Magnezyum Takviye

Toplam 15 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Magnezyum Takviye Çeşitleri

Sağlıklı bir yaşam için, vücudun tüm mineral ve vitaminleri dengeli bir şekilde alması önemli. Magnezyum da, vücut açısından en önemli minerallerin başında geliyor. Bir insan vücudunda en çok bulunan 4. mineral olması bakımından, birçok işlevi bulunan magnezyum, vücut tarafından üretilebilen bir mineral değildir. Bu nedenle magnezyum, çeşitli gıdalardan ya da besin takviyelerinden alınmalıdır. Magnezyum içeren gıdalara alerjisi olan kişiler için ya da gıdaya erişimi olmayanlar için, magnezyum vitamini bir takviye besin olarak alınabilir. Farklı formlarda sunulan magnezyum vitamin takviyeleri, vücudu birçok hastalığa karşı koruması adına önemlidir. Vücudun sağlıklı bir şekilde işlemesi, tüm fonksiyonlarını yerine getirmesi açısından en önemli mineraller içinde yer alan magnezyumun katıldığı reaksiyonlar, 300’ün üzerindedir. Bu da magnezyum mineralinin bir insan için ne denli önemli olduğunu gösterir. 

Magnezyum hangi besinlerde bulunur? 

Magnezyum mineralinin vücutta yer aldığı bölgelere bakıldığında, mineral ağırlıklı olarak dişlerde ve kemiklerde bulunur. Yumuşak dokularda ve kanda da ciddi bir miktarda magnezyum bulunmaktadır. Mineralin, organ bazında en çok bulunduğu bölgeler içinde kalp ve beynin yer alması, magnezyumun ne kadar kritik olduğunu göstermektedir. Magnezyumun yer aldığı doğal besin kaynakları, vücudun ihtiyacı olan magnezyumu temin etmek için önemlidir. Magnezyumun en çok görüldüğü besinler içinde fındık, badem, fıstık, ıspanak gibi sebzeler, kepekli ekmek, avokado, patates, muz, yulaf, çikolata ve kinoadır. Bununla birlikte, bu besin kaynaklarının temin edilememesi, vücudun magnezyum emiliminde sorun yaşaması durumunda vitamin takviyesi almak en iyi seçimdir. Vitamin takviyeleri, vücudun ihtiyaç duyduğu magnezyumu ideal seviyede verebilir.  

Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır? 

Vücutta magnezyum seviyesinin düşük olduğunu anlamanın birçok yolu vardır. Her şeyden önce, kan tahlili yaptırıldığında ölçülen değerlerden biri olan magnezyum, düşüklüğü durumunda bir takviye ile yükseltilmesi gereken yapılardan biridir. Bununla birlikte magnezyum eksikliği oluşması durumunda vücutta görülebilen çeşitli durumlar, takviye kullanmak için bir haberci niteliğindedir. Magnezyumun istenen seviyede olmaması durumunda yorgunluk, halsizlik, kusma, iştahsızlık en yaygın görülen durumlar içinde yer alıyor. Buna ek olarak şiddetli magnezyum eksikliği durumunda ise, fibromiyaji, dikkatsizlik, zihinde bulanıklık gibi sorunlar, uyuşukluk ve kramplar da dikkat çekebilir. Vücutta magnezyum eksikliğinden şüphe edilmesi durumunda, ilk yapılacak şey bir tahlil ile durumu öğrenmektir. Sonrasında, magnezyum içeren besinlerin tüketiminin artırılmasının yanı sıra magnezyum takviyesi içeren ürünler kullanılabilir.  

Magnezyum takviyesi almanın faydaları nelerdir? 

Doğal besin özlerine sahip olan magnezyum takviyesi, en iyi takviye çeşitleri içinde yer almaktadır. Magnezyum vitamin takviyesi almanın vücut için birçok önemli faydası bulunmaktadır. Hem gençler hem de yetişkinler için, doktorların ve eczacıların önerdiği magnezyum takviyeleri kemik sağlığı başta olmak üzere birçok alanda önemli faydalara sahiptir. En iyi magnezyum takviyesi dendiğinde, magnezyum takviye markalarının ürünlerinin içeriği, formu önemlidir. Ancak genel olarak tüm takviye magnezyumlar, aşağıdaki faydaları sunmaktadır: 

 

  • Magnezyum, kas yapısında bir egzersiz esnasında yorgunluğa neden olan laktat adlı yapının atılmasına neden olur.  
  • Kemik sağlığı için en önemli yapılardan biri olan magnezyum, D vitamini ile birlikte kemik sağlığı açısından çok önemlidir. Magnezyum, diyabete karşı en önemli vitaminlerden biridir. Magnezyumun, tip2 şeker hastalığı oranını azalttığı görülmüştür.  
  • Diyet sürecinde magnezyumun alınması, felç riskine karşı önemli bir avantaj sağlamaktadır.  
  • Magnezyum, çocuklarla ilgili yapılan araştırmalarda, enfeksiyon riskini azaltan bir mineral olarak görülmüştür. Buna ek olarak magnezyum, vücutta iltihaplara karşı da önleyici bir yapıdır. 

 

Magnezyum, sağladığı bu avantajlar ile en iyi vitamin takviyesi seçenekleri içinde yer almaktadır. Magnezyum takviye önerisi, doktorlar ve eczacılar tarafından verilebilir. Magrimore magnezyum ve diğer mg takviyeleri, vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli minerallerden biri olan magnezyumu, istenen seviyede vücuda vermesi ile, önemli bir yardımcıdır.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.