x
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • 600₺ Üzeri Kargo Ücretsiz
  • İyi Ürün, Uygun Fiyat, Hızlı Teslimat !
  • %100 Orjinal Ürün Güvencesi
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Bebeğin İlk İhtiyaçları: Olmazsa Olmaz Bebek Ürünleri Nelerdir?
15.11.2021

Bebeğin İlk İhtiyaçları: Olmazsa Olmaz Bebek Ürünleri Nelerdir?

Bir bebek dünyaya getireceğinizi öğrendiğiniz an, dünyanın en eşsiz mutluluğunu yaşarsınız. Bununla birlikte, dünyaya gözlerini açan bir bebeğin ilk ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde tamamlama telaşı da, hem tatlı hem de heyecanlı bir süreç. Bebek ihtiyaç listesi, hamilelik döneminde oluşturulan ve belli süreçlerde adım adım tamamlanan bir liste. Hem anne, hem de bebek için doğum öncesi, hastane çıkışı ihtiyaç duyulanlar, buna ek olarak bebeğin 0-1 yaş ve 1 yaş sonrası ihtiyaçları iyi bir şekilde planlanmalı. Bebeğin ve annenin ihtiyaçları, bebek ihtiyaç listesinde dönemsel olarak ayrılır. Bebeğin ilk ihtiyaçlarını doğum öncesi, doğum sonrası (hastane çıkışı) ya da 0-1 yaş ile, 1 yaş sonrası şeklinde kategorize edilebilir.

Doğuma hazırlık: Hamilelik döneminde bebeğin ihtiyaçları nelerdir

Hamilelik haberini genellikle gebeliğin 2. ayı içerisinde alırız ve o andan itibaren adım adım bu ihtiyaçları karşılamamız gerekiyor. Doğum hazırlık ihtiyaçlarında, ilk birkaç ay içinde hamileliğe odaklı olarak çatlak kremi ve hamile destek yastığı gibi ürünler alınabilir. Bunun ardından bebek odası için mobilyalar, bebek banyosu gereçleri, beslenme araçları sıralanır. Hastane çıkışı için bebek seti, bebeklerin dinlenmesi ve aktivitesi için ana kucağı tarzı ihtiyaçlar bu dönemde alınabilir. Ancak doğum öncesi bebek ihtiyaç listesinde en üst sıralarda bebek bezi geliyor.

Bebek bezleri, hassas bir cilt yapısına sahip olan bebeklerde cildin kuru kalması için özel içeriğe sahip ürünlerdir. Bebeğin cildine temas etmeyen yapılar barındıran özel bebek bezleri, dönemsel olarak tercih edilmekte. Yenidoğan bebek bezleri, 0-1 yaş bebek bezleri ve 1 yaş üstü bebekler için bebek bezleri, farklı ebat ve özelliklere sahip olabilir. İçerdiği yapı ile bebek bezleri, bebeklerin cildinin ideal nem oranında kalmasını sağlar ve en önemli ihtiyaçlardan biridir. Uygun fiyatlı bebek bezini, doğum öncesinde  toplu bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hastane çıkışı: Doğum sonrasında anne ve bebeğin ihtiyaçları

Doğum gerçekleştikten sonra, artık anne-babaları daha yoğun bir mesai bekler. Bununla birlikte, bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve bakımlı olması için, doğum sonrası için gerekli birçok gereç mevcut. Anneler için hastane çıkışı bebek ihtiyaç listesi içinde emzirme ile ilgili ürünler ağırlıklı olarak yer alır. Emzirme sütyeni ve atleti, göğüs pedi, göğüs kalkanı ve göğüs ucu kremi bunların içinde yer alıyor. Bebekler içinse, hastane çıkışı için çıkış seti tercih ediliyor. Buna ek olarak pişik kremi, emzirme yastığı, yelek, alt değiştirme örtüsü, body ya da zıbınlar da bu sürecin olmazsa olmazlarından.

Bebeğin ilk ihtiyaçlarının olmazsa olmazı: Mamalar

Bebeğinizin ilk aylarında, büyüme ve gelişme sürecini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi adına mamalar çok önemli. Bebeklerde 0-1 yaş ve sonrası için, beslenme ile sağlık & bakım gereçlerinin eksiksiz olması gerekiyor. İlk 6 ay yalnızca anne sütü ile beslenen ve su dahi tüketmeyen bebekler, zaman içinde mamaya geçer ve sağlıklı bir şekilde büyüme sürdürürler.

Bebek ihtiyaç listesinde, beslenme konusunda ek gıdaya geçiş sürecinde buharlı pişirici, alıştırma bardağı, bebek bisküvisi ve kavanoz mama çeşitlerini alabilirsiniz. Buna ek olarak, bebek mama tabağı ve kaşığı, alıştırma bardağı da önemlidir. Bebek mamaları, ek gıda olarak da adlandırılıyor ve anne sütü ile beslenmenin akabinde doktor tavsiyesi ile bebeklerin beslenmesinde geçiş yapılıyor. Katkı maddesi içermeyen sağlıklı bileşenlerden oluşan bebek mamaları, meyve ve sebze içeriklerine ek olarak çeşitli tahılları da barındırabiliyor. Bebek ihtiyaç listesinin en üst sıralarında yer alan mamalarla, bebekler sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürüyor.

Çok Satanlar
Seçilenleri Karşılaştır
Karşılaştır
Blog Son Eklenenler
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 
21 Mayıs
Bebeklerde Pişik Neden Olur? Belirtileri Nelerdir? 

Pişik; bebeklerde ciltte kızarıklık, tahriş ve kabarcıkların oluştuğu bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle bebeklerin bez bölgesinde görülür. 

SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?
20 Haziran
SPF (Güneş Koruma Faktörü) Neye Göre Seçilir?

Güneş koruma faktörü (SPF), güneşe maruz kalmamızı sağlıklı bir şekilde yönetmek için önemli bir konu. Güneş kremi nasıl seçilir konusu, cildimizin ihtiyaçlarına uygun olarak yapılmalı.  

100 SPF Ne Anlama Gelir?
20 Haziran
100 SPF Ne Anlama Gelir?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, cildin sağlığı için önemli bir adım. Bu konuda en çok duyulan terimlerden biri "SPF"dir. SPF, "Sun Protection Factor" kelimesinin kısaltmasıdır ve güneş kremi ürünlerinin koruma faktörünü ifade eder.

Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?
20 Haziran
Bioderma Güneş Kremi Lekeleri Yok Eder Mi?

Bioderma güneş kremi lekeli ciltler için etkili bir çözüm sunan ve lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan özel bir formül içeriyor.

Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?
20 Haziran
Cildimize Uygun En İyi Güneş Kremi Kaç Faktör Olmalı?

Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı cildimizi korumak için güneş kremleri vazgeçilmez bir ürün haline geldi. Ancak cildimize uygun en iyi güneş kremi faktörünü seçerken doğru dengeyi bulmak önemli.

Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?
20 Haziran
Çocuklarda Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

Güneşin sıcak ışıkları ve açık havada geçirilen keyifli zamanlar, çocuklar için unutulmaz anılar yaratır. Ancak güneşin zararlı etkilerine karşı doğru önlemleri almak da büyük bir önem taşır.

Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?
20 Haziran
Lekeli Cilt İçin Hangi Güneş Kremi?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve lekeli ciltler için en iyi çözümü bulmak herkesin ortak arzusu. Lekeler, güneşin UV ışınlarına maruz kaldığımızda cildimizde oluşan pigmentasyon değişiklikleri olarak kendini gösterir.  

Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?
20 Haziran
Solante Pigmenta Lekeleri Giderir Mi?

Solante Pigmenta, lekelerin giderilmesine yardımcı olan etkili bir güneş kremi. Bu yenilikçi ürün, güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalan cildi korurken aynı zamanda cilt tonunu eşitleyerek lekelerin azalmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.