Saç Dökülmesi Karşıtı

Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.

Saç Dökülmesi Karşıtı

Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen bir durum olan saç dökülmesi, birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Saç dökülmesini durdurmak ya da hızını yavaşlatmak içinse, saç dökülmesine karşı şampuan tercih edilmesi çoğu durumda etkili olur. Dökülme karşıtı şampuan ya da saç dökülmesine karşı serum kullanarak, saçlarınızın dökülmesine engel olabilirsiniz. Saç dökülmesi karşıtı şampuan ve diğer ürünler, içerdikleri doğal bileşenlerle, saçların dökülmesine neden olan deri problemlerini en aza indirerek, cildinizi destekler.  

Saç dökülmesi nedir ve neden olur? 

Saçlarımızın yaşam döngüsü üç etapta ele alınabilir. Her saçın, ayda ortalama 1 santimetre uzadığı büyüme evresi, bunun ardından bir süre devam eden dinlenme evresi ve birkaç hafta süren dökülme evresi bu aşamalardandır. Saç folikülü ile bir bağlantısı kalmayan saç teli, herhangi bir dış etkiye maruz kalmasa bile birkaç ay içinde dökülür. Bu süreçte saçın taranması, fırçalanması ya da diğer işlemlere maruz kalması, daha erken dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesi, her insanda yaşanan bir doğal durumdur, bununla birlikte her gün 50 ile 100 tel arası dökülme normal kabul edilir, ancak durum ciddileştiğinde saç dökülmesine karşı etkili ürünlerle, saç ve derinin desteklenmesi gerekir. 

Saç dökülmesi neden olur, ya da saç dökülmesinin nedenleri nelerdir diyorsanız, bu durumlar içinde en başta genetik faktörler gelir. Genetik etkiler dışında dermatolojik sorunlar, yanlış beslenme, mineral ve vitaminlerdeki eksiklikler, hormon problemleri, bazı hastalıklar ve ilaçlar, kemoterapi, kozmetik ürünler ile stres, saç dökülmesi nedenleri arasındadır. Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi görülse de, erkeklerdeki saç dökülmesi belirli bir yaştan sonra hızlanarak artar ve belli bölgelerde kellik oluşumuna neden olur. 

Saç dökülmesine karşı şampuanlar ne sunuyor? 

Saç dökülmesinin çok farklı nedenleri olabileceğini anlattık. Çevresel ya da metabolizma kaynaklı nedenlerden görülebilen saç dökülmesine karşı, çoğu zaman esas nedeni anlayamayabiliriz. Ancak bunun çözümünde, saç dökülmesi önleyici şampuanlar etkili bir yol sunar. Saç dökülmesine karşı kullanacağınız şampuanlar, içerdikleri doğal bileşenlerle saç diplerinde dökülmeye, zayıflığa neden olabilecek duruma karşı etkili olabilir. Saçların dökülmesinde, hücre yapılarında eksikliğinin en önemli olduğu yapılar B12 vitamini, çinko minerali ve proteinlerdeki zayıflıklardır. Saç dökülmesine çözüm için tercih edebileceğiniz şampuanlar, içerdikleri doğal bileşenlerle hem saçlarda hem de deride, dökülmeye neden olabilecek durumu engeller. Saça iyi gelen yağlar ya da saç dökülmesine karşı kremler gibi bileşenler sunabilen bu ürünler, düzenli kullanımın ardından etkisini göstermeye başlar. Cildinizle uyumlu pH değerine sahip şampuanlarla, dökülmeyi durdurabilir, hızını azaltabilirsiniz. 

Saç dökülmesine ne iyi gelir? 

Yukarıda belirttiğimiz gibi saç dökülmesinin nedenleri çok farklı sebeplere dayanabiliyor. Saçlarım çok dökülüyor diyorsanız ve bu soruna karşı saç dökülmesi tedavisi araştırıyorsanız, saç dökülmesine iyi gelen bakım önerilerini merak ediyor olmalısınız. Esasen saç dökülmesini durdurmak için sunulan öneriler herkes için farklı olabilir, bunun nedeni dökülmenin nedenine gitmektir. Dökülme stres ya da beslenme kaynaklı olabilir, ilk olarak bu duruma çözüm bulmalısınız. Ancak dermotolojik anlamda, günlük bakım ve temizlik için kullandığımız şampuanlarda, saç dökülmesi karşıtı ürünleri kullanmadığınızda, saç dökülme hızı artabilir. Saç dökülmesine iyi gelen yağlar ya da saç dökülmesi için maske gibi seçenekler araştırıyorsanız, dökülme karşıtı şampuan ile başlamalısınız. 

Saç dökülmesine bitkisel çözüm sunan bu şampuanların kullanım amacı, saç dökülme hızını en aza indirmektir. Sağlıklı, gür ve daha uzun ömürlü saçlara sahip olmak adına, bu ürünler içerdikleri doğal bileşenlerle cildiniz ve saçınız için iyi bir etki sunar. Herhangi bir alerjik reaksiyon içermeyen, saçların kök kısmından en ucuna kadar güçlenmesini sağlayan dökülme karşıtı şampuanlar içeriğinde A, B1, B2, B5 ve B9 vitaminleri gibi telleri güçlendiren bitkisel yapılar içerir. Bunun dışında saç dökülmesine karşı iyi gelen mineraller olan çinko, demir, bakır ve kalsiyum yapıları da dökülme karşıtı şampuanların bileşenlerinde yer alır. Omega 6 ve Omega 9 gibi, dökülmeye karşı etkili olan yağ asitlerini de barındırabilen saç dökülmesi karşıtı şampuanlar, bu mücadelenizde en iyi çözümdür. Saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız, dikkat etmeniz gereken diğer bir durumda saçınızın tipine uygun ürünler tercih etmektir. Kuru ya da yağlı saçlar için kullanılabilecek şampuanlar farklıdır. Bunun dışında, bazı alışkanlıklar da saç dökülmesini tetikleyebilir. Bunlar arasında, kadınlar için saçları sık örmek saçları döken bir durumdur. Düzenli saç kesimi ile şampuan kullanımı, dökülmeyi ciddi oranda yavaşlatacaktır. 

Saç dökülmesi karşıtı şampuanlar ve fiyatları 

Saç sağlığınızı korumak istiyorsanız, saç dökülmesini önleyen şampuanları tercih etmeniz çok etkili bir çözüm olacaktır. Sülfatsız, parabensiz olmalarının dışında, bitki özlü, vitaminli ve keratinli gibi yapılar sunabilen dökülme karşıtı şampuanlar, her türlü saç tipi için kullanılabilir. Yağlı, kepekli, normal, kuru ya da dökülen, yıpranmış saçlarda bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Saç bakım üzerinde, dökülme karşıtı olmasının yanı sıra besleyici, onarıcı ve kepek karşıtı etkiler de sunabilen saç dökülmesine karşı şampuan ürünleri içinde en çok kullanılan markalara baktığımızda Clear, Elidor, Pantene, Bioblas, Head&Shoulders, Bioxcin, Elseve, Loreal Paris, Dove, Aksu Vital ve Dermoskin gibi seçenekleri görüyoruz. Şampuan fiyatlarında en önemli kriterler içinde ise marka, ürünün gramajı ve özel formülleri söz konusu oluyor. En ucuz saç dökülmesi karşıtı şampuan seçeneklerini keşfetmek için, kategorimizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. İndirimli ve kampanyalı, uygun fiyatlı şampuanları hızlı kargo ile Türkiye’nin her noktasında teslim alabilirsiniz.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.