x
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
  • 500 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Alışveriş Sepetim
Bebeğin İlk İhtiyaçları: Olmazsa Olmaz Bebek Ürünleri Nelerdir?
15.11.2021

Bebeğin İlk İhtiyaçları: Olmazsa Olmaz Bebek Ürünleri Nelerdir?

Bir bebek dünyaya getireceğinizi öğrendiğiniz an, dünyanın en eşsiz mutluluğunu yaşarsınız. Bununla birlikte, dünyaya gözlerini açan bir bebeğin ilk ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde tamamlama telaşı da, hem tatlı hem de heyecanlı bir süreç. Bebek ihtiyaç listesi, hamilelik döneminde oluşturulan ve belli süreçlerde adım adım tamamlanan bir liste. Hem anne, hem de bebek için doğum öncesi, hastane çıkışı ihtiyaç duyulanlar, buna ek olarak bebeğin 0-1 yaş ve 1 yaş sonrası ihtiyaçları iyi bir şekilde planlanmalı. Bebeğin ve annenin ihtiyaçları, bebek ihtiyaç listesinde dönemsel olarak ayrılır. Bebeğin ilk ihtiyaçlarını doğum öncesi, doğum sonrası (hastane çıkışı) ya da 0-1 yaş ile, 1 yaş sonrası şeklinde kategorize edilebilir.

Doğuma hazırlık: Hamilelik döneminde bebeğin ihtiyaçları nelerdir

Hamilelik haberini genellikle gebeliğin 2. ayı içerisinde alırız ve o andan itibaren adım adım bu ihtiyaçları karşılamamız gerekiyor. Doğum hazırlık ihtiyaçlarında, ilk birkaç ay içinde hamileliğe odaklı olarak çatlak kremi ve hamile destek yastığı gibi ürünler alınabilir. Bunun ardından bebek odası için mobilyalar, bebek banyosu gereçleri, beslenme araçları sıralanır. Hastane çıkışı için bebek seti, bebeklerin dinlenmesi ve aktivitesi için ana kucağı tarzı ihtiyaçlar bu dönemde alınabilir. Ancak doğum öncesi bebek ihtiyaç listesinde en üst sıralarda bebek bezi geliyor.

Bebek bezleri, hassas bir cilt yapısına sahip olan bebeklerde cildin kuru kalması için özel içeriğe sahip ürünlerdir. Bebeğin cildine temas etmeyen yapılar barındıran özel bebek bezleri, dönemsel olarak tercih edilmekte. Yenidoğan bebek bezleri, 0-1 yaş bebek bezleri ve 1 yaş üstü bebekler için bebek bezleri, farklı ebat ve özelliklere sahip olabilir. İçerdiği yapı ile bebek bezleri, bebeklerin cildinin ideal nem oranında kalmasını sağlar ve en önemli ihtiyaçlardan biridir. Uygun fiyatlı bebek bezini, doğum öncesinde  toplu bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hastane çıkışı: Doğum sonrasında anne ve bebeğin ihtiyaçları

Doğum gerçekleştikten sonra, artık anne-babaları daha yoğun bir mesai bekler. Bununla birlikte, bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve bakımlı olması için, doğum sonrası için gerekli birçok gereç mevcut. Anneler için hastane çıkışı bebek ihtiyaç listesi içinde emzirme ile ilgili ürünler ağırlıklı olarak yer alır. Emzirme sütyeni ve atleti, göğüs pedi, göğüs kalkanı ve göğüs ucu kremi bunların içinde yer alıyor. Bebekler içinse, hastane çıkışı için çıkış seti tercih ediliyor. Buna ek olarak pişik kremi, emzirme yastığı, yelek, alt değiştirme örtüsü, body ya da zıbınlar da bu sürecin olmazsa olmazlarından.

Bebeğin ilk ihtiyaçlarının olmazsa olmazı: Mamalar

Bebeğinizin ilk aylarında, büyüme ve gelişme sürecini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi adına mamalar çok önemli. Bebeklerde 0-1 yaş ve sonrası için, beslenme ile sağlık & bakım gereçlerinin eksiksiz olması gerekiyor. İlk 6 ay yalnızca anne sütü ile beslenen ve su dahi tüketmeyen bebekler, zaman içinde mamaya geçer ve sağlıklı bir şekilde büyüme sürdürürler.

Bebek ihtiyaç listesinde, beslenme konusunda ek gıdaya geçiş sürecinde buharlı pişirici, alıştırma bardağı, bebek bisküvisi ve kavanoz mama çeşitlerini alabilirsiniz. Buna ek olarak, bebek mama tabağı ve kaşığı, alıştırma bardağı da önemlidir. Bebek mamaları, ek gıda olarak da adlandırılıyor ve anne sütü ile beslenmenin akabinde doktor tavsiyesi ile bebeklerin beslenmesinde geçiş yapılıyor. Katkı maddesi içermeyen sağlıklı bileşenlerden oluşan bebek mamaları, meyve ve sebze içeriklerine ek olarak çeşitli tahılları da barındırabiliyor. Bebek ihtiyaç listesinin en üst sıralarında yer alan mamalarla, bebekler sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürüyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.