Bebekler İçin En İyi Doğal Güneş Kremi Önerileri

Bebekler İçin En İyi Doğal Güneş Kremi Önerileri

11 Mart 2022

Yetişkinler için olduğu kadar, bebeklerde de bu riske karşı güneş koruyucu ürünler kullanılmaktadır. Bebekler için en iyi güneş kremini araştırırken bilinmesi gereken ilk şey, tabii ki onların çok hassas bir cilt yapısına sahip olduğu. Bebeklerde, cilt altında yer alan koruyucu yağ hücreleri ya da çeşitli salgı bezleri tam olarak gelişmemiştir. Bundan ötürü güneşin etkileri, yetişkinlere göre bebekleri daha fazla etkiler. Bebekler için en iyi güneş kremini arıyorsanız, bu ürünlerin sahip olması gereken özelliklere bakalım.  

Bebekler için hangi güneş koruyucu kullanılmalı? 

Bebeklerin hassas cildini güneşten korumak son derece önemli. Zira güneş ışınlarına karşı bir önlem alınmadığında, bebeklern hassas cildinde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Bebekler için hangi güneş koruyucu kullanılmalı derseniz, güneş koruyucu ürünün pH değeri, bunun yanı sıra organik ve bitkisel ürün içermesi önemli. Son olarak 50 faktör güneş kremi gibi, SPF yani güneşten koruma faktör seviyesi yüksek ürünler tercih edilebilir. Bebekler için yüksek koruyuculu güneş kremi satın almak anne babaların tercihi. Bebekler için doğal güneş koruyucular olarak da bilinen organik içerikli kremler, en iyi bebek güneş kremleri içinde yer alıyor ve doğal özleri ile bebek cildi için herhangi bir zarar yaratmıyor.  

Bebekler İçin Güneş Kremi Seçimi 

Bebekler için en iyi güneş koruyucu önerilerinin başında tabii ki yüksek koruyuculu güneş kremi yer alıyor. Dolayısıyla bir ürünü incelerken, SPF koruma faktörü seviyesinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Bebek güneş kremi alırken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtına gelirsek, bahsettiğimiz gibi organik ve bitkisel özlerden elde edilmiş kremler ilk sırada. Bu ürünlerin türleri farklı olabilir, kremin yanı sıra köpük ya da sprey formunda güneş koruyucular söz konusu. Bebekler güneş kremi kullanmalı mı sorusunun yanıtı kesinlikle ‘evet’ olurken, doğal özlerden elde edilmiş ürünler en çok dikkat edilecek konulardan biri.  

 

Bebekler için kaç faktör güneş kremi seçilmeli sorusu da, anne babaların en çok merak ettiği konulardan biri. SPF yani sun protect factor ifadesi, bir güneş kreminin kaç faktör açısından cildi koruduğunu gösterir. Bebeklerde SPF seviyesinin yetişkinlere göre daha fazla olması gerektiği açık. Bebek güneş kremlerinde 50 faktör ürünler kullanılabilir. En iyi bebek güneş kremi çeşitleri içinde ilk sırada 50 SPF koruyucu kremler gelirken, güneş kremi seçiminde 15 faktör, 30 faktör seçimi de yapılıyor. Ancak 15 faktör gibi ürünler, zararlı UV ışınlarının ortalama yüzde 93’üne karşı koruma sağlar. Bu anlamda 30 ve 50 faktörlü kremler bebekler için önerilebilir. 

Bebek Güneş Kreminin pH Değeri Kaç Olmalı? 

Bebeklerde güneş kremi ne zaman kullanılmalı diyenler için, bu sorunun yanıtı tüm güneş koruyucu ürünlerde olduğu gibi, genellikle güneşe çıkmadan 30 dakika öncesidir. Bunun nedeni, cilde güneş ışınları ulaşmadan önce kremin emilmesi ve koruma kalkanını etkin hale getirmesidir. Bebeklerde güneş kremi seçiminde, diğer bir önemli kriter olan pH seviyesi de dikkat edilecek bir konu. Bebekler için kullanılan güneş koruyucularda, pH seviyesinin 5.5 olması önemlidir. Klinik testlerden başarılı bir şekilde geçmiş olan bu koruyucu ürünler, bebeklerin güneşten etkilenmemesini sağlar. 

Bebek Güneş Kremi Fiyatları ve Markaları 

Bebek güneş kremi fiyatları, ürünün içeriğinin ve markasının yanı sıra boyutuna ve formuna göre değişebilir. Bebek güneş koruyucularda krem, sprey, losyon gibi farklı ürünler markalar tarafından sunuluyor. İndirimli güneş kremi arıyorsanız, DermoDr’de güvenilir markaların en kaliteli ürünlerini keşfedebilirsiniz. En iyi bebek güneş kremi markaları arasında Mustela, Vichy, Eau Thermale Avene, La Roche Posay yer alıyor. Bununla birlikte Solante ve Bioderma da, bebek güneş kremleri ile anne babalar tarafından en çok tercih edilen markalardan.   

DermoDr Blog
Hamilelikte Güneş Kremi Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Hamilelik sırasında, anne adayları kendilerini birçok yönden kısıtlamak zorundadır: Alkol, sigara, bazı besin maddeleri ve fazla fiziksel aktivite gibi.
Güneş Kreminde İki Parmak Kuralı Nedir?
Güneş kremlerinde bulunan SPF değerinden faydalanabilmek için en iyi güneş kremi uygulama şeklinin iki parmak kuralı olduğu söylenmektedir.
Güneş Kremi Üzerine Makyaj Yapılır mı?
Güneş kremi, yaz aylarında güneşin UV ışınlarına karşı korunmak için en önemli bakım ürünlerinden biri. Cildimiz hassas bir tabakaya sahip ve güneşin...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.