı adımlar içerebilir.

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanmalı?

Cilt bakım ürünleri hangi sırayla uygulanmalı diyenler için, kullanılan ürün çeşitlerine göre sıralama değişebilmektedir. Genel olarak cilt bakımında, aşağıdaki sıralama takip edilebilir:

 

Temizleyici: Temizleyici ürünler hem gece hem de gündüz bakımında en önemli aşamayı temsil etmektedir.

Tonik: Alkol bazlı cilt temizlik ürünü, temizleyici uygulamasının önemli bir parçasıdır, tonik cildi iyi bir şekilde temizler ve gözeneklerin bakım için hazır olmasını sağlar.

Maske: Maske uygulaması yapılacaksa, temizlik işleminin hemen ardından uygulanabilir.

Göz kremi: Göz çevresinde istenen bakım etkisine ulaşmak için, göz kremi bu aşamada kullanılabilir.

Serum: Serum işlemi, temizliğin ardından uygulanabilen bir cilt bakım işlemidir.

Nemlendirici krem: Cildin nemli, yumuşak ve bebeksi görünmesi için ihtiyaç duyduğu neme sahip olması önemlidir. Bu anlamda nemlendirici krem, temizlik işleminin ardından uygulanması gereken bir bakım ürünüdür.

Detaylı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Detaylı bir cilt bakımı işlemi için, her şeyden önce etkili bir temizlik önemlidir. Cildin bakım için hazır olmasını sağlayan temizlik işleminde cilt temizleyiciler, alkol bazlı tonikler kullanılabilir. Temizlik uygulaması öncesinde ılık bir su ile duş alınması, gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. En iyi yüz temizleme jeli ve en iyi nemlendirici önerisi ile, etkili bir bakım işlemi yapılabilir. Aşağıda, cilt bakımı için tercih edilebilecek öneriler yer alıyor:

 

• Topicrem AC Dengeleyici ve Nemlendirici krem

• Bioxcin Acnium Sebum dengeleyici ve nemlendirici krem

• Endocare Aquafoam yüz temizleyici köpük

 

Temizlik işlemi ilk adımken, sonraki aşamada cildin arındırılması önemli. Peeling işlemi, detaylı bir temizlikte cildin ölü deriden arındırılması adına tercih edilmelidir. Sonraki aşamalarda ise cildi nemlendirme, güneş koruyucu krem kullanımı, cilt maskesi kullanımı ve göz çevresi kremi gibi daha spesifik bakım ürünlerinin uygulanması mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.