Kepek Karşıtı

Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Kepek Karşıtı

Saç derisiyle ilgili en çok görülen sağlık sorunlarından biri olan kepek, cildin kendini yenileme sürecinde ölü deri hücrelerini atmasıdır. Bu durum herkeste görülebilir buna karşın, cildin yenilenmesinin normalin çok üzerinde bir hızla gerçekleşmesi, ciddi bir kepek sorununa neden olabilir. Saçlarda kepek görülmesinin birçok nedeni olabilir. Bunların arasında yanlış şampuan seçimi, çeşitli kozmetik ve bakım ürünlerinin kullanılması yer alabilir. Kepek karşıtı şampuan gibi ürünler, içerdiği özel bileşenlerle kepeklenmeye neden olan deri problemlerini ortadan kaldırabilir.  

Kepek neden olur? 

Kepeğe ve kaşıntıya karşı etkili şampuanlar ve içeriklerine gelmeden önce, kepek neden olur sorusuna yanıt verelim. Bahsettiğimiz gibi cilt yenilenmesinin hızlanması kepeklenmeye neden olan bir durumdur. Peki kepeğe neden olan yapılar neden oluşur? Genellikle kepeklenmeye yol açan durumlar, hormonlardaki dengesiz hareketler, alerji, stresli ortamlarda kalma, yanlış ve dengesiz beslenmeden karşımıza çıkar. Bu gibi çevresel nedenlerle doğabilecek kepek sorunu, hem kuru hem de yağlı saçlarda olabilir.  

Kepeğe karşı etkili şampuan çeşitleri 

Doğrudan derimize temas eden şampuanlar, içerdikleri bileşenlerle kepek sorununa karşı en etkili araç. Bununla birlikte, farklı saç tipleri için farklı şampuanlar tercih edilmelidir. Zira kuru saçlar, normal saçlar ya da yağlı saçlarda kepek sorununa karşı, markaların farklı ürünleri etkili olacaktır. Saçlarda kepek ve kepek kaynaklı kaşınmalarla mücadele etmek adına, kullandığınız şampuanlar ilk birkaç yıkamanın ardından genellikle etkisini gösterir ve saç diplerinizde ferah bir deneyim sunar. Genel olarak kepek şampuanlarının amacı, saç diplerinin nefes almasına katkıda bulunmaktır. Düzenli kullanım sonrasında kepeğe ve kaşıntıya karşı şampuan kullanımı, kepek sorunu üzerinde doğrudan etki gösterir. 

Kepek karşıtı şampuanların içeriğinde neler var? 

Kepeklenmeye karşı şampuan kullanacaksanız ve ürünün içeriğinde neler olduğunu merak ediyorsanız, kepek karşıtı şampuanlar sunan markaların ürünlerinin, tamamen zararsız, doğal özlerden meydana gelen içerikler sunduğunu söyleyebiliriz. Dermotolojik testlerden geçen şampuanların içeriğinde genel olarak, saç diplerindeki kepeklenmeyi durdurmak adına çeşitli vitaminler ve mineraller içerdiği biliniyor. Kepeğe karşı kullanılan bu ürünlerde genellikle çinko, salisilik asit, ketokonazol ve kömür katranı gibi bileşenler yer almaktadır. Kepek karşıtı şampuanları düzenli kullandığınızda, saç diplerinizdeki kirlerin ve yağların etkisinin azaldığına ve kepeklerin azaldığına tanık olabilirsiniz. Tercih ettiğiniz kepek karşıtı şampuanlarda, nemlendirici etki ortaya koyan modeller daha iyi sonuç almanızı sağlayabilir. Nitekim nemlendirici etkisi olan kepeğe etkili şampuanlar, daha iyi sonuç verir. 

Kepek karşıtı şampuan markaları ve fiyatları 

Kepek sorunuyla mücadele ediyorsanız, tercih ettiğiniz şampuanların buna yönelik olması önemlidir. Herhangi bir şampuan kullanmanız, kepek sürecinin hızlanmasına, derinizin pul pul dökülmesine neden olabilir ve ileride saç dökülmesi problemi ile yüzleşmenizi de sağlayabilir. Kepeğe etkili şampuanlar, ürün içerikleri açısından sülfatsız, parabensiz seçenekler sunan, bitki özlü, vitaminli ve kreatinli gibi seçenekler sunan bakım ürünleridir.  

Çocuk, kadın ve erkekler için kullanılabilen kepek karşıtı şampuanlar, kuru ve yağlı saçların dışında hassas, yıpranmış, kalın ya da ince telli, boyalı, normal ya da dökülen saçlar için seçenekler içeriyor. Nemlendirici, arındırıcı, güçlendirici ve canlandırıcı özellikler de sunan kepek şampuan markaları içinde Head Shoulders, Clear, Elidor, Pantene, Blendax, Bioblas, Mecitefendi, Tresan, Dalan, Schwarzkopf ve Wella gibi seçenekler yer alıyor.  

 

Kepeğe karşı şampuan fiyatlarında, en uygun fiyatlı ürünler için yapmanız gereken sitemizde fiyata göre bir sıralama yapmak. Şampuanların markasına göre, içeriğine göre, gramajına göre ve ürünün formuna göre fiyat değişebilir. Kepek sorunu ile mücadele etmek için, bu şampuanları online ödeme ile indirimli satın alabilir, Türkiye’nin her yerine kargo ile teslim alabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.