x
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
C Vitamini Takviyesi Nasıl Alınmalıdır?
15.09.2022

C Vitamini Takviyesi Nasıl Alınmalıdır?

C Vitamini Takviyesi Kimlere Gerekli?

C vitamini doğal yollarla da alınabilen bir vitamin çeşididir. Fakat, günlük yaşamda çok yoğun olan ya da c vitaminini doğal yollarla tüketemeyecek olan insanlar c vitaminini besin takviyesi olarak alırlar. C vitaminini alırken ölçüyü kaçırmamak önemlidir. Gereken takviyeden fazlası vücutta yarardan çok zarar sağlamaya başlar. Bu takviye alınırken herhangi bir anormal durumda doktora başvurulmalı ve kontrol edilmelidir. Aksi takdirde, vücutta istenmeyen bir soruna yol açabilir.

C Vitamini Ne Zaman Alınmalı?

C vitamini sabah mı alınmalı akşam mı gibi pek çok soru insanların kafasında yer etmektedir. Yararlı bir vitamin olan c vitamini yanlış zamanda alındığında etkisini az ya da hiç göstermeyebilir. C vitamini için en doğru zaman aç karnına sabah yemek yemeden önce alınmasıdır. Bunun sebebi, c vitamininin aç karnına çok iyi bir şekilde emilmesidir. Fakat, günün erken saatlerinde alınamayıp da akşam saatlerine sarkacak olursa yemek yedikten 2-3 saat geçmiş olması şartıyla alınmalıdır. Burada önemli püf noktalardan bir tanesi de c vitamininin gün içerisinde sadece bir kere alınmasıdır. Günde birden fazla alınması görevini yerine getirememesine sebep olur.

Günlük Ne Kadar C Vitamini Almalıyız?

İnsanların aklında “Suda eriyen c vitamini günde kaç kez kullanılır, kapsül c vitamini günde kaç kez kullanılır” gibi çeşitli sorular bulunuyor. C vitamini alımı c vitamininin alım şekline bağlı değildir. C vitamini alımı genellikle 2 g olarak tavsiye edilir. Fakat, bu rakam doktor kontrolüyle değişebilir. Doktorun yapmış olduğu kontrollerde görünen fazla eksiklik bu rakamı yukarıya çekebilir.

 

C vitamini alan kişi takviye olarak c vitamini aldığı süre boyunca kendini dinlemelidir. Mide bulantısı, ishal gibi sorunlar ortaya çıktığında doktora gitmelidir. C vitamini doğal olarak da alınabilen bir vitamin çeşidi olduğu için takviye olarak alındığında bu değerler de göz önünde bulundurulmalıdır.

C Vitamini Faydaları Nelerdir?

C vitamini, suda eriyebilen önemli bir antioksidan çeşididir. C vitamininin pek çok faydası bulunur. Bu yüzden de vücudun ihtiyaç duyduğu bir vitamindir. C vitaminin faydalarına bakılacak olunursa şu şekildedir:

• Etkisi yüksek bir antioksidan çeşididir.

• Kan basıncını düşürmede oldukça etkili bir şekilde rol alır.

• Bağışıklık sistemini güçlendirir.

• Demir emilimine katkı sağlar.

• Yaraların iyileşmesine hızlandırır.

• Alerjisi olan kişilerin alerji düzeylerini azaltmaya yardımcı olur.

Yukarıda bahsedilen faydalar c vitaminin sadece belirli bir bölümüdür. Ayrıca, saymakla bitmeyecek derecede faydası olan c vitamininin nereden alınacağı çok önemlidir.

C vitamini Nereden Alınır?

C vitamini sıklıkla tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. C vitamini tekli ya da multivitamin formunda satın alınabilir. C vitamini nereden alınır sorusunun yanıtı ise hem güvenilir hem de uygun fiyatlı platformlar olarak verilebilir. Bu anlamda, en iyi C vitamini takviyelerini, multivitamin ve mineral takviyelerini sunan siteler içinde yer alan DermoDr olarak, uygun fiyat avantajı ile C vitamini ve diğer vitamin takviyeleri sunuyoruz. İnternete özel avantajlarla, hızlı kargo fırsatıyla siz de C vitamini takviyesi satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.