Şampuan&Duş Jeli

Toplam 43 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.

Şampuan&Duş Jeli

Bebeklerimiz için tercih ettiğimiz bakım ürünlerinde, her zamankinden çok seçici davranırız ve onların hassas cildi için en iyi sonucu veren şampuan ve duş jellerini tercih ederiz. Bebek şampuan seçenekleri içinde yer alan Mustela şampuan gibi alternatifler, bebeğimizin cilt sağlığı için en iyi sonucu verir. Bununla birlikte doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bebek şampuanı ve duş jeli ürünlerinde bebek cilt yapısı ile uyumlu, anti alerjik yapıya sahip modelleri kullanabiliriz. Bebeklerde, yetişkinler için kullandığınız şampuan ya da duş jellerini kullanmanız durumunda, hassas ciltleri alerji reaksiyonu gösterebilir, bu nedenle bebeklere özel şampuan kullanılması şarttır. Bebekler için özel formüle edilmiş şampuanlar ve duş jelleri ile birlikte gelen banyo yağları ve vücut losyonları, yeni doğanlar, gelişmiş bebekler ve çocuklar için farklı formlara sahiptir.  

Bebek şampuanı ve duş jeli nedir, neden kullanılmalı? 

Yenidoğanlar, bebekler ve çocuklar için özel üretilmiş, içeriğinde onların hassas cilt yapısını rahatsız eden en ufak bir bileşen yer almayan bebek şampuanları, bebeklerin banyo sürecini hijyenik bir şekilde tamamlamasını sağlar. Yetişkin şampuanları ile bebek şampuanları arasında içerik anlamında birçok fark vardır ve yer alan kimyasallara dikkat edilir. Bebeklerin henüz bağışıklığının tam gelişmemiş olması ve derilerinin, yetişkinlerdeki kadar seçici geçirgen olmaması, duş jeli ve şampuanın önemini artırmaktadır. Bununla birlikte bebek şampuanı nedir diyorsanız, bu bakım ürünlerinin özelliklerinden biri de, göz yakmamasıdır. Göz yakmayan, ferah kokulu ve doğal içeriklere sahip bu bakım ürünleri ile bebekler, banyo korkusu yaşamazlar. Bebeklerin ve çocukların cildi ile uyumlu ph değerine sahip, zararlı kimyasalları içermeyen kaliteli bakım ürünleri ile bebeklerin saçı, deri temizliği tam anlamıyla yapılabilir. Doğru şampuan ve duş jeli seçimi aynı zamanda, kızarıklık, tahriş ve kaşıntı gibi sorunlara karşı da etkilidir. Bebek şampuanları ve jelleri paraben gibi bileşenleri içermez. 

Bebek şampuanı seçerken nelere dikkat edilir? 

Bir kişisel bakım ürünü seçtiğimizde, içeriğindeki doğal bileşenler, alerjik reaksiyona yol açabilecek herhangi bir özellik sunup sunmaması gibi durumları kontrol ederiz. Bebeğimiz için bir şampuan seçerken bu durumun önemi çok daha fazladır. Bebeklerde herhangi bir şampuanın kullanılması, ciltlerinde alerji ve kaşıntı gibi sorunlara neden olabileceği gibi, tahriş de edebilir. bu anlamda bebek şampuanı seçiminde aşağıdaki konulara dikkat etmek önemlidir: 

  • Şampuan seçerken, köpürme oranı çok yüksek ürünleri tercih etmemeniz önerilir, zira çok köpüren şampuanların sabun oranı yüksektir. 
  • En iyi bebek şampuanı seçimi araştırırsanız pH değerinin bebekler için ideal oranda olmasını gözetmelisiniz. 
  • Şampuanların içinde paraben gibi zararlı kimyasal katkı maddelerinin yer almaması önemlidir. 
  • Bebek şampuanlarının göz yakmaması önerilir, zira bebeklerde bir banyo fobisi oluşmasına neden olabilir. 
  • Renkli ve yoğun kokulu bebek duş jelleri ve şampuanlar, kimyasal açıdan yoğun katkı maddesi içerebilir bu nedenle, böyle şampuanlardan kaçınmanız önemli olabilir. 

Yenidoğan bebeklerde şampuan seçimi 

Bebeklerde, belirttiğimiz gibi şampuan seçimi yaparken bebeğin büyüme durumunu gözetmek önemlidir. Bebeklerde yenidoğan, gelişmiş bebek ve çocukluk dönemine göre farklı bakım ürünleri tercih edilir. Yenidoğan bebeklerdeki şampuan ve banyo jeli, banyo yağı seçimi çok daha önemlidir, zira bu dönemde bebeklerin ciltleri çok hassas ve geçirgen yapıdadır. Bebekler doğduktan sonra ilk bir buçuk ay içinde kafası, cildi ve derisi hassasiyetin çok yüksek olduğu yerlerdir. Bu nedenle yenidoğan bebekler için özel üretilmiş banyo bakım ürünlerini tercih etmemelisiniz. pH derecesi yenidoğanlar için uygun olan şampuanlar, göz yakmamalı ve köpürmemelidir. 

Bebekler için şampuan seçimi 

Bebeğinizin gelişim çağında tercih edebileceğiniz birçok farklı şampuan ve jel formu bakım ürünü mevcuttur. Bebek şampuanlarının genelinde de, yenidoğan şampuanlarında olduğu gibi kimyasal açıdan riskli bir bileşen içermeyen, pH değeri uygun ve göz yakmayan ürünler sunulur. Bebek şampuanı araştırırsanız, içeriğinde doğal ve organik bileşenlerin yer aldığı ürünleri tercih etmek önemlidir. Temizlemenin yanı sıra aynı zamanda bir bakım etkisi yaratan bu şampuanlarla bebeğiniz çok daha iyi bir deneyim elde edecektir. 

Bebek şampuanı markaları ve fiyatları 

Bebekler için özel geliştirilmiş şampuan ve duş jeli gibi ürünler için seçeneklerin sayısı hızla artıyor. Bebek vücut şampuanları ya da organik bebek şampuanları gibi alternatiflerin de yer aldığı bu dünyada, en çok tercih edilen markalar içinde Mustela yenidoğan şampuanı, Bioderma bebek şampuanı, Dalin, Unibaby, Bübchen, Sebamed, Johnson’s Baby, Nivea, Chicco, Ecowell, Biobaby ve Canbebe gibi markalar yer alıyor. Bebeğiniz için en kaliteli şampuan ve duş jelini tercih ederken aynı zamanda da bütçenizi aşmamak için, en ucuz bebek şampuanı ve duş jelini sitemizde, fiyata göre arama yaparak bulabilirsiniz. Uygun fiyat avantajı, Türkiye’nin her noktasına kargo ve dermatolojik testlerden başarı ile geçmiş, kaliteli ürün skalamız ile bebeğinizin her türlü ihtiyacında DermoDr olarak yanınızdayız.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.