Bebek Losyonu

Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Bebek Losyonu

Bebeklerin ince ve hassas cilt yapısı, oldukça narindir ve bu nedenle mikrop gibi dış etkilere de açıktır. Özellikle yenidoğan bebeklerde hassas cilt yapısını korumak adına vücut bakım ürünlerinin kullanılması önemlidir ve birçok anne baba, bebek losyonu ürünlerini tercih ediyor. Bebek vücut kremi ya da bebek losyonu olarak ifade edilen bu bakım ürünlerinde özellikle, yenidoğan bebeklerde ilk birkaç hafta kullanım önemlidir. Zira bebeklerin cildinin havanın etkilerine alışması birkaç hafta alabilmektedir. Bu süreçte bebeklerin cildinde kuruma ya da soyulma olabilir. Anne babalar, bebeklerinin ilk haftalarında böyle sorunlar yaşamaması adına bebek kremi kullanıyor ve bebeğin hassas nemli cilt yapısını korumayı tercih ediyor. 

Bebek kremi ya da losyonu kullanmanın faydaları nelerdir? 

Bebeklerin cilt yapısı bahsettiğimiz gibi oldukça hassastır ve dünyanın koşullarına yeni adapte olan bir yapıda olduğu için, adaptasyon zaman alabilmektedir. Bebek losyonu ya da bebek kremlerinin bu dönemde faydaları saymakla bitmez. Anne babaların, bebeklerinde en çok dikkat ettiği konuların içinde gelen cildin tahriş olması riskine karşı bebek kremleri oldukça etkilidir. Yalnızca bununla sınırlı kalmayan bebek bakım ürünleri, aynı zamanda pişiğe karşı da etkilidir.  

Bebek losyonlarının avantajları arasında kuru cildin nemlendirilmesi de yer alıyor. Bebekler için özel geliştirilmiş, herhangi bir alerjen madde içermeyen ve cilt sağlığı açısından güvenli, dermatolojik testlerden geçmiş bebek kremleri, bebeklerin cildinde ipeksi bir yumuşaklığın oluşmasını sağlar. Bu da, ilk dönemlerinde huzursuz olabilen ve sıklıkla ağlayabilen bebeklerin daha mutlu olmasını ve pozitif ruh haline bürünmesini sağlar.  

Bebek kremlerinin diğer bir önemli kullanım alanı da, bebeklerin altını değiştirirken kullanılabilmesi. Yenidoğan bebekler, bezlerine tuvaletlerini yaptıklarında ağlar ve huzursuzluğunu gösterir. Bu süreçte zaman kaybetmeden bezin değişmesi önemlidir. Bebeklerin altını açtıktan sonra bebek kremlerini kullanabilirsiniz. Bebek losyonu ya da kreminin uygulanması, temizliğin yanı sıra aynı zamanda cildi nemlendirme ve pişiğe karşı önlem anlamına da gelir.  

Bebek losyonlarının diğer bir kullanım alanı da bebeklere masaj yapılmasıdır. Yenidoğan bebekler, ilk dönemlerinde kendilerine masaj yapılmasından çok hoşlanır. Bebeklere masaj yaparken, küçük ve dairesel hareketlerle, bebek losyonu ya da kremini uygulayabilirsiniz. Bu esnada bebekler, ciltte istenen yumuşak formu yakalamış olur. Bebeklerin cildinin nefes alabilmesi ve sağlıklı olabilmesi adına, ciltteki kirlerin ve yağların temizlenmesi noktasında bebek losyonları etkili olacaktır.  

Bebek losyonu seçerken nelere dikkat edilmeli? 

Cilt yapısı olarak yetişkinlerle bebekler farklı özellikler sunar. Bu anlamda bebekler için özel geliştirilmiş, onların nemli cilt yapısına uygun ürünlerin yer aldığı bebek ürünleri seçilmelidir. Bebekler için aldığınız tüm ürünlerde herhangi bir koruyucu ya da paraben gibi olumsuz bileşenler içeren ürünleri asla kullanmamalısınız. Ağırlıklı olarak bitkisel özlerden oluşan ve doğanın mucizevi faydalarını sunan krem ve losyonlar tercih edilebilir. Bebek losyonlarında, içeriği mineral ve vitamin bakımından zengin ürünler kullanabilirsiniz. Bu durum bebeğin cildinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Tabii ki en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de, alerjen etki içermemesidir. Eskiye nazaran günümüzde birçok bebek alerjiye sahip olabiliyor. Bu duruma karşı, alerjik etkisi olmayan bebek losyonlarını kullanabilirsiniz. 

Bebek kremi markaları ve fiyatları 

Bebeklerimiz için bir bakım ürünü tercih ederken her zaman en iyisini istiyoruz. Aralarında Mustela kremin de yer aldığı bebek kremi ve losyonu seçenekleri içinde, günümüzde en çok tercih edilen markalar baby me, Uni Baby, Bepanthol, Nivea, Bübchen, Penaten, Dove ve Johnsons Baby yer alıyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı bebek losyonu, kremi ve diğer bakım ürünlerinin yer aldığı sitemizde en uygun fiyatlı bebek bakım ürünlerini bulmak için, fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. DermoDr güvencesi, uygun fiyat avantajı ve hızlı kargo fırsatı ile ihtiyacınız olan bebek bakım ürününü hemen satın alın, adresinize gelsin. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.