Kadın Parfüm&Deodorant

Toplam 26 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Görünüm:
Toplam 26 ürün görüntüleniyor.

Kadın Parfüm Deodorant

Kişisel bakımına özen gösteren kadınlar için, parfüm ve deodorantlar olmazsa olmaz. Her biri farklı kokular ve notalar içeren kadın parfümleri, günlük yaşamda hem etkileyici bir güzellik, hem de bakımlı olmak adına önemli bir faktör. Dünyanın farklı bölgelerinde yetişmiş çiçeklerin, özel aromaların esanslarında yer aldığı kadın parfüm modelleri hem günlük kullanımda, hem işyerinde hem de özel günlerde kadınlara eşlik eden ve zarafeti tamamlayan bir ürün. Kadın parfüm seçeneklerini seçerken nelere dikkat edilmeli ya da hangi kadın parfüm kokusu seçilmeli gibi konuları merak ediyorsanız skala oldukça geniş. Genellikle çiçek ve meyve esanslarını barındıran kadın parfümlerinde hafif ferah esintiler öne çıkar ve çiçek kokuları, meyve aromaları öne çıkar. Portakal çiçeği, zencefil, bergamot, orkide, yasemin ve gül gibi esanslar içeren kadın parfümleri, günün her anında eşsiz bir kokuyu üzerinizde taşır.

Uygun kadın parfüm seçimi nasıl yapılır?

Parfüm markalarının binlerce ürünü, farklı esanslar ve notalar içermesi, farklı kullanımlara uygun olmasıyla ‘benim için hangi parfüm uygun’ sorusunu akıllara getirebilir. En iyi kadın parfümleri hangisi diye merak ediyorsanız, her ten rengi için farklı parfüm türü uygundur ve ten renginize, cilt yapınıza uygun parfümlerle en iyi aurayı bulabilirsiniz. Erkeklerin sevdiği kadın parfümleri içinde yer alan seçeneklerde, ten uyumu önemli. Parfüm cildinize sıkıldıktan sonra, doğal kokunuzla bir araya gelecek ve kendinize has bir ambiyans yaratacaktır. Bunun dışında mevsimsel durum da parfüm seçiminde önemlidir, kış ve yaz mevsimleri için farklı kadın parfümleri öne çıkabilir. Yazın hafif kokular tercih edilirken, kışın ise daha yoğun kokular düşünülebilir. Kadın parfüm önerilerinde, ortama göre seçim yapmak da önemlidir. Bir randevuda, çekici gelebilecek bir koku seçilebilir, iş görüşmesinde ise iddialı ancak geri planda duran parfüm kullanabilirsiniz. Bu anlamda parfümün cildinize, kıyafetinize ve ortama göre farklılıklar içerdiğini bilmeniz önemli.

Parfüm grupları ve notaları

Kadın parfüm seçiminde, en kalıcı kadın parfümleri ya da en çok tercih edilen bayan parfümleri hangisi sorusuna gelmeden önce, parfümlerin grupları ve notalarına değinmek gerekiyor. Bu gruplar parfüm, eau de parfum, eau de toilette olarak üç farklı formda yer alır. Parfum (öz) normal parfüm standardıdır ve kalıcı parfüm grubundadır. Bilek ya da boyun gibi nabız noktalarında uygulanan parfüm, 1 güne kadar kalıcılık gösterebilir. Eau de parfum, parfüm özüne yakın bir formdadır bununla birlikte kalıcılığı daha azdır. Diğer bir parfüm türü olan eau de toilette, kokusu en çabuk uçan parfümdür. Kadın parfümleri içinde özel bir yeri olmasına karşın, kokusu uçmaya çok müsaittir ve bunun nedeni, içerdiği öz yağlar ve alkolden kaynaklı konsantrasyondur. Kokusu yarım güne kadar gidebilen eau de toilette, spor salonuna ya da dışarıda arkadaşlarla görüşmeye giderken tercih edilebilir.  Bu parfüm türü cilde sıkılmaz ve kıyafetlere uygulanabilir. Gün sonuna doğru koku uçmaya ve azalmaya başlar.

Parfüm notalarına gelirsek, ilk nota parfüm sıkıldıktan sonra ilk 20 dakikalık süreci ifade eder. Orta nota ise bunun ardından gelen 3-4 saatlik süreçteki kokudur. Orta nota, parfümün odak noktası olarak da tanımlanabilir. Son nota ise, parfümün etkisinin en uzun sürdüğü son notadır.

Kadın parfüm kokuları

En iyi kadın parfümlerini ya da en etkileyici kadın parfümlerini keşif sürecinizde, koku tonlarını bilmek de önemlidir. Kadın parfüm notalarının dışında, diğer önemli bir konu olan parfüm koku gruplarında 4 ana koku bulunur.

  • Oryantal kokular, diğer koku türlerine göre ağır ancak egzotik bir havaya sahip bir formdadır. Çekici, etkileyici kokular sınıfında yer alır ve esnasında meyve ve çiçeklere de yer verebilir.
  • Çiçek kokuları: Kadın parfümlerinde en çok tercih edilen ve en geniş koku sınıfı olarak ifade edebileceğimiz çiçek kokuları içinde gül, manolya, orkide gibi seçenekler vardır.
  • Meyve kokuları: Kadın parfümlerinde şekerli ve meyveli seçenekler her zaman ön plandadır. Meyve kokuları grubu, hafif ve taze formları ile öne çıkıyor ve portakal, limon gibi özleri sunabilir.
  • Şipre kokuları: Şipre kadın parfümleri, diğer türlere göre daha kalıcı ve ağaca dayanan türdür.

Kadın parfümü kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Kullandığınız parfümden en iyi sonucu almak istiyorsanız birtakım kurallara dikkat etmeniz önemli. Parfüm nasıl kullanılır, hangi ortamda hangi parfüm tercih edilir ya da kadınlara hediyelik parfümler, kadın parfüm setleri gibi konularda bilgi sahibi olmak önemlidir. Kadın parfümleri hakkında bilinmesi gerekenler şu şekilde:

  • Parfümler, genel olarak nemli ciltte daha uzun süre etkinliğini gösterir. Bundan dolayı, duş aldıktan sonra nemlendirici ile cildinizi desteklerseniz, parfüm daha uzun süre kalacaktır.
  • Parfüm kokularının uzun süre kalıp kalmaması, cilt yapısı ile doğrudan bağlantılıdır.
  • Yapılan araştırmalara göre yağ oranının çok olması, parfümün uzun süre kalmasını destekler.
  • Tüketilen baharatlı gıdalar parfüm kokusunu etkileyebilir.
  • Sigara kullanımı gibi etkenler parfümün kokusunun daha az etkili olmasına neden olur.
  • Terlemeye yol açan spor gibi aktiviteler ya da yaz mevsimi gibi terlemenin yoğun olduğu dönemler, parfüm kokusunun daha az kalıcı olmasını sağlar.

Kadın parfümlerinde dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde. Orijinal kadın parfümlerinin yer aldığı sitemizde, replika kadın parfümleri gibi ürünler yer almamaktadır. Sevgiliye hediye parfüm ya da kadınlar için en kaliteli parfümler arayışınız varsa, en iyi parfüm markalarının ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Kadın deodorant ürünleri

Yoğun aktivitelerin olduğu dönemlerde ya da yaz günlerinde terlemek çok yaygın görülen bir durum. Deodorant kadın seçenekleri, koltuk altlarında kuru ve kokusuz bir deneyim elde edilmesini sağlar. Terleme, herkes için rahatsız edici bir durum teşkil ediyor ve ter kokusuna karşı tercih edilen en iyi kadın deodorant modelleri, farklı formları ile ön plana çıkıyor. Parfümün kokusunu hissettirmek isteyenler kokusuz deodorant tercih ederken, dilerseniz esanslı deodorantları da kullanabilirsiniz. Kadın deodorant ürünleri erkek deodorantlarına göre genellikle çiçeksi kokular içerir.

Kadın deodorant ürünleri nasıl kullanılır?

Deodorant ürünleri nasıl kullanılır sorusuna gelirsek, bayan deodorant ürünleri cilt temizlendikten sonra 10-20 cm mesafeden sıkılır ve bu esnada deodorantın solunmaması gerekir. Deodorant tercihi koku olarak parfümle uyumlu olduğunda daha iyi bir sonuç alınabilir. İz bırakmayan kadın deodorant modellerini tercih edebilirsiniz, deodorant fiyatları ürün gramajı, markası ve ambalajın formuna göre değişkenlik gösterebilir.

Kadın parfüm deodorant markaları ve fiyatları

Deodorant ve parfüm konusunda kadınlar için ön plana çıkan seçeneklere geldiğimizde, herkese hitap eden kokuyu ve formu içeren modeller görüyoruz. Kadın deodorant markaları içinde Adidas, Blade Man, Clear, Emotion, Fa, Garnier, Nivea ve Rexona öne çıkıyor. Bununla birlikte parfüm seçeneklerine geldiğimizde, kadın ve erkekler için en iyi parfüm markalarında Dior, Chanel, Burberry, Lancome, Calvin Klein, Bvlgari, Tom Ford ve Farmasi yer alıyor. Zara, Sansiro, Hermes ve Michael Kors kadın parfümler de, en çok tercih edilen bayan parfüm alternatifleri içinde. Uygun fiyatlı parfümleri keşfetmek, en ucuz kadın deodorant modellerini satın almak için kategorimizdeki ürünlere göz atın. İndirimli, kampanyalı kadın parfüm modellerini, orjinal deodorantları DermoDr güvencesiyle satın alabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.