Sırala
Görünüm:
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Pastil Çeşitleri

Özellikle mevsim geçişlerinde, hava koşullarındaki sert değişimlerde boğazımızda ses kısıklığının yanı sıra yanma ve tahriş olma durumları görülebilir. Sonbahar ve kış aylarında görülen boğaz hastalıklarında, kulak burun boğaz doktorları tarafından en çok önerilen ürün pastildir. Boğaz pastili nedir sorusunun yanıtı, birçok kullanım alanı olan bir yapı olsa da genel olarak boğazlarda ağrı şikayetini önlemek, yutkunma zorluklarını aşmak için kullanılan bir üründür. Pastil türleri içinde çiğnenen ya da yutulabilen pastiller vardır. Vücudumuzun sıcaklık dengesi, ani bir şekilde değişen sıcak ve soğuk havalara karşı direnç gösteremeyebilir ve bu dengesiz tablo boğaz enfeksiyonları yaratabilir. Boğaz pastilleri olarak da geçen bu ürünlerin, boğazı yumuşatmaya ve ağrıları en aza indirmeye yarar. Mevsim geçişlerinde sık hasta olan biriyseniz, pastiller en iyi yardımcınız olacaktır.

Pastil nedir?

İçerdikleri doğal bileşenlerle pastiller, boğazdaki dokuları destekler ve yanma, ağrı ve tahriş gibi durumları önler. Pastil ne işe yarar derseniz, farklı pastil çeşitleri boğazımızda farklı etkiler ortaya koyabilir. Pastil türlerinin temel etkisi boğazı yumuşatma olsa da pastilin etkileri arasında ses kısıklığına karşı boğazı koruma, yutkunma gibi durumlara karşı koruma sağlama da yer alıyor. Boğazımızdaki mukoza yapısına etki eden pastil, mukozanın korunmasını sağlar ve vücut bağışıklık sisteminin güçlenmesi üzerinde etki gösterir. Yetişkinlerin yanı sıra, boğaz rahatsızlıklarında çocuklar için de kullanılabilen pastiller, soğuk algınlığı hastalığında doktorlar tarafından en çok önerilen ürünler içinde yer alıyor.

 

Farklı hastalıklara sahip olan kişiler için özel pastil türleri de mevcut. Örneğin şeker hastaları için pastiller ya da obezite gibi kilo sorunları ile mücadele edenler için özel pastiller mevcut. Pratik kullanımları, uygun ebattaki paketleri ile yanınızda taşıyabileceğiniz ve kolayca kullanabileceğiniz pastiller, hava değişimlerinde en etkili ürünlerden. Mevsim geçişlerinde burnun daralması ve bağışıklık sisteminin kötü etkilenmesinin ardından, virüslerin artması birçok hastalığa neden olabiliyor. Boğaz enfeksiyonlarına karşı korunmanın en iyi yöntemlerinden biri pastillerdir.

Pastil nasıl kullanılmalıdır?

Boğaz hastalıklarına karşı en önemli silahlardan olan pastiller, kolay bir şekilde alınabilir. Pastil çeşitlerine ve nasıl alındığına baktığımızda ağızdan oral yolla alınan pastiller, ağızda bekletilir ve emilir. Pastili yutmak asla önerilmemekle birlikte, pastiller boğazdaki kuruluğu azaltır ve daha nemli olmasını sağlar. Yavaş bir şekilde, tükürükle birlikte çözünen pastiller kısa süre içinde biter.

 

Pastiller her ne kadar boğaz için etkili bir sağlık ürünü olsa da, bir ilaç olarak değerlendirilmemektedir. Pastil kullanım sınırı söz konusudur ve aşırı tüketimi zararlıdır. Günde kaç pastil alabilirim diyorsanız, uzmanlara göre günde 3-4 adetten fazla pastil tüketilmemelidir. Her pastilin kullanım kılavuzunda yer alan bilgiler dikkate alınmalıdır ve aşırı kullanım durumunda laksatif etkisi nedeniyle boşaltım sistemini bozabilir.

 

Hamileler pastil kullanabilir mi sorusunun yanıtı doktora göre değişmektedir. Hem hamileler hem de emzirme sürecindeki anneler, boğaz pastili kullanmadan önce doktora danışır. Bununla birlikte çeşitli bir hastalık nedeniyle ilaç kullanan kişilerin doktora danışması da önemlidir. Pastille ilgili bilinmesi gereken diğer bir konu da 12 yaş altındaki çocukların kullanmamasıdır. Küçük çocuklarda ise yutma riski olduğundan verilmemesi önerilir.

Boğaz pastilinin faydaları

Pastil markalarının farklı formlarda ve içeriklerde ürettiği pastiller, birçok fayda sunuyor. Vitamin takviye grubunda yer alan pastiller bal limon, karadut, C vitaminli karışık meyveli gibi ürün seçeneklerine sahip. Pastillerin çeşitleri ve faydalarına geldiğimizde aşağıdaki konulardan söz edebiliriz:

Boğaz ağrısı: Pastillerin en önemli faydalarından biri boğaz ağrısı ve özellikle yutkunma zorluğuna karşı fayda sunmasıdır. Özellikle beslenme esnasında çok soğuk ya da çok sıcak bir şey tüketirken, boğazdaki ağrı hastalık sürecinde çekilmez olabilir. Boğaz ağrısı ve yutkunamama sorusununa en iyi gelen vitamin-takviyelerden olan pastil, içerdiği doğal bileşenlerle acısız bir şifa ürünüdür.

Ses kısıklığı: Boğaz hastalığına yakalanan kişilerde en çok görülen sorunlardan biri de ses kısılmasıdır. Boğaz ağrısı çeken kişilerde en çok görülen durumlardan olan ses kısıklığı, boğazı acıtan bir etkiye sahip. Boğaz pastilleri bu süreçte önemli bir destek sunuyor.

Şişkinlik: Boğaz ağrılarında yaygın görülen bir semptom da şişkinliktir, pastilleri uygun aralıkta kullandığınızda boğaz şişkinliği sorununa karşı da etkin bir önlem almış olursunuz.

Nefes darlığı: Boğaz enfeksiyonları ve solunum yolu problemlerinde nefes darlığı yaygın görülen bir durumdur. Pastiller nefes alırken daha rahat bir deneyim yaşamanızı sağlar ve ferahlık verir.

Öksürme: Öksürükler, boğaz hastalıklarında en çok şikayet edilen durumlardan biri. Konuşma zorluğu yaşatan, iş okul gibi sosyal çevrelerde rahatsızlık veren öksürmeye karşı pastiller önemlidir, zira boğaz pastillerinin faydalarından biri boğazın nemini iyi düzeyde tutmasıdır.

Boğaz pastili markaları ve fiyatları

Pastil çeşitlerine göre değişebilen pastil fiyatları, geniş bir aralığa sahip. Ballı limonlu pastiller, C vitamin destekli pastiller ve diğer ürünler içerdikleri bileşenlere göre farklı etiket sunabilirler. Pastil markaları içinde en çok tercih edilen ürünler, Imunex ve Otacı’dır. Pastil boğaza iyi gelir mi sorusunu soranlara yanıt olacak faydalı özellikleriyle öne çıkan pastillerde, tercih edilen diğer markalar arasında Vocalzone, Balen, Ocean, Sambucol, Tesa, Nobel ve Apivital yer alıyor. En uygun fiyatlı pastil çeşitleri ve en ucuz pastilleri arıyorsanız, DermoDr olarak en geniş ürün seçeneklerini sunuyoruz. Sitemizde fiyata göre sıralama yapabilir, uygun fiyatlı ürünleri anında satın alarak Türkiye’nin her noktasına kargo ile alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.