x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Bebek Bezi Seçiminde Dikkat Etmen Gereken 7 Nokta
31.03.2023

Bebek Bezi Seçiminde Dikkat Etmen Gereken 7 Nokta

Bebek bezi seçmek rekabet eden çeşitli markalarla kafa karıştırıcı olabilir. Gördüğünüz ilk ürünü almak isteyebilirsiniz ancak küçük çocuğunuzun cildi için doğru seçim yapamayabilirsiniz. Peki bir ebeveyn bebek bezinde ne aramalıdır?

Bebek bezi seçimi her zaman dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu yazımızda sizlere bebek bezi seçiminde dikkat etmen gereken 7 nokta nedir bunu açıklayacağız. Gelin bebek bezi nasıl seçilir birlikte bakalım.

1. Marka

Bu, diğer tüm kriterlerin ilki ve en önemlisidir. Uzun zamandır bebek bezi imalat işinde olan tanınmış markalar yerel, duyulmamış olan markalar yerine tercih edilmelidir. Bu firmalar yeterli uzmanlığa sahiptir ve daha yeni ve daha iyi özellikler bulmak için arge çalışmaları yaparlar.

2. Bebek Bezi Özellikleri

Markaları kafanızda belirledikten sonra bezin özelliklerine bakmalısınız;

İyi emicilik

Bebek bezi, sızıntı şikayeti olmadan çok fazla çiş ve kaka emme potansiyeline sahip olmalıdır. Sızdıran bir bebek bezi, bebeğin her zaman cildinin ıslak ve nemli olmasına yol açar.

Islaklık Gösterge Hatları

Kaliteli markalar ıslaklık gösterge çizgilerine sahip bebek bezleri tasarlıyor. Göstergeler bebek bezi tamamen kirlendiğinde sararmaya başlayan mavi çizgilerdir. Annelerin bebek bezinin ıslaklığını kontrol etmelerine ve hemen değiştirmelerine yardımcı olduğu için çok kullanışlı bir özelliktir.

Yumuşaklık ve Nefes Alabilirlik

Bebeklerin cildi hassastır ve bunun için bebek bezinin malzemesine de dikkat etmeniz. Bebek bezinin yumuşak ve nefes alabilen ham maddelere sahip olması önemlidir. Mümkünse bezin doğal içeriğe sahip olması önemlidir.

Esneklik ve Uyum

Bebek bezinde dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri de esnekliği olmasıdır. Ciltte herhangi bir kırışıklık ve iz bırakmadan çocuğunuza rahatça oturacak kadar esneklik sağlamalıdır.

3. Bebek Boyutu veya Ağırlığı

Bebek bezi boyutları bebeklerin kilolarına göre numaralandırılır. Bu nedenle bebek bezi satın alacaksanız bebeğinizin ağırlığına bakmanız lazım. 2-3 ayda bir bebek bezinizin numarası değişiklik gösterecektir. Bu yüzden tek bir bedende stok yapmak yanlış bir davranış olacaktır. Bebeğiniz bez sıkıysa artık diğer beze geçiş yapabilirsiniz.  Aya göre bebek bezi seçimi bu noktada dikkat edilmesi gereken özelliktir.

4. Kaka Yapma Alışkanlıkları

Tüm bebekler birbirinden başkadır.  Bun edenle çiş ve kaka yapma alışkanlıkları da farklıdır. Bebeğiniz gün boyunca sık sık bezini kirletecektir. Bu nedenle dayanıklı ve oldukça emici bir bebek bezi tercih etmenizi öneriyoruz. Beslenme ve cinsiyet alışkanlıklarda belirleyici olabilir. Bu nedenle cinsiyete göre bebek bezi seçimi de yapabilirsiniz.

5.  Bütçe

Bebeğinizin bez kirletme alışkanlıklarını bildiğinizde bir ay içinde kaç bebek bezine ihtiyacınız olacağını ve harcayacağınız miktarı kolayca kabaca tahmin edebilirsiniz. Yüksek bir fiyat her zaman mükemmel kalite sağlamaz. Bu nedenle fiyattan ziyade bezin özelliklerine odaklanmalısınız. İki veya üç bebek bezi markasının en küçük paketlerini tercih ederek karar vermede denemeler yapabilirsiniz. Böylece doğru bezi daha kısa sürede bulabilirsiniz.

6. Cilt Hassasiyeti

Bebeğinizin hassas bir cildi varsa bu durum sizi endişelendirebilir. Bu nedenle cilt dostu, doğal içeriğe sahip bir bebek bezi satın alabilirsiniz.

7. Pratiklik

Yeni doğmuş bir bebeğe bakmak uykusuz geceler geçirmenize yol açar. Özellikle bebek bakmak yeni ebeveynler için zorlu bir süreçtir. Böyle bir durumda tek kullanımlık bebek bezleri her zaman hijyenik ve pratik olacaktır. Özellikle bebeğiniz küçükse pratik ürünler daha iyi olacaktır. Yaşa göre bebek bezi seçimi yaparken pratik ürünleri küçük yaşlarda dikkate alabilirsiniz.

Doğru bebek bezini seçmeniz anne baba olarak en önemli kararlar arasında olmaktadır. Listemizde sizin için birçok bebek bezi sunuyoruz. Artık ne alacağınızı bildiğinize göre gelin ürünlerimizi inceleyin.

Sleppy, Molfix, Baby Turco, Bebem Natural  ve Canped gibi en kaliteli markalara ait bebek bezleri Dermodr kategorilerinde sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.