Kızarık&Hassas Ciltler

Toplam 45 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Marka: SVR Svr Sensifine Hydra Creme 40 Ml
Nemsiz ve Kuru Ciltler için Nemlendirici
269,00 TL
Marka: SVR SVR 40ml AR Creme Riche
Kızarık Ciltler için Nemlendirici
278,00 TL
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.

Kızarık&Hassas Ciltler

Hassas ve kuru ciltlerde en çok görülen durumlardan biri kızarıklık. Kızarıklık görülen ciltlerde, özel bakım ürünlerini kullanmak alınacak sonuç açısından önemlidir. Kızarıklığın yoğun görüldüğü cilt tiplerinde ağırlıklı olarak dış faktörlerin etkisi öne çıkmaktadır. Hava şartlarının etkisi buna örnek gösterilebilir, örneğin hava sıcaklığı ortalamasının çok düşük olduğu yerlerde gereken ölçüde nemlenme sağlayan bir ürün kullanmazsanız, nem oranı düşüşünden kaynaklı sorun yaşanabilir. Kızarıklık giderici krem ya da kızarıklık giderici nemlendirici gibi seçenekleri kullanarak, cildinizi olumsuz etkilere karşı koruyabilirsiniz. Kızarıklık görülen ciltlerde diğer bir faktör de güneşin etkisidir. Güneş ışınına karşı sizi koruyan bakım ürünlerini tercih ederek, cildinizin hassas yapısını koruyabilirsiniz.

Hassas Ciltler için Nemlendirici

Ciltte kızarıklık neden olur?

Kızarıklık, insanlarda geçici bir şekilde ortaya çıkabildiği gibi kalıcı kızarıklık şeklinde de görülebilir. Gül hastalığı olarak bilinen rahatsızlık, ciltte kızarıklığa neden olduğu gibi, bunun dışında yüzün geçici olarak ya da aniden kızarmasının farklı nedenleri de vardır. Cildin kızarıklık konusundaki dalgalanması neticesinde lekelerin oluşabilmesi söz konusu olabilmektedir.

Hassas Ciltler için Yüz Temizleme Jeli

Yüzde ya da cildin diğer bölgelerindeki kızarıklıklar, esasen duyarlı bir reaksiyon anlamına gelir. Cildimiz en başta sıcak ve soğuk hava değişimlerine kızarıklık gibi bir reaksiyon gösterir. Bunun dışında cilde uygulanan yanlış ürünler de kızarıklık yaratabilir. Ciltte kızarıklık nedenleri içinde beslenme şeklimiz de önemli bir faktördür. Acılı ağırlıklı bir tüketim, alkolün yoğun şekilde alımı ciltte kızarmaya neden olabilir. Güneş ışınlarının yoğun gelmesi, aniden streslenme de kızarma nedenidir. İritasyon ve kızarıklık gibi sorunlarla mücadele ediyorsanız cildinizin kendini koruma mekanizmasını destekleyecek ürünler tercih etmeniz önemlidir.

Hassas ve Kuru Ciltler için Nemlendirici

Hassas ciltlerde kızarıklık ve diğer sorunlar

Ciltte yaşanan kızarıklığın temel nedeni, herkeste yer alan cildin koruyucu kısmının görevini iyi bir şekilde yerine getirememesidir. Kızarıklık gösteren ciltler genellikle hassas cilt sınıfındadır ve bu cilt tipinde, nem oranı düşüktür. Nemi olması gereken düzeyde tutamayan cilt, dış etkenlere çabuk reaksiyon gösterir. Kızarıklık dışında hassas ciltlerde dökülme, cilt renginin matlaşması ve kuru bir cilt dokusunun oluşması da söz konusudur. Cildi kızaran, dökülen ve hassas olanlar herhangi bir bakım ürününü kullanırken dikkatli olmalıdır, zira yanlış ürün kullanımı ciltte daha büyük sorunlara yol açabilir.

Kızarıklık Karşıtı Krem

Kızarıklık giderici ürünler

Hassas ve kızarık ciltler için kullanılabilen bakım ürünlerine geldiğimizde, cildin rahatlaması için gereken bileşenlerin yer aldığı ürünleri görüyoruz. Ciltteki kızarıklıkların azaltılması konusunda en çok kullanılan maddeler bisabolol ve allantoindir. Bu maddeler antiseptik özelliğe de sahiptir. Bu iki bileşenin yanı sıra, kızarıklık giderici bakım ürünlerinde yer alan diğer maddelere gelirsek, özellikleri şu şekilde:

  • Allantoin: Ciltte kızarıklık ve tahrişe karşı önemli bir rol oynayan allantoin, buğday özü ve at kestanesinden üretilir.
  • Bisabolol: Kızarık ve hassas ciltler için yatıştırıcı bir etki gösteren bisabolol, papatya yağından üretilir. Bisabolol bunun dışında yanma ve kaşıntıya karşı kullanılan bakım ürünlerinde de yer alır.
  • Pantenol: Kızarık ciltler için kullanılan bakım ürünlerinde bulunan diğer bir madde olan pantenol, hassas ciltlerin nem tutma oranını yükseltir ve doğal bir bakım yaratır. Aynı zamanda tahriş olmuş ciltler için de tercih edilebilir.

Kızarık ciltler için kullanılan diğer bakım ürünleri içinde, gliserin ve badem yağı da yer alır. Doğal içerikleri ile öne çıkan bu organik yapılı ürünler, cilt hassasiyetini ve kızarıklığı önleyebilecek etkiye sahiptir. Bununla birlikte tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi, cilt tipiniz için uygun seçeneği tercih etmeniz önemlidir. Yağlı ya da kuru ciltler ya da normal ciltler için sunulan bakım seçenekleri farklı etkiler sunabilir.

Kuru ve Hassas Ciltler için Temizleme Jeli

Kızarık ve hassas cilt bakım ürünü markaları ve fiyatları

Yüz kızarıklık giderici krem ya da kızarıklık giderici nemlendirici gibi formlara sahip ürünler, içerdikleri doğal bileşenlerle cildinizde ihtiyacınız olan bakımı sunuyor. Kızarık ve hassas ciltler için tercih edilen bakım ürünlerine geldiğimizde aralarında Avene, Bepanthol, Bioderma, Clinique, Darphin, Dermokil, La Roche Posay gibi markaların da yer aldığı birçok markanın, yüzlerce ürünü yer alıyor. Organik bileşenleri, cildiniz için en iyi etkiyi yaratacak yapıları ile kızarık ve hassas cilt bakım ürünü seçeneklerini siz de tercih edebilirsiniz. En uygun fiyatlı cilt bakım ürünleri için, sitemizde fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Dermatolojik testlerden başarıyla geçmiş, kaliteli ve etkili ürünler içinde cilt yapınıza ve ihtiyacınıza en uygun seçimleri yaparak istediğiniz cilt formunu yakalayın.

Yüz Dolgunlaştırıcı Krem

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.