Multivitaminler

Toplam 35 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 35 ürün görüntüleniyor.

Multivitamin Çeşitleri

Her biri, içerdiği özel doğal bileşenlerle vücudumuzu birçok açıdan destekleyen multivitaminler, vitamin eksikliği nedeniyle sorunlar yaşadığımız dönemlerde çokça tercih ediliyor. Vücudumuz, her vitamini belli oranda almamız gereken, çok yönlü bir yapıdır. Vitamin ve mineralleri çoğu zaman besin kaynakları ile, bazen de güneş ışını gibi dış faktörlerle alıyoruz. Ancak yoğun iş yaşamı ya da gündelik tempoda, ya da düzenli beslenmeyi ihmal ettiğimiz dönemlerde vücudumuzda vitamin eksikliği belirtileri baş gösterebilir. Tüm hastalıklara karşı direnç gücümüzü artıran ve bizi birçok yönden destekleyen vitaminleri, farklı bileşenler ve minerallerle sunan multivitaminler bu süreçte hayat kurtarıcıdır. 

Multivitamin nedir? 

Multivitaminler adında da anlaşılacağı üzere, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri çok yönlü formülü ile sunan besin takviyeleridir. Bir ilaç olmayan multivitaminler işe yarıyor mu diye soranlar olabilir, tamamen doğal bileşenleri barındıran, bitkisel özlü vitaminleri içeren multivitaminler vücut açısından doğru seçimlerle, doğru ölçüde alınırsa her zaman faydalıdır. A, D, E ve K vitaminlerine ek olarak C ve B vitaminlerinin yer aldığı, ekstra olarak farklı minerallerin de bulunduğu multivitamin ürünler, vücudumuzda birçok fayda sağlıyor.  

Multivitaminlerin faydaları 

Tüm vitamin çeşitleri, kendi içlerinde vücudumuz için çok önemli katkılar sağlamakta. Çoklu olarak vitamin ve mineralleri, özel formülleri ile sunan multivitaminler doğru bir dozda alındığında sağlığınız üzerinde ciddi faydaları söz konusudur. Bu nedenle, multivitaminler zararlı mı gibi soruların bir karşılığı yoktur. Multivitaminlerin yan etkileri ise, kişisel olarak değişebilen alerjik reaksiyonlara göre söz konusu olabilir. Bir kez daha tekrarlamak gerekirse bu ürünler ilaç değildir. Multi vitaminin faydaları şu şekildedir: 

 • Multivitaminlerin kalp sağlığı üzerinde etkili olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. 
 • Hafıza üzerinde güçlendirici etkisi vardır. 
 • Psikolojik problemler üzerinde olumlu etkisi söz konusudur. 
 • Göz sağlığının korunmasında önemlidir. 
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve dolayısıyla, sizi hastalıklara karşı korur. 
 • Saç ve derideki, dermatolojik rahatsızlıkların çözümünde multivitaminler etkilidir. 
 • Kan oluşumu üzerinde olumlu etki oynamasının yanı sıra, kemik sağlığını da destekler. 
 • Kansere karşı etki gösteren yönleri mevcuttur. 
 • Yaşlanma karşıtı özelliğe sahiptir. 

Gördüğünüz gibi, multivitaminler birçok açıdan önemli etkileri olan ürünlerdir. Multivitaminler işth açar mı gibi spesifik soruların yanıtı herkes için aynı olmamakla birlikte, en iyi multivitaminler nelerdir sorusunun da yanıtı açık değildir. Hemen her vitaminin vücudumuz için ciddi faydaları olduğunu biliyoruz, çok yönlü içeriklere sahip multivitamin bileşenleri de, esasen vitaminlerin etkilerini sunmanın ötesinde bir şey yapmamakta. 

Multivitaminde hangi vitaminler var? 

Kelime anlamı olarak çok, çoklu olarak ifade edebileceğimiz multi’den türetilmiş multivitamin, mineral ve vitamin anlamında çoklu içerik yapısı sunması ile öne çıkıyor. Bu nedenle bu gıda takviyelerinde birden fazla vitamin yer alır. Multivitamin takviyelerinde hangi vitaminler öne çıkıyor diye soracak olursanız, yanıtı şu şekilde: 

 • D vitamini: Güneş ışınlarının etkisi ile normal şartlarda, vücudumuzun sentezlediği D vitamininin eksikliğinde multivitamin takviyesi alınabilir. Özellikle anne ve bebek sağlığı için, hamileler için önemlidir  
 • B vitamini: Birçok çeşidi bulunan B vitamini, sağlık açısından en önemli vitaminlerden biridir. 
 • E vitamini: Balık yağında yer alan omega 3’ü içerir ve göz açısından önemlidir. 
 • A vitamini: Bağışıklık sistemi açısından çok önemli bir vitamindir. 
 • C vitamini: Hücrelerin sağlığı açısından önemli bir doğal bileşendir. 
 • Bu vitaminlere ek olarak, mineraller tarafında fosfor, kalsiyum ve magnezyum, multivitaminlerin içeriğinde yer alan en önemli yapılar arasındadır.  

Multivitaminler nasıl kullanılır ? 

Multivitaminleri nasıl kullanabilirim diyorsanız, bunun yanıtı yaş durumunuza göre değişebilir. Multivitaminler, içerdiklei çinko, magnezyum ve potasyum gibi minerallerle birlikte, doktor kontrolü ve önerisi ile alınabilir. Multivitamin kullanmadan önce, sağlık durumunuza göre yan etkileri olabileceğini de unutmamalısınız. Genel olarak, multivitaminlerin kullanımı şu şekildedir. 

 • Multivitaminler tercihen sabah alınabilir, akşam alınan takviyeler uykusuzluğa ya da çarpıntıya yol açabilir. 
 • Bir bardak su ile birlikte tüketilmelidir. 
 • Doktora danışılarak alınmalı ve doktor önerisine uygun dozda alınmalıdır. 
 • Düzenli kullandığınız bir ilaç varsa, multivitamin almadan önce doktora danışmanız önemlidir. 

Multivitamin markaları ve fiyatları 

Gördüğünüz gibi multivitaminler sağlık açısından oldukça önemli, vücudumuzda birçok alanda faydası olan yapılardır. Multivitaminler içinde en iyisi nedir gibi bir sorunun yanıtı yok, bu ürünlerin tamamı çeşitli onay ve incelemelerden geçmiş, güvenli ürünlerdir ancak kullanım öncesinde doktor tavsiyesi almanız önemlidir. Kampanyalı, indirimli ve yeni seçeneklerin de yer aldığı sitemizde en iyi multivitaminleri bulabilirsiniz. Voonka, Pharmaton, Orzax, Nutrigen, Solgar, Bausch + Lomb ya da Nutraxin gibi, Supradyn gibi markaların ürünlerini araştırıyorsanız, sitemizde yer alan multivitaminlere de göz atın. 

 

En uygun fiyatlı multivitamin ürünleri için, sitemizde fiyata göre sıralama yapabilir, online hızlı ödeme güvencesi ve Türkiye’nin her noktasına kargo avantajı ile satın alabilirsiniz.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.