Yağlı Ciltler

Toplam 35 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 35 ürün görüntüleniyor.

Yağlı Ciltler

Yağlı ciltler için geliştirilmiş bakım ürünleri, kendine özel yapısı nedeniyle diğer cilt tiplerine göre farklı ve rutin bir bakıma ihtiyaç duyar. Yağlı ciltler, normal ciltlerle karşılaştırılsa da bölgesel yağlanmalardan ziyade, yağlı ciltlerde cildin genelinde daha ön planda bir yağlanma söz konusudur ve bu yağlanma, parlamaya döner. Yağlı cilt, genel olarak ilerleyen yaşla birlikte azalır, gençlerde ise yaygındır. Bunun nedeni ise yağlanmaya neden olan sebum adlı maddenin genç yaşlarda daha çok salgılanmasıdır. Yağlı ciltler için geliştirilmiş nemlendirici ve diğer bakım ürünleri, sebum adlı, yağlanmaya neden olan maddenin salgılanmasını dengeler. Yağlı cilt bakımında tercih ettiğiniz ürünlerle, ciltte yağlanmanın yolunu açan salgı azaldığı için, cilt gözeneklerindeki yağlanmalar, kalıntılar azalır ve gözenekler temizlenir.

La Roche Posay Effaclar Duo Unifiant

Yağlı ciltlerin özellikleri

Yağlı ciltler, bahsettiğimiz gibi sebum salgısı nedeniyle, ortaya çıkar, bu salgının amacı ciltte yumuşaklık yaratmasıdır. Normal düzeyde salgılandığında sebum, cildin istenen elastik formunda olmasını sağlar. Bununla birlikte aşırı salgı olduğunda, madde cildin dışına çıkar. Yağlı ciltler, bu katman nedeniyle çeşitli kokulara ve istenmeyen bir görüntüye yol açabilir. Genel olarak yağlı ciltlerin özellikleri şu şekildedir:

  • Yağlı ciltlere sahip kişilerde lokal değil, genel bir yağlanma vardır ve bu cildin tamamında görünür. Yağlı ciltlere sahip insanlarda cilt gözenekleri daha açıktır.
  • Zaman içinde ciltte biriken yağ ve kir, sivilce, siyah nokta gibi durumlara yol açabilir. Akne gibi sorunlar yaşanabilir, cilde ağır bir makyaj uygulandığında fondöten çıkabilir.
  • Bununla birlikte yağlı ciltlere sahip kişilerde, kuru ciltli kişilere karşın yaşlılık belirtileri daha az yaygındır.

Yağlı Cilt için Nemlendirici

Yağlı ciltler için bakım önerileri

Yağlı bir cilde sahipseniz ve cildinizi, bakım ürünleri ile korumak, yağ dengesini sağlamak istiyorsanız yapmanız  gereken ideal bir bakım rutini uygulamak. Yağlı cilt bakımında bilinmesi gerekenler temizleme ve diğer bakım uygulamalarıdır.

Yağlı ciltler için temizleme

Cilt bakımında en ilk aşama her zaman temizlikdir. Yağlı ciltlerde, cildin yüzeyinde karşımıza çıkan yağ tabakası daha ciddi bir hal aldığından cilt temizliğini uygun bir şekilde yapmak önemli. Cildin doğru ve düzenli bir şekilde temizlenmesi, daha taze ve ferah, temiz bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Yağlı ciltler için temizleme jeli ve köpüğü konusunda doğru tercihte bulunmalısınız.

Makyaj yapan biriyseniz, cilt temizliğini aksatmadan yapmalısınız. Cilt temizlemenin amacı ciltteki kir ve yağı atmak, gözenekleri açmaktır. Bununla birlikte yüz temizleyici ürünleri kullanma dışında, cildi derinlemesine temizleme ve sıkılaştırma için tercih edilecek ürünlerden biri tonik. İçeriğinde, cilt temizleme için etkili bileşenler yer alan tonikler antiseptik losyon olarak da geçer. Yağlı cilt için temizleyici ürünlerinde alkollü ürünler önerilir. Yağlı cilt için tonik seçenekleriyle cildinizi temizleyebilir ve sıkılaştırabilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Nemlendirici Krem

Yağlı ciltler için nemlendirici

Cilt sağlığı için en önemli konuların başında nem düzeyini korumak geliyor. Yağlı ciltler için üretilen nemlendirici ürünler farklı formlarda olabilir, bunların içinde krem, serum ya da jel gibi formlar karşımıza çıkabilir. Nemlendirici ürünlerin özelliği, yağın düşük oranda olmasıdır. Mineral, vitamin ve nem bakımından uygun formüle edilmiş ürünlerle cildinizi daha nemli, ferah hissedebilirsiniz. Yağlı cilt bakım ürünlerinde göz çevresi gibi özel bölgelerde ise, ince ve yaşlılık belirtilerini daha çok gösteren yerler için geliştirilmiş göz çevresi bakım kremlerini kullanabilirsiniz.

Yağlı ciltler için maske ve peeling ürünleri

Cilt bakımında günlük uygulamalar, cilt temizliği, nemlendirme aşamalarından oluşuyor. Bununla birlikte cildinize ekstra bir bakım uygulamak istiyorsanız, tercih edeceğiniz ürünler peeling (soyucu) ve yüz maskeleri olacaktır. Cilt bakımında en çok tercih edilen ürünler içinde yer alan peeling ve maskeler, cildin kendini yenileme sürecini destekler. Cildimiz genel olarak kendisini sürekli yeniler ve bu yenileme sürecinde ölü hücreler en dış katmanda birikir. Bu ölü deri katmanları alınmadığında ise gözeneklerde ve ciltte sorun yaşanabilir. Peeling ürünlerin kullanım amacı bu ölü derileri almak ve cilde ferah bir hava katmaktır.

Yağlı ciltler için öneriler arasında yer alan bakım ürünlerinden peeling ve maskeler, cildi sıkılaştırmanın yanı sıra gözenekleri temizler ve arındırır. Peeling ürünleri içerdikleri partiküller ile ciltteki ölü tabakayı alırken, maskeler ise özellikle siyah noktaları alır ve sıkılaştırıcı bir bakım etkisi yaratır.

Yağlı Ciltler için Sivilce Kremi

Yağlı ciltler için bakım ürünleri markaları ve fiyatları

Yağlı ciltler, kendine has yapıları nedeniyle ürün seçiminde dikkatli olunması gereken bir alan. Nemlendirici, peeling, maske ya da tonik gibi cilt temizleyici ürün tercih ederken yağlı, kuru ya da karma cilt tipine göre seçimler yapıyoruz. Yağlı cilt bakımında tercih edeceğimiz seçenekleri arasında öne çıkan markalara gelirsek, karşımıza Bepanthol, Bioderma, Dermokil, Garnier, Loreal Paris, Neutrogena, Nivea ve Sebamed çıkıyor. En uygun fiyatlı bakım ürünlerini, dermotolojik testlerden geçmiş, kaliteli seçeneklerin yer aldığı sitemizde keşfedebilirsiniz. Yağlı cilt için nemlendirici, tonik, maske ya da peeling, soyucu gibi alternatiflerde fiyata göre sıralama yaparak en ucuz ürünü bulabilir, Türkiye’nin her yerinde adresinize kargo ile alabilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Yüz Yıkama Jeli

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.