x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Bebek Bezi Nasıl Bağlanır? En İyi Bebek Bezi Bağlama Yöntemleri
09.02.2023

Bebek Bezi Nasıl Bağlanır? En İyi Bebek Bezi Bağlama Yöntemleri

Her aile bebekleri için en iyiyi düşünür. Bebek bezi bebeğin cildine sürekli temas ettiği için, en seçici olunması gereken konulardan biri. Doğru seçilmeyen bir bez bebeğinizin hareketlerini kısıtlayabilir, rahatsızlık verebilir, uyku sorunlarına yol açabilir, tahrişe sebep olabilir, bakteri üremesine yol açabilir. Bu ve çok daha büyük sorunların önüne geçmek için doğru bebek bezini seçtiğinize emin olmalısınız. Doğru bezi seçmek de her zaman yeterli değil. Doğru bağlama yöntemlerini uygulamak da çok önemli. Bez ne kadar kaliteli olursa olsun doğru bağlanmayan bez birçok sorunu beraberinde getirir.

Kolay Bebek Bezi Bağlama Yöntemi

Yeni doğan bebekler söz konusu olduğunda aileler biraz acemi olabiliyor. Bu acemilik de ortaya korku olarak çıkıyor. Fakat bu konuda korkmanıza gerek yok çünkü bebek bezi bağlamanın kolay yöntemleri var. İlk olarak bebek bezini değiştirme esnasında ihtiyaç duyacağınız bez, pişik kremi ya da bebek yağı, kuru bez, yedek bebek kıyafeti, alt değiştirme pedi ve bebeğinizin cildine uygun pH’a sahip bir ıslak mendili yakınınıza koymalısınız. Ardından bebek alt açma pedini uygun bir yere serip bebeğinizi nazikçe buraya yatırmalısınız.

Kirli bezi bantlarından dikkatlice açarak bebeğinizin bacaklarını havaya kaldırmalısınız. Ardından bezi dikkatlice toplayıp, bebeğinizin cildine uygun ıslak mendille temizleme işlemi yapmalı ardından cildi ıslak bırakmamak için kuru bir bezle kurulamalısınız. Bebeğinizin bacakları hala havadayken, temiz bezi açıp kaydırarak bebeğin altına uygun konumuna getirmelisiniz. Burada bahsedilen uygun konum, bezin arkada kalacak kısmın bebeğin beline gelmesi.

Bezin ön kısmını bebeğin bacaklarının arasından geçirerek bebeğin bacaklarını geri yatağa koyabilirsiniz. Ardından bezin ön kısmını düzgünce düzeltip arka kısmıyla hizalamalı, yan kısımlardaki bantları bağlayıp sabitlemelisiniz. Bezi kapatmadan önce kullanıyorsanız pudra ya da bebeğin cildini nemlendirmek ve pişik önlemek için kremleri ya da bebek yağını sürebilirsiniz.

Bebek Bezi Bağlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin sağlığı için dikkat etmeniz gereken en önemli şey hijyen. Bu sebeple bebeğin altını değiştirmeden önce ortamın temiz olmasına dikkat etmeli, ellerinizi yıkamalı ve bebeğin altını da dikkatli temizlemelisiniz. Ayrıca bezi bağladıktan sonra da elinizi temizlemelisiniz.

Bebeğiniz alt değiştirme esnasında tamamen düz bir zeminde yatıyor olmalı. Mümkünse kalın yastıklar kullanmayın. Bu bebeğinizin boynunu ağrıtabilir. Ayrıca bebeğin bacaklarını havaya kaldırırken nazik olmalı ve uygun miktarda kaldırmalısınız. Bununla beraber bebeğin altı değişirken ortam tamamen güvenlikli olmalı. Özellikle yatakta dönebilen bebekler için tehlikeli ortamlardan kaçınılmalı, bebek asla yalnız bırakılmamalı.

Eğer bezinizin üzerinde ıslaklık göstergesi varsa bunun ön tarafta olmasına dikkat etmelisiniz. Bezin yan tarafındaki bantları gevşek bağlamamalı ama bebeği de sıkmamalısınız. Kız bebeklerinizin temizliğini ön taraftan başlayarak yapmalısınız. Bazı bebekler alt değiştirme esnasında çok fazla huysuzlanabiliyor. Bunun önüne geçmek için siz alt değiştirirken bebeğinizin oyalanabileceği uygun yapıda oyuncaklardan yararlanabilirsiniz.

Bez Numarasının Büyütülmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Bebeğiniz çok hızlı büyür. Bazen bu büyümeyi takip etmek aileler için zor olabiliyor. Aşağıdaki maddelere dikkat ederek bebek bezinizin bir ya da iki boy daha büyümesi gerektiğinden emin olabilirsiniz.

  • Bebek bezi normalde yapmıyorken pişik oluşumuna neden olmaya başladıysa,
  • Bebeğiniz sürekli rahatsız oluyorsa,
  • Bez bebeğinizin poposunu tam anlamıyla kapatmıyor, bel ve ön taraf hizası korunmuyorsa,
  • Yan taraftaki bel bantları olması gereken yerlere gelmiyorsa,
  • Bezi değiştirirken bebeğin kalçasında ve belinde kırmızılıklar varsa,
  • Bez ve bebeğin beli arasına iki parmağınız rahatça girmiyorsa bebek bezi numarasını büyütmelisiniz.
Çok Satanlar
Seçilenleri Karşılaştır
Karşılaştır
Blog Son Eklenenler
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 
21 Mayıs
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 

Pişik; bebeklerde ciltte kızarıklık, tahriş ve kabarcıkların oluştuğu bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle bebeklerin bez bölgesinde görülür. 

SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?
20 Haziran
SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?

Güneş koruma faktörü (SPF), güneşe maruz kalmamızı sağlıklı bir şekilde yönetmek için önemli bir konu. Güneş kremi nasıl seçilir konusu, cildimizin ihtiyaçlarına uygun olarak yapılmalı.  

100 SPF Ne Anlama Gelir?
20 Haziran
100 SPF Ne Anlama Gelir?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cildin sağlığı için önemli bir adım. Bu konuda en çok duyulan terimlerden biri "SPF"dir. SPF, "Sun Protection Factor" kelimesinin kısaltmasıdır ve güneş kremi ürünlerinin koruma faktörünü ifade eder.

Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?
20 Haziran
Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?

Bioderma güneş kremi lekeli ciltler için etkili bir çözüm sunan ve lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan özel bir formül içeriyor.

Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?
20 Haziran
Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?

Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildimizi korumak için güneş kremleri vazgeçilmez bir ürün haline geldi. Ancak cildimize uygun en iyi güneş kremi faktörünü seçerken doğru dengeyi bulmak önemli.

Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?
20 Haziran
Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

Güneşin sıcak ışıkları ve açık havada geçirilen keyifli zamanlar, çocuklar için unutulmaz anılar yaratır. Ancak güneşin zararlı etkilerine karşı doğru önlemleri almak da büyük bir önem taşır.

Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?
20 Haziran
Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve lekeli ciltler için en iyi çözümü bulmak herkesin ortak arzusu. Lekeler, güneşin UV ışınlarına maruz kaldığımızda cildimizde oluşan pigmentasyon değişiklikleri olarak kendini gösterir.  

Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?
20 Haziran
Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?

Solante Pigmenta, lekelerin giderilmesine yardımcı olan etkili bir güneş kremi. Bu yenilikçi ürün, güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalan cildi korurken aynı zamanda cilt tonunu eşitleyerek lekelerin azalmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.