Temizleyiciler

Toplam 19 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Marka: Topicrem Topicrem Misellar Temizleme Suyu 400 ml
Suya Dayanıklı Makyajı Temizlenmesi
190,00 TL
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Temizleyiciler

Makyaj sürecinde en önemli konulardan biri temizliktir. Zira herkes, cildinde doğal, nemli ve canlı bir görünüm olmasını ister. Bununla birlikte makyaj yaptıktan sonra, cildimizde, kullandığımız makyaj malzemelerinden ötürü soluk ve kötü bir görüntü oluşabilir. Bu aşamada, cildi makyajdan arındırmak, doğal ve duru halini ortaya koyabilmek adına makyaj temizleme ürünleri tercih ediliyor. Makyaj temizleme ürünlerine gelirsek, kullanabileceğiniz ürünler arasında makyaj temizleme yağı, makyaj temizleme suyu, makyaj temizleme sütü ve temizleme mendili alternatifleri yer alıyor. Özellikle, makyaj yaptığınız bir günün gecesinde uyumadan önce kullanmanız gereken temizleyiciler, cilt sağlığınız açısından oldukça önemli.

Uyumadan önce neden makyajınızı temizlemelisiniz?

Makyaj yaptığımızda, kalıcı bir forma sahipse uzun süreli, diğer türlü ise belli bir süre makyajın etkinliği sürer. Uzun günlerde kalıcı makyajı tercih ederken, diğer günlerde makyaj tazeleme yoluna gidiyoruz. Her ne kadar makyaj malzemeleri içeriğinde E vitamini gibi besleyici bileşenler barındırsa da, cildimizde bir tabaka formunda kaldığı için uyumadan önce makyajı temizlemek son derece önemlidir. Makyajla uyumak neden zararlıdır sorusunun yanıtları şu şekilde:

  • Cildimiz, uyku esnasında kendini yeniler ancak makyajlı bir şekilde uyuduğumuzda cildin yenilenmesi zorlaşır.
  • Cildimizdeki gözeneklerin nefes alma ihtiyacı geceleri daha fazladır.
  • Gözenekleri tıkayan makyaj kalıntıları, cildin nefes almasını engellediği için yorgun ve yaşlı bir forma kavuşmasına neden olur.
  • Makyajla uyumak ciltte sivilce ve siyah noktaların ortaya çıkmasına neden olabilir.
  • Rahat bir cilt, keyifli bir uyku süreci için önemlidir, bu nedenle makyajla uyumaktan kaçınmalı ve cildinizi temizlemelisiniz.

Makyaj temizleme ürünleri

Kendimizi özgüvenli ve özel hissetmemizi sağlayan makyaj temizleme ürünlerini, gün sonunda temizlemek oldukça önemli. Bununla birlikte, cildinizin sağlığına özen gösteriyorsanız temizleme konusunda da hassas olmalısınız. Makyaj temizleme ürünleri, farklı tekniklerle uygulansa da ciltteki kirin ve kalıntıların arınması için oldukça önemlidir. Zira temizlemediğiniz ciltte, uzun vadede makyajdan kaynaklı sivilce oluşabilir ve kırışıklık gibi yaşlılık belirtileri görülebilir. Makyaj malzemesi ürünleri içinde birçok seçenek var ancak en iyi makyaj temizleme suyu nedir ya da yağ bazlı yüz temizleyicisi nedir gibi sorularınız varsa makyaj temizleyiciler ve özelliklerini inceledik:

  • Makyaj temizleme sütü: İnce formda bir temizleme ürünü olan makyaj temizleme sütü, pamukla birlikte cilde uygulanır ve sütün ardından su ile ciltten arındırılır. Yüz temizleme sütü, kuru ciltler için önerilmektedir.
  • Makyaj temizleme suyu: Makyaj temizleme suları, cildin ferahlığını korumak ve derinlemesine temizlik için oldukça önemli. Göz makyajı temizleme konusunda da tercih edilebilen temizleme suyu, normal ve kuru cilde sahip kişilerce kullanılabilir. Temizleme suyu aynı zamanda göz çevresi için ya da göz altları bölgesinde kuruluk olmaması için de ön planda.
  • Makyaj temizleme köpüğü: Tüm ciltlere uygulanabilen temizlik köpüğü, çalkalanarak uygulana köpük formlu bir temizleyici. Köpük cilde yedirildikten sonra, kısa bir süre ovalanır ve su ile durulanır.
  • Makyaj temizleme mendili: Makyaj temizliği için özel geliştirilmiş bu mendil seçenekleri kolay kullanıma sahiptir ve her an yanınızda taşıyabilirsiniz. Günlük yaşamda kullandığımız normal ıslak mendillerin, makyaj temizliği için kullanılması önerilmemektedir.

Göz makyaj temizleyici ürünler

Makyaj temizleyicilerin kullanımı genel olarak aynı olmakla birlikte, göz ve çevresi diğer bölgelerden ayrı ele alınmaktadır. Göz kapakları ve çevresi, cildimizde diğer bölgelere göre en hassas yerler arasındadır. Göz makyaj ürünleri içinde yer alan eyeliner, maskara, göz altı kapatıcısı gibi ürünlerin temizlenmesi önemlidir. Makyaj temizliğinde normalde tercih edilen yol, temizleyici su gibi ürünler kullanmaktır. Ancak göz makyajı temizleme işlemi daha farklıdır. Göz makyajı temizliği nasıl yapılır diyorsanız, makyaj temizleme mendilinin kullanımı önerilmektedir. Mendil, yüzeysel olarak makyajın rengini alır. Bunun ardından makyaj temizleme ürünleri, göze mendille uygulanır. Bununla birlikte göz çevresi de, makyaj ve temizlik açısından önemlidir. Lekelenme ya da kırışıklık gibi yaşlılık belirtilerini yoğun bir şekilde gösteren göz çevresinde nemlendirici kullandığınız takdirde bu durumların önüne geçebilirsiniz.

Makyaj temizleyici markalar ve fiyatları

Makyaj temizleme, gördüğünüz gibi her gece uyumadan önce yapılması gereken, bunun dışında cildin sağlığını korumak, makyaj kalıntılarının etkisini azaltmak için de makyaj temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Bioderma yüz temizleme suyu gibi ürünleri içeren makyaj temizleyicilerde, markalar ihtiyacınız olan ürünleri sunuyor. Aralarında Loreal Paris, Golden Rose, Flormar, Clinique, Lancome, Nivea, Diadermine, Garnier ve Neutrogena gibi markaların yer aldığı ürünler oldukça popüler. Bunun dışında Bambino, Nascita ve Avon gibi makyaj temizleyiciler de çok tercih ediliyor. DermoDr olarak cildiniz için, sağlığınız için ne iyi ürün seçeneklerini sunuyoruz. Tamamı dermatolojik testlerden geçmiş ürün seçeneklerimiz içinde uygun fiyatlı makyaj temizleyicileri, ucuz temizleme ürünlerini keşfedebilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.