Sırala
Görünüm:
713,00 TL
526,68 TL
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Maskeler

Cilt bakımında en çok tercih edilen ürünler içinde, farklı amaçlar için kullanılabilen maskeler yer alıyor. Cilt bakım ürünlerini incelediğimizde, nemlendirici ürünler, süngerler, jeller gibi alternatifler var. Rutin cilt bakımında, cilt tipimize ve ihtiyaç duyduğumuz bakıma göre bunları tercih ediyoruz. Bununla birlikte cilt bakımı maskeleri de son yıllarda çok popüler. Ciltte nemlendirici, yumuşatıcı, temizleyici ya da aydınlatıcı bir etki yapan cilt bakım maskeleri ile cildinizin ihtiyacı olan doğal bakım etkisini sağlayabilirsiniz. Farklı amaçlar için kullanabileceğiniz maske çeşitleri, doğru bir şekilde uygulandığında kuru ciltler, yağlı ciltler ve diğer cilt tiplerinde istenen etkiyi verebilir.

Cilt bakımı için doğru bakım ürünlerini uygulamak yalnızca dış görünüş açısından değil, sağlık açısından ve yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkabilecek sorunları önleme açısından da önemli. Çevresel birçok neden, cilt üzerinde olumsuz etki doğurabilir, güneş ışınlarının yanı sıra sağlıksız beslenme, kirli havaya maruz kalma ya da sigara tüketme bu nedenler içinde. Bakım maskeleri, her cilt tipi, her yaş grubu için özel bileşenler sunan ve cildi besleyen, kaliteli ürün seçenekleri barındırıyor.

Cilt Bakım Maskesi

Cilt maskeleri nedir, ne işe yarar?

Cilt bakım ürünlerinin tamamı, sahip olduğunuz cilt tipine, bulunduğunuz yaş aralığına göre tercih edilebilen seçenekler. Ciltte genç ve nemli dokuyu korumanızı sağlayan kolajen gibi doğal içerikleri barındıran, kuru ya da yağlı cilt tipleri için en iyi bakım etkisine sahip olmanızı sağlayan maskeler içinde yüz maskeleri, göz altı maskesi gibi alternatifler yer alıyor. Cilt temizliği, nemlendirme gibi alt dalları içeren cilt bakımında özellikle orta ve ileri yaşlardan itibaren, daha sağlıklı, parlak ve aydınlık ciltler için maskeler tercih ediliyor. Anti-aging yani yaşlanma karşıtı etki barındırabilen cilt maskelerinin kullanım amaçları içinde siyah noktalar, birikmiş toksinlere karşı kullanım söz konusudur.

Hangi cilt tipi için hangi maske tipleri uygun?

Yüz maskesi markaları, farklı bakım ihtiyaçları ve cilt tiplerine göre birçok farklı ürün seçeneği sunuyor. Bu ürünlere göz atarken, benim için hangi cilt maskesi uygun diyorsanız, bazı konulara dikkat etmeniz önemli. En sık görülen cilt tipi içinde yer alan yağlı ciltlerde, deride birikmiş yağların emilmesi için çamur ya da kil maskeleri önerilebilir. Bununla birlikte kuru ciltlerde nemli ve daha yumuşak maskeler kullanılabilir. Hassas cilde sahip kişiler için, önerilen maskeler içerik olarak hafif ve jel formlu maskelerdir. Yüzümüz hassas bir cilt yapısına sahip ve dış etkiler nedeniyle sorun yaşanabilmekte. Özellikle sert hava geçişlerinde cildi korumanın en iyi yollarından biri, cilt bakım maskesi kullanmaktır.

En İyi Kil Maskesi

Maske çeşitleri

Düzenli kullanım sonucunda etkilerini net bir şekilde gösterebilen cilt maskeleri, yaygın görülen cilt sorunlarına karşı özel olarak geliştirilebiliyor. Siyah nokta maskeleri, sivilce için özel geliştirilmiş maskeler ve kil maskeleri, cilt bakımında önemli etkilere sahip. Cilt maskeleri ve özellikleri ise şu şekilde:

  • Siyah nokta maskesi: Cildin çeşitli bölgelerinde karşımıza çıkabilen siyah noktalarla mücadelede, yüz maskeleri sık tercih ediliyor. Siyah nokta maskeleri, içerdikleri silikat yapısı ile siyah noktaların temizlenmesini ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.
  • Sivilce maskesi: Sivilce problemi olanlar için kullanılabilen maskeler de söz konusu. Sivilce maskeleri, içerdikleri yapı ile sivilcelerin kurumasını sağlar. Gözenek sıkılaştırıcı ve bal özlü maskeler, sivilce ile mücadelede en çok kullanılan maskeler içinde yer alıyor.
  • Akne maskesi: Akne sorununuz varsa, altın maske olarak ifade edilen maske türünü tercih edebilirsiniz. Cilt sorunlarına yol açabilen kolajen eksikliğini çözen bu maske, gençleştirici etkiye sahiptir.
  • Kil maskesi: Çok tercih edilen bir maske olan kil maskesi, temiz bir cilt için uygulanan maskedir. Kil maskesinin en önemli yönü ciltteki ölü deriyi almasıdır. Kil maskeleri aynı zamanda lekeli ciltlerde, güneş lekelerine karşı da tercih edilir.

Yüz Nemlendirici Maske

Evde yüz maskesi yapımı

Çeşitli doğal özlerden yapılan ev yapımı cilt maskeleri de son yıllarda popüler. Cilt maskesi nelerden yapılır diye merak ediyorsanız burada bir kısıt yok. Sebze ve meyvelerin birçoğu yüz maskesi için kullanılabilir, sitemizde yer alan cilt maskesi ürünlerinde de birçok marka, doğal özler tercih ediyor. Avokado, bal, salatalık, kahve ya da papatya gibi bitkisel, doğal ürünlerle maske yapabilirsiniz. Evde yüz maskesi yapımı işlemi kolay olmasına karşın tercih edeceğiniz doğal kaynakları incelemelisiniz, zira doğal ürünlerde yer alan etken maddeler, ciltte farklı etkiler yaratabilir.

Cilt maskesi markaları ve fiyatları

Yaygın bir cilt bakım ürünü olan maskeler artık birçok cilt tipi için tercih ediliyor. Karma, yağlı ya da kuru ciltler için nemlendirici, arındırıcı, anti-aging (yaşlanma karşıtı), sıkılaştırıc, siyah nokta karşıtı ya da lekelenme karşıtı maskeler cildinizde aradığınız ferahlığı size sunuyor. Beyazlatma, ferahlatma gibi etkiler de sunan, peeling formu içerebilen yüz maskeleri içinde en çok tercih edilen markalara gelirsek Dermokil, Nivea, Sante, Neutrogena, Diadermine ve Bioterra gibi seçenekler öne çıkıyor. Cilt bakım maskelerinde en iyi ürünleri, en avantajlı fiyatlarla satın almak istiyorsanız sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. En ucuz yüz maskelerini bulabileceğiniz sitemizde tüm ürünler dermatolojik testlerden geçmiş, onaylı ürünlerdir. Online alışveriş ayrıcalığı ve hızlı kargo ile, ürününüz kargo ile kapınıza teslim edilir.

Yüz Pürüzsüzleştirici Maske

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.