Tansiyon Aleti

Toplam 12 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Marka: Renz Renz Eco Koldan Tam Otomatik Tansiyon Aleti

Renz Eco Koldan Tam Otomatik Tansiyon Aleti

279,90 TL
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Tansiyon aleti

Tansiyon, kalbin atışı sonrasında damarlarda ortaya çıkan basıncı ifade eder ve küçük tansiyon, büyük tansiyon gibi değerlerle toplum içinde çok yaygın bir konudur. Tansiyonun, normal bir insanda olması gereken aralığı bellidir ve tansiyonun normal değeri 12/8 olarak bilinir. Bununla birlikte tansiyonun düşük ya da yüksek olması olarak bilinen hipertansiyon (yüksek tansiyon) ya da hipotansiyon (düşük tansiyon), takip edilmesi gereken bir durumdur. Tansiyonu takip etmek için kullanılan tansiyon aleti, en çok tercih edilen medikal sağlık ürünlerinden biridir. Tansiyon hastalığına sahip birinin yaşadığı evde, tansiyon cihazı mutlaka bulunmalı ve olası bir durumda ölçüm yapılmalıdır. Diyastolik ve sistolik tansiyonu yani kan basıncını ölçmeye yarayan tansiyon aletleri, farklı kullanım modellerine sahiptir.

Tansiyon aleti çeşitleri

Tansiyonu hızlı ve kolay bir şekilde, çok yüksek doğruluk oranı ile ölçmeye yarayan tansiyon aletleri, kolun etrafına ya da bileğin etrafına sarılan bir cihazdır ve manşon adlı yapıdan oluşur. Klasik tansiyon aletleri ve gelişmiş modern tansiyon aletleri, farklı özellikler sunuyor. Klasik tansiyon aletlerinde, manuel olarak bir kişi tansiyonunu kolayca ölçebilir. Dijital tansiyon aletleri ise otomatik olarak ölçüm yapabilir ve manşo kullanmayı gerektirmez. Gelişmiş dijital tansiyon aletleri artık birkaç farklı kişinin tansiyon değerlerini hafızaya alabilme özelliğine sahip. Konuşan tansiyon aletleri ise, tansiyonun kaç olduğunu söyleyebilmekte. Pompalı tansiyon aletleri ve dijital tansiyon aletleri gibi seçenekler, hipertansiyon ve hipotansiyon hastası kişilerce kullanılmaktadır.

Tansiyon aletleri nasıl çalışır?

Tansiyon değeri düzensiz olan kişilerin kullanmasının gerekli olduğu tansiyon aletleri, kan basıncını kolay bir şekilde ölçmeye yarayan özel bir mekanizmaya sahip. Doktora gerek kalmadan ev ortamında tansiyon ölçmeye yarayan bu cihazlar, artık büyük tansiyon (sistolik) ve küçük tansiyon (diastolik) dışında nabız değerini de ölçebiliyor. Dijital ve analog (klasik) tansiyon aletleri, farklı çalışma mekanizmalarına sahip.

Dijital tansiyon aletleri nasıl çalışır diyorsanız, sistemde yer alan kauçuk bir tüp, ölçüm cihazı ile bağlantılıdır. Klasik tansiyon cihazlarında ise steteskop kullanır. Manşon olarak bilinen, pompa olarak da adlandırılan yapı dijital tansiyon aletlerinde yer almaz. Dijital cihazlar aydınlatma özelliği ve manşonu otomatik olarak kendi şişirmesi ile daha kolay kullanılmaktadır.

Tansiyon aleti nasıl seçilir?

Analog ve dijital tansiyon aletleri içinde araştırma yaparken, en iyi tansiyon aleti hangisidir ya da en ucuz tansiyon aleti hangisidir, doğru sonuç verir mi gibi sorularınız olabilir. Tansiyon ölçüm cihazlarında seçim yaparken birtakım konulara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle evde birden fazla kişinin tansiyonu ölçülecekse, dijital tansiyon aleti seçilebilir, bunun nedeni dijital tansiyon aletlerinde birkaç farklı kullanıcı için ölçüm yapılabilir ve bu ölçümler cihazın hafızasında tutulur. Bununla birlikte malzemesine göre, akıllı telefonlarla uyuma ya da manşon yapısının durumuna göre seçim yapabilirsiniz. Analog, yani klasik tansiyon cihazları barometre ile ölçüm yapar, bu nedenle analogda kadranın tansiyon ölçüm sonucunu bir kişinin takip etmesi gerekir. Dijital tansiyon aletlerinin hafıza özelliği bir dönem içinde, tansiyon değerinin nasıl gittiğine ilişkin önemli bir veri paylaşır, bu süreçte kullanılan ilaçlar ya da beslenme alışkanlıklarının, tansiyona nasıl etki ettiği de görülebilir. Son olarak, günümüzde modern dijital tansiyon aletleri artık akıllı telefonlarla, iPhone ya da Android gibi telefonlarla bağlantı kurabiliyor ve verileri aktarabiliyor.

Tansiyon aletinin ölçümü doğru mu?

Tansiyon aletlerinin ölçüm değerlerinin doğru olup olmaması zaman zaman tartışılan bir konu. Bununla birlikte tüm tıbbi cihazlarda olduğu gibi tansiyon aletleri de, satışa çıkmadan önce ciddi testlerden ve onaylardan geçiyor. DermoDr olarak, tüm medikal sağlık ürünlerinde resmi kurumlardan onay almış tıbbi cihazları sizlere sunuyoruz, sitemizde yer alan tüm tansiyon cihazları, doğru sonuç veren kaliteli ürünlerdir. Bununla birlikte tansiyon ölçümünde, beyaz önlük etkisi olarak tabir edilen ve doktorların önünde ölçüm yapılırken, heyecandan kaynaklı tansiyon değişimi de bilinmesi gereken bir konu.

Tansiyon ölçülürken dikkat edilmesi gerekenler

Evde tansiyon ölçümü konusunda, tansiyon cihazı ya da medisana tansiyon aleti gibi ürünler doğru sonucu vermekte. Belirttiğimiz gibi doktor önünde heyecandan kaynaklı beyaz önlük etkisi gibi konular, evde tansiyon ölçmenin daha iyi olduğu gerçeğini gösteriyor. Bununla birlikte evinizde tansiyon ölçerken, dikkat edilmesi gerekenler mevcut. Tansiyon ölçümünden en az yarım saat önce sigara içilmemeli ve kafein içeren kahve gibi gıdalar tüketilmemelidir. Tansiyon ölçmeden en az on dakika dinlenmek de önemlidir. Manşon, kalple aynı yüksek seviyede yer almalı ve bu esnada kolda saat gibi aksesuarlar olmamalıdır. Tansiyon ölçümünde en doğru sonuç için gün içinde farklı ölçümler yapılabilir, küçük tansiyon ve büyük tansiyon ölçümünde, aradaki ortalama değer baz alınabilir.

Tansiyon aleti markaları ve fiyatları

Tansiyona bağlı hastalıklardan korunmak için, günlük tansiyon değerlerimizi takip etmek önemlidir. Kolay ve hızlı bir şekilde tansiyonumuzu ölçmeye yarayan tansiyon aletlerinde, en çok öne çıkan markalar Medisana, Omron ve Plusmed. Bunların dışında tansiyon aleti markalarında Braun, Acura, Microlife, Generic, Nimo ve Galena da tercih edilen seçeneklerden. Tansiyon aleti fiyatlarında en iyi teklifleri yakalamak istiyorsanız, geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı sağlık medikal kategorimizde, en iyi tansiyon aletlerini bulabilirsiniz. İnternetten güvenli ve hızlı alışveriş, Türkiye’nin her yerine kargo avantajı ile DermoDr olarak en iyi tansiyon aletlerini sunuyoruz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.